Alterna Bamboo MEN Power Hold Maximum Strength Gel Bardzo mocny żel do włosów

Stylizujący żel do włosów dla mężczyzn Alterna Bamboo MEN Power Hold Maximum Strenght zawiera wzmacniający ekstrakt z bambusa oraz odżywczy olejek z nasion konopi. Efekt stylizacji włosów utrzymuje się nawet podczas deszczu.

żel do włosów

fot. © Pajmon.com Aneta Wysocka

Zgodnie z naszą formułą żel do włosów Alterna został oceniony w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

żel do włosówMarek jest informatykiem, prowadzi agencję marketingową. Na co dzień stawia na naturalny look, bez zbędnych udziwnień i nonszalancji. Preferuje krótkie fryzury, które można ułożyć bez większego wysiłku.

Mimo zabieganego trybu życia, Marek doskonale wie, co w trawie piszczy. Śledzi nowinki kosmetyczne oraz trendy we fryzjerstwie, wybierając spośród nowinek raczej klasycznie wyglądające cięcia.
O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: krótkie.
 • Farbowane: nie.
 • Rodzaj włosów: proste, grube i gęste.
 • Problemy z włosamiWłosy są bardzo gęste i grube, przez co trudno uformować z nich fryzurę, która utrzyma się przez wiele godzin. Marek bardzo często podcina włosy, by zachować kształt fryzury. By utrzymać wystylizowaną fryzurę, włosy Marka muszą być potraktowane  kosmetykami stylizującymi tzw: extra strong. Dodatkowym problemem włosów jest ich tendencja do przetłuszczania.

żel do włosówMarek testował dla Was kosmetyki do stylizacji męskich fryzur z serii Alterna Bamboo Men. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Marek opowie Wam co sądzi na temat żelu do stylizacji Alterna Power Hold Maximum Strength, do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Żel do stylizacji włosów Alterna Bamboo Men opakowany jest w typową dla tego produktu tubę o pojemności 125 ml. Kształt opakowania jest ergonomiczny, dzięki czemu bardzo łatwo zaaplikować  kosmetyk. Kolorystyka opakowania jest typowo męska – brązowy kolor plastykowego opakowania świetnie wpisuje się w konwencję męskiego świata. By dostać się do żelu, wystarczy podnieść wieczko zakrętki, jednym pstryknięciem palców. Jeżeli z jakiś powodów musimy wydostać większą ilość żelu, wystarczy odkręcić całą zakrętkę.

2. Zapach i konsystencja. Formuła Alterna Bamboo MEN Power Hold Maximum Strength nie odbiega od typowego żelu do włosów. Jest to żelowa i przeźroczysta substancja o lekko wodnistej konsystencji. Dzięki temu, że żel nie jest zbyt gęsty, nie lepi się do dłoni podczas stosowania. Niestety jeżeli chodzi o zapach, jest on jak dla mnie zbyt nachalnie alkoholowy. Wręcz drażniący.

3. Wydajność. Stylizujący żel do włosów Power Hold Bamboo Men świetnie rozprowadza się na włosach, dzięki czemu wystarczy niewielka jego ilość, by nadać fryzurze pożądany kształt. Używam żelu codziennie, a nawet kilka razy w ciągu dnia. Wg mojej oceny, kosmetyk jest bardzo wydajny. Używam go od ponad miesiąca i z pewnością starczy mi na jeszcze kolejny.

żel do włosówżel do włosów

4. Działanie. Zadaniem kosmetyku jest bardzo mocne utrwalenie męskiej fryzury. W tej roli Alterna Bamboo MEN Power Hold Maximum Strength Gel sprawdza się rewelacyjnie. Włosy układają się bezproblemowo i na długo zachowują swój kształt. Dodatkowo wyglądają bardzo naturalnie. Przy stosowaniu tego kosmetyku mogłem wreszcie zapomnieć o efekcie mokrych włosów.

Żel do włosów dla mężczyzn  Alterna Bamboo Men jest na tyle mocno utrwalający, że sprawdza się również podczas deszczowych dni, dodatkowo nie spływa z włosów, prosto na twarz, jak to ma miejsce przy tego typu produktach.

Wg producenta, żel ma również działanie pielęgnacyjne, ponieważ zawiera wzmacniający ekstrakt z bambusa oraz odżywczy olejek z nasion konopi. Szczerze mówiąc, nie zauważyłem, by moje włosy zmieniły się diametralnie po zastosowywaniu tego kosmetyku. Jednak z całą pewnością mogę wspomnieć, że żel nie wysusza fryzury.

5. Zalety. Poręczne i męskie w charakterze opakowanie, to z pewnością zaleta tego produktu. Wydajność żelu Alterna Bamboo Men i fakt, że nie jest lepki przemawia również na plus. Gdybym miał polecić ten kosmetyk kolegom, z pewnością wspomniałbym o tym, że włosy nie sklejają się, wyglądają naturalnie i są utrwalone na wiele godzin. Dodatkowym atutem jest delikatny połysk, jaki żel nadaje fryzurze.

6. Wady. Mocno alkoholowy zapach może początkowo odrzucać i zniechęcić do stosowania żelu Alterna Bamboo MEN Power Hold Maximum Strength.

7. Ocena ogólna. Żel do włosów Alterna Men oceniam na 5.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *