Modne Ombre Hair 2013

Ombre Hair mimo wielu nowych rozwiązań, w sezonie jesień-zima 2013 nawiązuje do sprawdzonych propozycji wiosenno-letnich. Kobiece, pełne wdzięku uczesania i koloryzacja, która podkreśla tą stronę kobiecej natury ciągle będą na topie. Modne Ombre Hair 2013 stawia na delikatność, subtelność, ale i porcję ekstrawagancji. Ombre sezonu jesień-zima 2013 podkreśla zmienność kobiecej natury i do niej dopasowuje swoje kolory. Sprawdź w jakim rodzaju Ombre poczujesz się najlepiej.

Ombre Hair

fot. © magasinetblogg.no

Ombre Refleksy

Delikatne, klasyczne Ombre Hair powinno mieć jedną zaletę: płynność w przejściu z jednego koloru w drugi oraz dobranie rozjaśniacza jedynie o dwa tony jaśniejszego od bazy wyjściowej (nasz naturalny kolor włosów). Refleksy Ombre Hair to prawie niewidoczne, subtelnie rozjaśnione pasma włosów tuż koło twarzy. Nasada włosów jest nietknięta, a jaśniejsze pasemka cieniutkie i subtelne. Ten rodzaj fryzury odciąga uwagę od mankamentów cery, rozjaśnia skórę, wyszczupla twarz i wyraźnie odmładza. Refleksy Ombre najlepiej wyglądają w odcieniach miodu, karmela i dodatku brązu. We fryzurze wyglądają dobrze zarówno blondynki, szatynki, jak i brunetki.

Ombre HairOmbre HairOmbre HairOmbre HairOmbre HairOmbre Hair

Do pielęgnacji refleksów Ombre polecamy: szampon nabłyszczający włosy Alterna Bamboo Shine, krem wygładzająco-nabłyszczający Alterna Bamboo Shine Brilliance Cream oraz maskę intensywnie nawilżającą  i rewitalizującąa włosy suche Macadamia Deep Repair Masque.

Ombre Pastelowe

Pastelowe Ombre Hair to hit ostatniego sezonu, który zapoczątkowała artystka Nicki Minaj. Ten rodzaj koloryzacji włosów, mimo dość charakterystycznej wymowy można spokojnie nosić na co dzień. Pastele, w przeciwieństwie do ostrych, kontrastujących ze sobą barw, doskonale wpisują się w kanon życia codziennego. Zdecydowane kontrasty kolorystyczne modne sezon temu przyciągały uwagę otoczenia. Trend Pastel Hair jest o wiele bardziej delikatny, może być tonowany w zależności od naszych wyobrażeń i wcale nie ujmuje kobiecości. Pastelowe pasemka, czyli Ombre Pastel lub Pastel Hair polecam nie tylko przebojowym dziewczynom, ale też tym, które pragną chwilowej odmiany wizerunku.  Nie bójmy się kolorów, jak mawia mój przyjaciel plastyk. Na rynku istnieje wiele kosmetyków do tymczasowej koloryzacji włosów, takich, jak pomady, kredki, czy tusze. Zacznij od delikatnych pasemek i sprawdź, jak się w tym czujesz.

Ombre HairOmbre HairOmbre HairOmbre HairOmbre HairOmbre Hair

Do pielęgnacji pastelowego Ombre polecamy: kąpiel rozświetlającą włosy Kerastase Elixir Ultime Oleo Complexe, maskę Kerastase Elixir Ultime Oleo Complexe oraz płyn utrwalający kolor włosów John Masters Organics Cydr Ziołowy.

Bronde Hair

Bronde Hair to odmiana Ombre oscylująca między blondem, a brązem. Bronde jest połączeniem dwóch technik: refleksów i płynności z mocnym Ombre Hair. Ten rodzaj koloryzacji włosów spopularyzowała modelka Gisele Bundchen już w 2007 roku, czyli w okresie, gdy o Ombre raczej jeszcze nikt nie słyszał. Bronde, dzięki technice rozjaśniania włosów, sprawdza się z powodzeniem zarówno u brunetek, jak i u blondynek. Bronde Hair widocznie rozjaśnia włosy, jednak przejście koloru jest niezwykle zgrabne i stopniowe, dzięki czemu unikamy efektu groteski. Bronde daje wyrazisty efekt, a rozjaśniane pasma nie muszą być bardzo wąskie. Kolor można stopniować wieloma farbami, co wymaga wyobraźni i nie musi być proste dla laika. Bronde polecam szczególnie brunetkom, które pragną jaśniejszych włosów, a nie chcą radykalnie zmieniać ich koloru (jak Edyta Górniak).

Ombre HairOmbre HairOmbre HairOmbre HairOmbre HairOmbre Hair

Do pielęgnacji Bronde Hair polecamy:  szampon bezzapachowy John Masters Organics Bare i maskę do włosów farbowanych L’Oreal Vitamino Color.

Pierwszą część artykułu o Ombre Hair 2013 znajdziesz TUTAJ. Kolejne odsłony Ombre 2013 w kolejnych częściach, zapraszamy!

Dodaj komentarz