Kremowanie włosów

Olejowanie włosów, czy ich laminowanie to pojęcia znane niemal każdej włosomaniaczce. Zabiegi te nawet jeśli nigdy nie wprowadzone w życie, z reguły znane są rzeszy Pań dbających obsesyjnie o swe fryzury. Z pewnością dużym plusem kremowania włosów jest szybkość i o wiele większa wygoda, niż w przypadku olejowania. O reszcie zalet, czyli co to jest kremowanie włosów i jakich kosmetyków w tym celu użyć, przeczytacie poniżej.

Kremowanie włosów

fot. © Photl.com

Na czy polega kremowanie włosów?

Kremowanie włosówKremowanie włosów polecane jest włosom suchym, łamliwym i zniszczonym oraz włosom cienkim, które łatwo obciążyć. Jeśli chodzi o efekty końcowe sam zabieg kremowania nie różni się zbytnio od olejowania włosów. Za kremowaniem włosów przemawia zdecydowanie szybkość aplikacji, łatwość zmycia i rzadsza możliwość obciążenia włosów. Zarówno olejowanie, jak i kremowanie powinno zapewnić włosom odpowiedni stopień nawilżenia, wygładzenia i regeneracji, pozostawiając fryzurę sypką i lekką.

Kremowanie, czyli nakładanie na włosy wybranego przez siebie kremu, może odbywać się w dwojaki sposób: przed myciem włosów lub po ich umyciu. Krem nałożony na nieumyte włosy, powinno poprzedzić dokładne ich przeczesanie, w celu zebrania nadmiaru środków do stylizacji. Polecam w tym celu Tangle Teezer lub inną, specjalistyczną szczotkę do włosów. Włosy możesz, (nie musisz) lekko zwilżyć ulubionym tonikiem, hydrolatem lub wodą, polecam to szczególnie włosom bardzo suchym. Następnym krokiem jest wtarcie we włosy kremu, tak, by pokryć nim całość fryzury. Nie przesadzajmy z ilością, krem ma raczej wsiąknąć we włosy, niż dawać efekt białej maski. Następnie włosy związujemy i trzymamy godzinę, dwie lub jak w przypadku oleju, całą noc.

Nakładanie kremu na włosy świeżo umyte, może zastąpić odżywkę bez spłukiwania. Tutaj ważny jest umiar i znajomość swoich włosów. Włosom cienkim wystarczy mała porcja kremu, wtarta jedynie w kocówki włosów – włosy suche, czy szorstkie polubią krem na całej długości. Kremem możesz wygładzać w ciągu dnia sterczące włoski i ujarzmiać ich nadmierne puszenie. Niektóre balsamy i kremy mają cudowne aromaty, dzięki czemu nasze włosy będą pachnieć cały dzień.

Kremowanie włosówKremowanie włosówKremowanie włosów

Do kremowania włosów polecamy: klasyczny balsam Santaverde Aloe Vera Classic, pomadę John Masters Hair Pomade oraz bezzapachowy lotion do ciała John Masters Organics Bare.

Kosmetyki do kremowania włosów

Kremowanie włosówDużą zaletą kremowania jest dostarczenie włosom zróżnicowanych składników odżywczych. O ile w przypadku olejów do włosów mamy dość ograniczony, typowo emolientowy skład, o tyle w kremach, tuż obok emolientów (olejków), mamy też substancje silnie nawilżające (humektanty), ekstrakty roślinne, czy witaminy. Przykładowe emolienty to substancje tłuszczowe, w tym oleje, woski, tłuszcze. Ich zadaniem jest stworzenie na powierzchni włosa warstwy ochronnej, która wygładza, nabłyszcza, zapobiega zniszczeniom oraz ucieczce wody. Popularne humektanty to sok i żel aloesowy, kwas hialuronowy, gliceryna, czy mleczko pszczele. Te higroskopijne substancje (pochłaniające wodę) dodają włosom sprężystości i elastyczności. Najlepiej stosować je w duecie z olejami, by uniknąć zjawiska klapnięcia, czy przesuszenia fryzury.

Ważnym aspektem kremowania włosów jest dobranie kosmetyku o możliwie jak najmniej zanieczyszczonym składzie. W praktyce oznacza to, że lepiej postawić na produkty o dobrym składzie: kosmetyki naturalne i organiczne. Trzymają one wysoką jakość składników, z reguły można je nawet wcierać w skórę głowy. Kosmetyki te pozbawione są parabenów, silikonów, SLS-ów, czy substancji filmotwóczych.

Do kremowania włosów możesz użyć kremu do rąk, kremu do twarzy, balsamu, mleczka lub masła do ciała. Może to być także odżywka naturalna, którą na co dzień spłukujesz. Ważne, by użyty kosmetyk służył naszym włosom i miał dobry skład. Jeśli po kremowaniu fryzura się puszy, włosy elektryzują, są suche i mało nawilżone, może to oznaczać, że oleje zawarte w kremie nie współpracują ze strukturą naszych włosów. Włosy niskoporowate (raczej śliskie, lśniące z natury) i włosy wysokoporowate (suche, matowe, siankowate) lubią inne typy olejków, które należy dobrać indywidualnie.

Kremowanie włosówKremowanie włosówKremowanie włosów

Polecane kosmetyki do kremowania włosów: balsam do ciała John Masters Blood Orange & Vanilla Body Milk, mus do rąk i ciała John Masters Organics Cacao & Cupuacu Hand & Body Butter, krem do rąk Santaverde Aloe Vera Handcreme oraz balsam do skóry suchej i wrażliwej Santaverde Aloe Vera Sensitive.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *