Stylizacja przy pomocy pasty do włosów

Pasta do włosów to kosmetyk do stylizacji fryzur, który działa podobnie jak wosk. Jego głównym zadaniem jest uformowanie fryzury lub poszczególnych pasm włosów oraz nadanie im połysku i miękkości. Pasta do włosów przeznaczona jest głównie do stylizacji fryzur krótkich, którym pragniemy dodać bardziej rozczochranego wyglądu i stworzyć na głowie tzw. artystyczny nieład. Ale czy tylko? Zobacz i przekonaj się jak szerokie zastosowanie ma pasta do włosów.

Pasta do włosów – dla kogo?

Pasta do włosów to kosmetyk, który doskonale modeluje włosy oraz pomaga w ich stylizacji. Pasta zastosowana na długie włosy najlepiej sprawdza się przy efekcie włosów plażowych, czyli swobodnych i pełnych wiatru. Jeżeli zależy Wam na efekcie „beach waves” to przy pomocy pasty do włosów uzyskać można efekt potarganych włosów jak po wyjściu z plaży. Kosmetyk doskonale współgra z włosami kręconymi i falowanymi, podkreślając ich charakter. Przy właściwym dozowaniu produktu unikniemy nieestetycznego efektu strąków czy nadmiernej lepkości włosów. Dużym plusem pasty do włosów jest to, że po nałożeniu jest praktycznie niewidoczna.

Ze względu na łatwość stosowania i bardzo gęstą konsystencję (za którą idzie wydajność) pasta do włosów jest chętnie stosowana przez właścicieli krótkich fryzur, w tym również mężczyzn. Stylizacja krótkich włosów przy pomocy pasty zapewnia im większą elastyczność i możliwość wykonania zarówno klasycznych, gładkich fryzur, jak i tych bardziej nowoczesnych w stylu “messy”. Pasta do włosów posiada mocne utrwalenie dzięki czemu nawet z pozoru trudne do ułożenia włosy jesteśmy w stanie przy jej pomocy wystylizować.

pasta do stylizacji włosów

Jaka pasta do włosów? Rodzaje past do włosów

Stylizująca pasta do włosów występuje w różnych rodzajach. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy posłużyć się matową pastą do włosów lub pastą nadającą włosom wysoki połysk. Na rynku możemy znaleźć również pastę wygładzającą, czy pastę nadającą tekstury włosom, które trudno ułożyć.

Na rynku dostępne są też pasty stylizacyjne, których głównym zadaniem jest pogrubienie struktury cienkich włosów oraz dodanie im objętości. Chcąc podkreślić kształt i teksturę włosów, możemy także sięgnąć po pastę nadającą teksturę naszym lokom czy falom.

59,99
41,99
52,99
53,99
47,99
84,99

Innym wyróżnikiem wśród szerokiego wyboru past do włosów jest stopień utrwalenia, jaki zapewniają poszczególne rodzaje. Możemy tu dowolnie wybierać pomiędzy lekkim, średnim, mocnym lub nawet bardzo mocnym stopniem utrwalenia. Ważne, aby nie mylić utrwalenia z usztywnieniem – to drugie ze strony pasty nam nie grozi.

loki po zastosowaniu pasty do włosów

Poznajmy zatem ich główne cechy:

  • Pasta do włosów teksturyzująca – idealna dla osób mających krótkie, pocieniowane włosy. Doskonale unosi i rozdziela pasta i nadaje fryzurze charakteru. Włosy są dobrze utrwalone, lecz nie są obciążone i utrzymują naturalny wygląd.
  • Pasta do włosów matująca – wspaniale podkreśla krótkie i męskie włosy. Włosy są usztywnione i  pełne charakteru. Pasta matująca do włosów sprawdza się idealnie w każdej sytuacji w szczególności dla uzyskania naturalnego efektu na co dzień.
  • Pasta do włosów wygładzająca – wybrać powinny je osoby zarówno posiadające krótkie, jak i długie włosy, którym zależy na uzyskaniu wygładzenia konkretnych partii włosów. Świetnie nadaje się do wygładzenia końcówek włosów, czy dla utrwalenia upięć, warkoczy czy kucyków.
  • Pasta do włosów nabłyszczająca – to właśnie ona podkreśli naturalnie kręcone włosy. Doda im blasku i utrwali na długi czas.

 

Jak używać pasty do włosów?

Nabieramy niewielką porcję kosmetyku na dłonie. Pastę do włosów rozprowadzamy palcami, rozcierając preparat w dłoniach. Pod wpływem ciepła rąk pasta poprawia swą strukturę i łatwiej aplikować ją na włosy. Pamiętaj, że pastę modelującą używamy zwykle na włosach suchych, ruchem głaszcząco-rzeźbiącym poszczególne pasma – dzięki temu unikniemy efektu tłustych, sklejonych włosów.

Współczesny rynek kosmetyczny oferuje także pasty, które stosuje się na włosach mokrych. Najważniejsze, aby kosmetyk nakładać na umyte, świeże włosy i nie przesadzić z jego ilością – w przeciwnym razie możemy doprowadzić do szybkiego przetłuszczenia i obciążenia włosów.

Pasta do włosów to jeden z najczęściej wybieranych produktów do stylizacji włosów zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. To one zapewniają włosom odpowiednia teksturę zachowując przy tym ich elastyczność i miękkość. Nie istnieje jednak takie pojęcie jak „produkt idealny”. Każdy z nas ma inne preferencje, posiada inne włosy i każdemu zależy na innym efekcie. Dobór odpowiedniego kosmetyku do stylizacji włosów, to więcej niż połowa sukcesu idealnej fryzury. Wiemy, że znalezienie tego idealnego nie jest łatwym zadaniem, ale mamy nadzieje,że choć trochę pomagamy w tych wyborach.

Szeroki wybór past do włosów dostępny w naszym sklepie Estyl.pl -> Sprawdź i przekonaj się.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *