Side part – klasyczna fryzura męska!

Wydawać by się mogło, że w męskiej stylizacji włosów nie ma podziałów. Jest jedna, dwie, góra trzy stylizacje – włosy ścięte na krótko, modne cięcie w stylu Pompadour, długie włosy i koniec. Nic bardziej mylnego! Sposobów cięć i układania fryzur męskich jest wiele – dzisiaj przyjrzymy się kolejnej. Side part to klasyk wśród męskich stylizacji. Dlaczego? Odpowiadamy w poniższym artykule.

side Part - klasyczna fryzura męska

Źródło: manofmany.com

Charakterystyka fryzury Side Part

Który z mężczyzn pamięta taką sytuację? Przed ważnym wydarzeniem rodzice wykonywali mu przedziałek z boku głowy, a same włosy zaczesywali gładko na bok – grzech się przyznać, ale uwielbiam tak właśnie robić swoim synom po kąpieli. Wyglądają wtedy pełni uroku i jakże eleganccy.

Fryzura Side Part to klasyczna stylizacja męska, która charakteryzuje się dwoma głównymi czynnikami:

  • Wyraźny przedziałek

Jest to zdecydowanie główna i najważniejsza część fryzury Side Part. Decydując się na ten rodzaj fryzury pamiętaj, aby wziąć pod uwagę dwie kwestie – naturalne ułożenie włosów oraz profil twarzy. Wydawać się może to nieistotne, lecz nic bardziej mylnego! Wyobraź sobie, że robisz przedziałek w miejscu, gdzie Twoje włosy odchylają się w druga stronę… Grrr, cóż za dyskomfort! Dlatego tak ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie kwestie, o których wspomnieliśmy. Warto również w tym miejscu zauważyć, że przedziałek często sam wyznacza się na głowie. Chodzi właśnie o wspomniane wcześniej naturalne ułożenie włosów. Jeśli nie, możesz zasięgnąć porady stylisty.

  • Włosy gładko zaczesane na bok

Grzywka, która z reguły powinna być nieco dłuższa w fryzurze Side Part, jest gładko zaczesana na bok. Tyczy się to również kosmyków będących z drugiej strony przedziałka. Ponieważ włosy po bokach są cieniowane, one również wymagają wygładzenia. Wszystkie pasma powinny być równomiernie ułożone. Wtedy fryzura jest jednolita i płaska, a to główna cecha charakterystyczna stylizacji Side Part. 

Fryzura Side Part to jedna z klasycznych stylizacji męskich włosów. Pasuje większości mężczyzn. Jedynym wyjątkiem są panowie, którzy mają kwadratową lub owalną twarz. W ich przypadku należy bardziej zmodyfikować fryzurę i lekko podwyższyć grzywkę ku górze. Warto również przetestować stylizację Side Part u mężczyzn, którzy mają duże zakola lub cierpią na łysienie, w szczególności u nasady głowy. 

Kto nosi fryzurę Side Part?

Gwiazdy chętnie wybierają tę fryzurę i to nie tylko na oficjalne wyjścia. Celebryci, których spotkać możecie w Side Part to m.in. George Clooney, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Ricky Martin oraz David Beckham.

anigif2

Źródło: www.menshairstylestoday.com / i.pinimg.com 

Jak stylizować?

Do wykonania stylizacji Side Part wystarczy tak naprawdę niewiele. Rozpocznij od wysuszenia włosów. Wyznacz przedziałek grzebieniem do włosów i staraj się układać włosy na boku, aby nadać im oczekiwany kształt. W tym celu możesz wykorzystać szczotkę do modelowania przeznaczoną dla mężczyzn oraz niewielką ilość żelu do włosów, który może być aplikowany na wilgotne włosy. Ułatwi on stylizację i pozostawi włosy elastyczne przez długi czas, jednocześnie ich nie wysuszając. 

Źródło: www.youtube.com/channel/UC3Pi-dq0l-l4qZZylb78qsw

Zaczesuj włosy szczotką i nadaj im odpowiedni kierunek. Rozpocznij suszenie włosów od przedziałka w dół, następnie przejdź do wymodelowania tyłu włosów, a na końcu wystylizuj grzywkę.  Strumień powietrza kieruj od góry głowy na boki. W przypadku fryzury Side Part zapewnij włosom wygładzenie po obu stronach przedziałka. 

Po wysuszeniu włosów sięgnij po ulubiony kosmetyk do ich stylizacji – pasta, pomada, żel do włosów. Wybór uzależnij tym, czy wolisz matowe, czy błyszczące wykończenie. W przypadku fryzury Side Part poleca się stosowanie pomady do włosów. Nie tworzy ona skorupy na włosach oraz łatwo ją zmyć. Żel to zdecydowanie najmocniejszy zawodnik! Wybierz go jeśli zależy Ci na mocnym podkreśleniu, nabłyszczeniu oraz usztywnieniu grzywki. Wybór kosmetyków do wykonania Side Part jest duży. Wszystko więc zależy od upodobań i preferencji mężczyzny. 

 

Stylizacja Side Part - Pasta matująca do włosów Hangar Graham HillFryzura Side Part - pomada lekko utrwalająca z połyskiem Seb ManSide Part - klasyczna męska fryzura - żel do stylizacji włosów Toni&Guy

 

Modyfikacje fryzury Side Part

Jak każda fryzura, również Side Part posiada swoje modyfikacje. Odstępstwem, na jakie możemy zdecydować się we fryzurze Side Part jest zmienność stylizacji grzywki. Tak jak w przypadku twarzy, której kształt jest owalny lub kwadratowy lepiej sprawdzi się fryzura zmodyfikowana – podniesiona grzywka ku górze.

Stylizacja ta nie wymusza codziennego układania kosmyków. Jednego dnia możesz zaskoczyć gładko wyczesaną fryzurą Side Part, a innego unieść włosy i zaczesać je do tyłu czy pozostawić w lekkim nieładzie. To, jak wykonasz finalny efekt Side Part zależy tylko od Ciebie. 

   Klasyczny Side PartPodniesiony Side PartZwichrzony Side Part

Różnica między Pompadour a Side Part?

W naszym poprzednim wpisie o stylizacji męskich włosów można było znaleźć informację, jak układać włosy niczym Elvis Presley. Fryzura Pompadour to obok Side Part najczęstsza stylizacja wśród mężczyzn. Czym zatem się różnią? Fryzura Side Part to mocno zaakcentowany przedziałek wraz z grzywką, która jest gładko zaczesana po obu bokach. Natomiast Pompadour to charakterystyczna długa grzywa, która jest uniesiona ku górze. Nie ma tu wyraźnego przedziałka i tej gładkości, która jest charakterystyczna dla Side Part. 

Kolejna męska stylizacja za nami. To uczesanie z pewnością będzie królowało na ulicach jeszcze w tym sezonie. Jest ono bowiem ponadczasowe i jak widać uniwersalne. Można je modyfikować i dostosować do swoim upodobań, zachowując tylko jej podstawowe cechy. 

A jaką fryzurę Ty wybierasz najczęściej?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *