Refleksy na włosach

Refleksy, balejaż, czy pasemka? Mimo, że są to podobne usługi kolorystyczne, różnią się między sobą niuansami, sposobem wykonania oraz efektem końcowym. Refleksy dają najbardziej naturalny efekt wizualny, jednak wymagają wprawy i znajomości rzemiosła fryzjerskiego. Refleksy we włosach to cieniutkie i delikatne pasemka, których główną rolą jest rozświetlenie fryzury i nadanie włosom świetlistości.

Refleksy we włosach

Foto: © photl.com
Refleksy to efekt słońca we włosach, dlatego w przeciwieństwie do pasemek, są to zawsze delikatnie rozjaśnione pasma (jednak nie więcej, niż o dwa tony). Refleksy na włosach wykonuje się zwykle na wierzchniej warstwie fryzury i koronie  włosów tak, by koloryzacja przypominała muśniętą słońcem fryzurę wakacyjną. Podobny rezultat, jednak bez ingerencji fryzjera, osiągamy po wakacjach w pełnym słońcu, intensywnym  plażowaniu i kąpielach morskich.

Refleksy we włosach to doskonały pomysł dla „mysich” kolorów włosów, szatynek, blondynek oraz osób, które nie chcą radykalnej zmiany koloru włosów. To także doskonały pomysł na dodanie włosom objętości i wizualnej gęstości. Z tego powodu refleksy poleca się paniom o włosach cienkich i delikatnych.

Szampon Loreal Lumino Contrast

By utrzymać jak najdłużej efekt słońca we włosach polecamy kosmetyki do włosów farbowanych i rozjaśnianych, jak szampon podkreślający świetlistość włosów LOreal Lumino Contrast, maska rozświetlająca włosy z pasemkami i farbowane L’Oreal Lumino Contrast oraz mgiełkę przedłużającą trwałość koloru Redken Color Extend Total Recharge Spray.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *