Trendy manicure jesień-zima 2012/2013

Manicure jesienno-zimowy sezonu 2012/2013 to jak zwykle kilka powtórzeń z okresu wcześniejszego, ale i nowe elementy zdobnictwa. Oczywiście modne trendy to tylko podpowiedź, w którym kierunku podążać. Ostateczny wybór kształtu oraz rodzaju zdobienia paznokci i tak należy do nas. Pamiętamy, by stawiać na te kolory paznokci, które uzupełniają nasz wizerunek i w których czujemy się najlepiej. Jeśli lubisz eksperymentować wybierz jesienną awangardę, zwolennikom minimalizmu przypadnie do gustu spokojny, zimowy nurt kolorystyczny. Dziś o inspiracjach i najmodniejszych kolorach paznokci, które wyznaczają trendy na sezon jesienno-zimowy 2012/2013.

Trendy manicure jesień-zima 2012/2013

Kształt i kolory paznokci

Paznokcie na jesień i zimę 2012/2013 to pożegnanie z jaskrawymi, neonowymi barwami lata oraz wiosny. Paznokcie jesienne są utrzymane w raczej ciemnych kolorach, stonowane i eleganckie. Kolory paznokci na jesień 2012 można podzielić na trzy grupy: grupę czerwoną, niebieską, militarną i jasną. Najbardziej pożądanymi kolorami jesiennych paznokci będą: lakiery burgundowe, przygaszone barwy purpury, żywe czerwienie, lakiery granatowe w odcieniu dżinsowym i kobaltowym, zielenie w odcieniu morskim i ciemno-zielonym, kakaowe brązy wpadające w żółć lub imitujące zgniło-zielone jesienne liście oraz niemal czarne, nasycone brązy. Jeśli nie jesteś zwolenniczką ciemnych kolorów paznokci nadal możesz nosić jasne, pastelowe barwy lub nakładać lakiery metaliczne. Ciągle malujemy paznokcie transparentnymi beżami, jasnym różem, lakierami cielistymi i białymi. Nie zapominajmy o eleganckim macie, który świetnie wygląda z ciemnymi kolorami lakierów. Z racji mody na ciemne barwy, paznokcie na sezon 2013 powinny być obcięte dość krótko i lekko zaokrąglone na krawędziach. To nowy motyw tego sezonu – odchodzimy powoli od kanciastych i kwadratowych paznokci oraz przesadnie wydłużonych migdałów, na rzecz, ultra kobiecych, eleganckich i praktycznych kształtów płytki.

manicuremanicure

Plush Manicure, czyli zamszowe paznokcie

Zamszowe naklejki na paznokcie to nowy motyw ozdobny lansowany na sezon jesienny. Te najmodniejsze powinny mieć fakturę aksamitu oraz występować w najmodniejszych barwach sezonu. Efekt plush manicure lub velvet manicure osiągamy używając także pyłku do zdobienia paznokci. Ten rodzaj ozdoby polecamy jedynie na jednorazowe wyjścia. Noszenie na co dzień aksamitnej nalepki na płytce, utrudnia prace domowe, jest też dość nietrwała. Efekt velvet manicure jest oszałamiający, jednak mało użytkowy. Zamszowe paznokcie możesz tez osiągnąć stosując praktyczniejsze lakiery do paznokci imitujące fakturę aksamitu.

manicuremanicure

Abstrakcyjne wzory

Kolorowy przepych i abstrakcyjne wzory to ciągle modny trend zdobienia paznokci. To z pewnością tendencja, którą pokochają młodsze pokolenia Pań. Dzięki nowatorskiemu nurtowi każdego dnia można nosić inne wzory, dopasowując je do nastroju, czy rodzaju codziennego ubioru. Główna zasada abstrakcyjnego zdobienia brzmi: więcej abstrakcji, koloru i wyobraźni! Przy dużej wprawie polecamy zabawę lakierami do paznokci, mniej wprawionym Paniom posłużą kolorowe gotowce, które można nakleić na pytkę paznokcia.

manicuremanicure

Manicure odwrócony

Odwrócony manicure to powtórzenie zdobnictwa paznokci z okresu wiosenno-letniego. Paznokcie pomalowane w formie odwróconego półksiężyca łatwo otrzymać malując płytkę jednym, a potem drugim kolorem lakieru. Używając szablonów do manicure francuskiego otrzymamy ładną formę także na dole płytki paznokcia. Malując paznokcie w ten sposób, możemy sobie pozwolić na ciut dłuższą postać płytki nadając jej kształt wydłużonego migdała. Równie modny jest french manicure kolorowy z użyciem żywych barw lakierów. Innowacją jest wprowadzenie lekko poszarpanych, skośnych lub dużo większych niż zwykle form kolorowych półksiężyców.

manicure

Manicure odwrócony ciągle na topie / Foto: © beautybanter.com

Zapamiętaj, najmodniejsze paznokcie na jesień-zimę 2013 są:

  • krótkie i lekko zaokrąglone (wyjątek stanowi manicure odwrócony),
  • pomalowane ciemnymi lakierami do paznokci,
  • w cielistych lub metalicznych kolorach,
  • w stylu plush manicure (aksamitne paznokcie),
  • zdobione manicure odwróconym lub frenchem kolorowym,
  • pokryte abstrakcyjnymi wzorami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paznokcie zima 2020 – trendy idealne do pracy!Jedna odpowiedź do “Trendy manicure jesień-zima 2012/2013”

  1. Apaznokcie pisze:

    Ładnie tu i w dobrym guście . Zamszowe paznokcie Super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *