Phenyl Trimethicone – czy na pewno bezpieczny silikon ?

Phenyl Trimethicone, czyli trimetikon fenylowy jest pochodną krzemionki i silikonem często spotykanym w preparatach do pielęgnacji i stylizacji włosów. Silikon łatwo usunąć za pomocą szamponu z lekkim detergentem myjącym. Nie musimy tego robić w oparciu o bazę myjącą SLS, czy SLES, często unikaną ze względu na silne właściwości odtłuszczające skórę głowy i włosy.

Jakie właściwości w pielęgnacji włosów mają silikony?

Występują one w wielu kosmetykach, przede wszystkim w tych do pielęgnacji włosów, jednak znajdziemy je również w podkładach, kremach do rąk, balsamach do ciała, produktach do makijażu, dezodorantach czy preparatach po goleniu. Silikony w pielęgnacji włosów wspomagają ich ochronę, zapobiegają negatywnemu działaniu suszarki, prostownicy czy lokówki, nadają połysk, ułatwiają rozczesywanie. Niestety ich nadmierne stosowanie może wiązać się z przesuszenie włosów, czego skutkiem jest ich łamliwość. Z tego względu kosmetyków z silikonami należy używać ostrożnie.

prostowanie2

źródło: pexels.com

Czym charakteryzuje się Phenyl Trimethicone?

Phenyl Trimethicone uważany jest za gatunek silikonów bezpiecznych, czyli takich, które nie mają istotnego wpływu na pogorszenie kondycji włosów. Głównie z racji tego, że łatwo je wypłukać, w związku z czym nie przeszkadzają składnikom pielęgnacyjnym, zawartym w odżywkach i maskach, w przeniknięciu do głębszej warstwy rogowej włosów.

Phenyl Trimethicone najczęściej występuje w odżywkach i preparatach do stylizacji włosów, jak serum, olejki i kremy wygładzające. Ten lekki silikon nie tylko zabezpiecza końcówki włosów przez czynnikami zewnętrznymi, czy ciepłem suszarek, ale i poprawia strukturę włosów zniszczonych, porowatych i szorstkich. Phenyl Trimethicone jest silikonem zapobiegającym nadmiernemu spienianiu się produktów do pielęgnacji włosów, jak odżywki w płynie i pianki do włosów. Nie jest on rozpuszczalny w wodzie, ale bardzo łatwo go usunąć przy pomocy łagodnych detergentów.

W jakich kosmetykach znajdziemy Phenyl Trimethicone?

phenyl1phenyl3phenyl2

Silikon Phenyl Trimethicone znajdziesz w takich produktach do włosów, jak odżywka do włosów Orofluido, Revlon czy dwufazowa odżywka do włosów suchych i uwrażliwionych Matrix Total Results Moisture Cure 2-phase.2 odpowiedzi na “Phenyl Trimethicone – czy na pewno bezpieczny silikon ?”

  1. http://www.macarol.com/apcups988328 pisze:

    I’ve learn some excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
    I wonder how much attempt you place to create such a great informative website.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *