Stylizuj z głową! Bezpieczna stylizacja włosów

Stylizowanie włosów to nie tylko układanie fryzury za pomocą przyrządów termicznych, jak suszarki, lokówki i prostownice, czy dobór określonych kosmetyków do stylizacji. To także wszelkie zabiegi dotyczące zmiany koloru włosów oraz cały wachlarz akcesoriów ozdobnych i stylizujących. Dziś ostatnia część artykułu na temat tego, jak powinna się odbywać bezpieczna stylizacja włosów.

Bezpieczna stylizacja włosów

fot. © photl.com

Koloryzacja włosów

Bezpieczna stylizacja włosówMało która kobieta zadowolona jest z koloru swoich włosów. Większość albo walczy z procesami siwienia, tonuje lub rozjaśnia włosy, albo radykalnie zmienia ich kolor. Dbanie o włosy nie oznacza całkowitej rezygnacji z koloryzacji włosów. Nowoczesne farby lub kremy koloryzujące pozbawione są amoniaku, który powoduje wypadanie lub zniszczenia włosów na długości. Niestety kremy koloryzujące także zawierają substancje chemiczne, które mogą powodować reakcje alergiczne lub osłabiać włosy. Zanim przystąpisz do malowania włosów wykonaj próbę uczuleniową na skórze, zwłaszcza, gdy pierwszy raz korzystasz z danej farby. Każda koloryzacja niszczy włosy, dlatego wybierajmy farby łagodne i mało inwazyjne dla włosów i skóry głowy. Zamiast rozjaśniać lub malować włosy co miesiąc, warto wybrać farbę z niską zawartością oksydantu i odświeżać nią jedynie odrosty. Dobrą alternatywą dla farb są kremy tonujące, które podkreślają nasz kolor włosów lub zmieniają go o 1 i 2 tony, a także refleksy, które dodają fryzurze wizualnej objętości. Jeśli nie możesz korzystać z farb chemicznych przestaw się na farby ziołowe, jak henna. Gdy chcesz zminimalizować ryzyko uszkodzeń włosów, użyj przed malowaniem olejków ochronnych lub kremów i odżywek bez spłukiwiania.

Bezpieczna stylizacja włosówBezpieczna stylizacja włosów

Polecamy krem koloryzujący Majirel L’Oreal, który pokrywa siwe włosy, piankę do pasemek blond Alterna 1 Night Highlights Shimmering Blonde oraz piankę do pasemek złocistych Alterna 1 Night Highlights Sweet Caramel.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koloryzacja ton w ton z Wella Color Touch

Akcesoria do włosów

Bezpieczna stylizacja włosówAkcesoria ozdobne do włosów to także element stylizacji fryzury. Może efektownie zdobić, ale też zaszkodzić kondycji wypielęgnowanych włosów. Jeśli lubisz upinać włosy wybieraj spinki pozbawione metalowych części i złączeń, które mogą naruszyć strukturę włosów. Unikaj też gumek z metalowymi elementami. Ten niepozorny detal powoduje zwykle wyrywanie, kruchość i łamanie włosów. Do upinania włosów (szczególnie w domu) polecam miękkie, duże frotki, duże gumki z aksamitu lub opaski. To zniweluje efekt połamanych włosów na wysokości uszu. Równie baczną uwagę przywiązujmy do wyboru szczotek lub grzebieni do włosów. Wszelkie ostre przyrządy do czesania niszczą włosy, dlatego wybieraj zdrowe dla włosów „czesadła”, jak Tangle Teezer. Do stylizacji na mokro wybieraj szczotki termiczne z funkcją jonizacji.

Bezpieczna stylizacja włosówBezpieczna stylizacja włosówBezpieczna stylizacja włosów

O innych rodzajach bezpiecznej stylizacji włosów przeczytacie TU oraz TU.

51,99


Jedna odpowiedź do “Stylizuj z głową! Bezpieczna stylizacja włosów”

  1. Lena pisze:

    A ja po prostu rozczesuję i zakładam opaskę – nie ma nic prostszego 😉
    Jakbyście szukały to polecam – https://dodatkowo.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *