Szampony oczyszczające

Szampony oczyszczające to kosmetyki, których zdaniem jest gruntownie oczyścić włosy z cząstek brudu oraz pozostałości środków do stylizacji włosów.

Wszystkie szampony oparte na siarczanach (SLES, SLS, ALES), a także łagodniejszych bazach, jak betaina koksowa (Cocamidopryl Betaine ), czy glukozyd decylowy (Decyl Glucoside) mają odpowiednie właściwości oczyszczające. Różni je jedynie siła  i delikatność oczyszczania oraz pozostały skład. Szampony oczyszczające możemy podzielić na dwie grupy: te do częstego użytku (delikatna baza myjąca) oraz szampony do oczyszczania głębokiego.

Szampony oczyszczające
Szampony oczyszczające do częstego użytku to między innymi szampony przeciwłupieżowe, szampony do włosów przetłuszczających się  i mieszanych, czy szampony nadające włosom objętość. Stosujemy je tak często, jak często wymaga tego nasza fryzura i skóra głowy.

Z kolei głębokie oczyszczanie stosujemy zwykle raz na tydzień po to, by dogłębnie ściągnąć z włosów warstwy silikonów i innych filmotwórczych substancji, które występują w składzie kosmetyków do włosów (polimery, parafina, oleje). Szampony głęboko oczyszczające otwierają łuski włosów, dlatego warto ich używać przez zabiegiem regeneracji i nawilżania włosów (maski, silne odżywki, ampułki do włosów) lub bezpośrednio przed koloryzacją. Dzięki temu substancje odżywcze mają ułatwione zadanie i są lepiej przyswajalne przez włosy.

Niektóre z szamponów oczyszczających oparte są na substancjach chelatujących, które zawierają sole sodowe (Tetrasodium, EDTA, Pentasodium pentetate, Disodium EDTA). Szampony oczyszczające z solami sodowymi zmiękczają wodę i eliminują jony metali, wiążąc wszelkie złogi mineralne, znajdujące się twardej wodzie (metale, żelazo, chlor). Stosując szampony oczyszczające uzyskasz lekkie, miękkie i lśniące włosy oraz zdrową skórę głowy.

szampony oczyszczające

Polecamy szampon pogrubiający i oczyszczający włosy Alterna SeaSilk Caviar Clinical Daily Detoxifying oraz szampon  głęboko oczyszczający Wella Professionals Balance Pure Shampoo.2 odpowiedzi na “Szampony oczyszczające”

  1. :D pisze:

    Polecam Pure Wax od Pilomaxu.

  2. Marta pisze:

    Również polecam Wax Pilomax i szampon oczyszczający Pure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *