Organiczny korzeń Maca

Organiczny korzeń Maca (Lepidium meyenii) jest częstym dodatkiem do kosmetyków pielęgnacyjnych oraz stylizujących włosy. Sproszkowany i wysuszony korzeń Maca poddaje się dalszej obróbce, tak, by jego forma sprawdzała się w codziennym użytkowaniu, a cenne właściwości rośliny nie uległy dezintegracji.

A w naszym sklepie...

Maca to wieloletnia bulwa uprawiana w Andach na wysokości niemal 4000 m. nad poziomem morza. Ta andyjska roślina posiada ogromne walory odżywcze i lecznicze. Korzeń Maca przypomina swym wyglądem wielką, około 10 cm rzodkiew i może być spożywany w postaci surowej, jak i suszonej.

korzeń maca

Korzeń Maca / © safiyahheals.com

Maca znajduje zastosowanie zarówno w leczeniu bezsenności, osteoporozy, czy osłabieniu organizmu, jak i w przemyśle kosmetycznym. Cenią go także sportowcy ze względu na właściwości anaboliczne oraz immunostymulujące. Korzeń Maca wzmacnia układ odpornościowy, leczy zaburzenia płodności, anemię, jest silnym antyoksydantem i substancją pobudzającą pracę mózgu. Korzeń Maca to bogactwo witamin i składników mineralnych, jak: żelazo, magnez, cukry, białka, jod, arginina, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, fosfor, saponiny, mangan, cynk, witaminy z grupy B oraz witamina E i C.

korzeń maca

Korzeń Maca – właściwości:

  • zagęszcza i odmładza włosy,
  • wzmacnia włosy słabe dzięki dużej ilości argininy w składzie,
  • odżywia i nawilża włosy suche,
  • stymuluje wzrost włosów,
  • dodaje objętości włosom cienkim i przerzedzonym,
  • poprawia teksturę włosów delikatnych.

Organiczny korzeń maca znajdziesz w kosmetykach do włosów Alterna, głównie tych, które dodają włosom objętości. Polecamy spray dodający objętości Alterna Bamboo 48-Hour Sustainable Volume, piankę dodającą objętości Alterna Bamboo Volume Weightless Whipped Mausse oraz szampon zwiększający objętość włosów Alterna Bamboo Abundant Volume.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *