Pompadour – jak ułożyć fryzurę?

Stylizacja męskich włosów to różne cięcia, ale i różne formy układania włosów. Jedną z najpopularniejszych fryzur męskich w roku 2019 jest pompadour. Stylizacja ta wywodzi się z XVIII wieku z Francji i to nie pierwszy jej powrót w stylizacji męskich włosów. Jeśli zastanawiasz się, jak w szybki sposób ułożyć fryzurę pompadour, ten artykuł jest dla Ciebie.

Pompadour fryzura ponadczasowa

Stylizacja ta miała już swój “come back” za sprawą Elvisa Presley’a w latach 50. W tym roku również powróciła w wielkim stylu. Klasyczna forma, lekko zaktualizowana doskonale sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na formalne wyjścia. Zaletą tej fryzury jest fakt, że można ją wykonać na różnych typach włosów mających dowolną teksturę. Tak więc zarówno mężczyzna posiadający włosy grube, kręcone czy falowane może ułożyć w ten sposób swoje włosy. Pompadour oferuje mężczyznom fryzurę elegancką, a zarazem nonszalancką. A to wszystko dzięki odpowiedniemu cięciu po boku i stylizacji ku górze. Układanie włosów męskich w ten sposób daje panom wiele możliwości i swobody, a to sprawia, że fryzura ta jest idealna dla każdego mężczyzny.

Pompadour - jak ułożyć fryzurę? Stylizacja włosów męskich.

Pompadour – jak zrobić modną fryzurę?

Pompadour to fryzura charakteryzująca się dłuższymi włosami zaczesanymi do tyłu z  grzywą, której zdecydowanie nie brakuje objętości. Grzywkę tę można stylizować na wiele sposobów, co daje jeszcze więcej możliwości układania męskich włosów. Kosmyki z boku jak i z tyłu głowy zostają lekko wycieniowanie. To, w jaki sposób wykończymy tę fryzurę, zależy już tylko od upodobań panów. Boki mogą zostać bardziej wycieniowane z widocznym przedziałkiem oddzielającym nasadę włosów od boków. Możliwości jest wiele. Mówi się, że pompadour doskonale poddaje się stylizacji jeśli długość włosów wynosi powyżej 7-8 cm.

Jak układać włosy męskie?

Fryzura pompadour w dużej mierze zależy od tego, jak długie są włosy oraz jaką stylizację lubisz. Ważne, aby zadbać odpowiednio o włosy, nadając im objętości z przodu. To, co zrobicie z tyłem włosów, jak i jego bokami zależy od Waszych upodobań.

Zobacz, jak w kilku krokach wykonać fryzurę pompadour na włosach:

  1. Umyj włosy tak jak zwykle i osusz ręcznikiem.
  2. Nałóż niewielką ilość pomady czy wosku na dłonie, a następnie wmasuj we włosy. Pamiętaj, aby rozprowadzić kosmetyk po całej długości włosów. 
  3. Przeczesując włosy grzebieniem, osusz je suszarką, starając się nadać im odpowiedni kształt i wysokość. 
  4. Staraj się rozczesywać włosy od nasady, aby nadać im objętość. Możesz również “podnosić” włosy z przodu palcami, dzięki czemu będziesz miał większą kontrolę nad finalnym wyglądem fryzury. Do ułożenia kosmyków może Ci również posłużyć szczotka do modelowania włosów. 
  5. Włosy możesz kierować albo bezpośrednio do tyłu, albo końce wywijać do boku – wszystko zależy bowiem od Twoich upodobań.
  6. Pamiętaj, aby włosy z wierzchu pozostawić wygładzone.

Nie martw się! Z początku może wydawać się to trudne, ale uwierz mi, że z czasem znajdziesz swój sposób i stylizacja fryzury pompadour nie będzie dla Ciebie niczym trudnym.

Źrodło: youtube.com/channel/UCnM812GQ4JPfuByJ0GgTZHA

Czym układać włosy męskie?

Fryzurę pompadour można wykonać przy użyciu wielu kosmetyków przeznaczonych do stylizacji męskich włosów. W dużej mierze zależy to również od efektu finalnego, jaki chcemy uzyskać.

Jeśli zależy Ci na efekcie lekkiego utrwalenia z połyskiem, polecam wykorzystać pomadę marki Seb Man The Dandy. Kosmetyk ten działa bardzo delikatnie, utrwala włosy nie usztywniając ich. Dzięki zastosowaniu jednak matowej pasty do włosów  Uppercut Featherweight uzyskasz efekt matowych włosów i większego “luzu” na głowie. Gdy jednak Twoim włosom potrzeba dodać objętości, sięgnij po pastę Joico Structure Conform. Pasta ta unosi włosy od nasady dodając im lekkości.

 

seb_man_pomada_do_wlosowuppercut_feather_pomada_do_wlosowjoico_structure_conform_pasta_do_włosów

Wybór odpowiedniego produktu do stylizacji męskich włosów zależy od ich rodzaju. Mężczyźni, którzy posiadają włosy trudne do ułożenia z pewnością będą korzystać z mocniejszej pomady czy żelu do włosów, aby zachować fryzurę przez cały dzień w nienaruszonym stanie. W tym celu polecamy żel do włosów Rica Opuntia, który posiada bardzo silny stopień utrwalenia pukli. Jego główna zaletą jest fakt, że nie skleja i nie obciąża włosów.

W trakcie wyboru produktów do stylizacji włosów kieruj się potrzebą włosów oraz swoim komfortem. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Side part – klasyczna fryzura męska!

Pompadour – wiele możliwości stylizacji włosów

Dzięki temu, że fryzura pompadour jest wielowymiarowa, możemy dopasować ją do swoich potrzeb i upodobań. Nic więc dziwnego, że stała się hitem 2019 roku. Poniżej kilka zdjęć pokazujących, w jaki sposób można “bawić” się ulubioną fryzurą Elvisa Presley’a.

Wyróżnia się kilka odmian tego rodzaju fryzury, między innymi:

Disconnected Pompadour – charakteryzuje się bardzo wysoko uniesionymi włosami ku górze i krótszymi włosami bo bokach. Aby podkreślić ten styl warto dodatkowo uwypuklić grzywę, wykonując na niej widocznie zaznaczone kosmyki. 

disconnected-pompadour

Źródło: IG @yakuzabarber

Współczesny Pompadour – klasycznie podniesiona grzywa do góry w połączeniu z subtelną, minimalistyczną stylizacją dają elegancki i świeży wygląd każdemu mężczyźnie. 

 wspolczesny_pompadour

Źródło: menshairstylesnow.com

Klasyczny Pompadour – od współczesnego różni go tylko bardziej elegancka forma wykończona błyszczącym produktem do stylizacji włosów. 

 Klasyczny_pompadour

Źródło: IG @by_ciprian_ungureanu

Pompadour Fade – jest to fryzura, która polega na stopniowym zanikaniu boków. Zależy to tylko i wyłącznie od mężczyzny, jakiej długości będą boki włosów. 

 pompadour fade

Źródło: www.menshairstyletrends.com

Krótki Pompadour –  jest to rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie przepadają za długimi włosami. Włosy są krótsze, ale również uniesione ku górze. 

 krotki_pompadour

Źródło: www.menshairstyletrends.com

Długi Pompadour – wykonuje się go u mężczyzn, którzy posiadają średnie i długie włosy. 

 Pompadour długi - męska stylizacja

Źródło: IG @Mattyconrad

 Pompadour to zdecydowanie styl pasujący do każdego mężczyzny! Jest luźny, a zarazem elegancki i klasyczny. Nic dziwnego, że styliści ponownie reaktywowali tę fryzurę, ponieważ jest ona ponadczasowa i wszechstronna. A czy Ty lubisz ten rodzaj fryzury?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *