Cuccio Naturale kulki do manicure

Musujące kulki do manicure Cuccio Naturale zawierają m.in.: sodę, kwasek cytrynowy, wapno, krzem, olejek jojoba, olejek herbaciany, ekstrakt z papai i nagietka lekarskiego. Zmiękczają naskórek, odżywiają i działają antyseptycznie oraz widocznie wzmacniają paznokcie.

kulki do manicure

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Zgodnie z formułą testu kulki do manicure Cuccio zostały ocenione w 7 kategoriach:

  1. Opakowanie
  2. Zapach i konsystencja
  3. Wydajność
  4. Działanie
  5. Zalety
  6. Wady
  7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

Profil dłoni Małgosi:

kulki do manicurePraca Małgosi wymusza spotkania z klientami, dlatego stara się regularnie dbać o dłonie, będące jej wizytówką. Z racji pracy przy komputerze i często uprawianego sportu Małgosia preferuje krótkie paznokcie, w neutralnych barwach. Główną bolączką jej dłoni są słabe i dość miękkie paznokcie, które lubią się łamać i pękać. Suche i łatwo narastające skórki to kolejny problem jej paznokci. Skóra dłoni lubi się przesuszać, a nawet pękać na mrozie, wykazując cechy wyjątkowej nadwrażliwości.

Małgosia testowała dla Was kulki Cuccio Naturale, do kupienia w sklepie Estyl.pl i dziś opowie Wam o swoich wrażeniach z jego testów.

kulki do manicure

1. Opakowanie. Kulki do manicure Cuccio Naturale opakowano w plastikową, przezroczystą tubę. Kulki są kruche, dlatego na dnie pudełeczka znajdziemy także trochę pyłu, osypującego się z produktu. Kosmetyk można kupić w wersji kulki musujące mix, kulki Cuccio papaja i zielona herbata, kulki do manicure granat i figa oraz miód i mleko.

2. Zapach i konsystencja. Kulki musujące Cuccio Naturale pachną bardzo intensywnie. Jest to aromat typowo perfumeryjny, silny i w pierwszej chwili wręcz duszący. Stężenie zapachu, po rozpuszczeniu kulki w wodzie maleje, stając się bardziej świeżym i przystępnym dla nosa. Kulki bardzo szybko rozpuszczają się w wodzie, dzięki swojej pudrowej, lekkiej strukturze.

3. Wydajność. Opakowanie zawiera 24 musujące małe kuleczki. Biorąc pod uwagę, że zabieg na dłonie robi się mniej więcej dwa razy w miesiącu, jest to dość praktyczny i wydajny kosmetyk.

kulki do manicurekulki do manicurekulki do manicure

4. Działanie. Zabieg na dłonie wykonuję zwykle przed przystąpieniem do manicure – jako wstępny etap przygotowania paznokci. Moczę dłonie dopóki woda zupełnie nie wystygnie, czyli około 10minut. Koncentruję się głównie na paznokciach, które z natury są kruche, słabe i łamliwe. Kulki musujące Cuccio zmiękczają naskórek, odżywiają i działają antyseptycznie. Bezpośrednio po wyjęciu dłoni z wody paznokcie wyglądają na bardzo różowe. Dopiero po kilkunastu minutach płytka zaczyna jaśnieć – staje się bladoróżowa i zdecydowanie bardziej transparentna. Przyznam, że efekt jest naprawdę ładny i efektowny wizualnie. Dodatkową zaletą jest fakt, że moje paznokcie po kilku seansach zrobiły się bardziej twarde i mocne.

W składzie produktu znajdziemy m.in.: sodę, kwasek cytrynowy, wapno, krzem, olejek jojoba, olejek herbaciany, ekstrakt z papai i nagietka lekarskiego. Składniki te maja za zadanie nie tylko zmiękczyć i wybielić pytkę paznokcia, ale też nawilżyć i odżywić skórę dłoni.

Kulki do manicure Cuccio sprawiają, że czuję się bardziej zadbana i zrelaksowana – skórki schodzą o wiele szybciej, wolniej narastają, a sama płytka prezentuje się zdecydowanie okazalej. Polecam osobom ze słabymi paznokciami!

kulki do manicurekulki do manicurekulki do manicure

5. Zalety. Zauważalnie rozjaśnia płytkę paznokcia, pomaga usunąć narastające skórki, zmiękcza suchy naskórek, ułatwia manicure i utwardza płytkę.

6. Wady. Wadą może być silny aromat, od którego niemal kręci w nosie.

7. Ocena ogólna. Moja ocena to 4. Produkt bardzo fajny i relaksujący.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *