Działanie czereśni na włosy i skórę

Sezon na czereśnie ruszył pełną parą. Wszyscy delektujemy się świeżymi truskawkami i  pachnącymi czereśniami, wprost z kolorowych straganów. Kubki smakowe pracują na najwyższych obrotach, a tymczasem czereśnie to nie tylko orgia zmysłów, ale też innego rodzaju walory – zdrowotne i urodowe. Dzisiaj o działaniu czereśni na skórę i włosy owoce czereśni oraz sok z czereśni, stosowany zewnętrznie.

działanie czereśni

© Pajmon.com Piotr Bielecki

A w naszym sklepie...

Wcierka z czereśni

Świeżo wyciśnięty sok z czereśni mieszamy z połówką soku z cytryny. Przelewamy całość do opakowania ze spryskiwaczem lub maczamy w płynie wacik, wcierając go w skórę głowy. Po wykonaniu energicznego masażu pozostawiamy wcierkę na kilka godzin, po czym myjemy głowę. Wcierka z czereśni wzmacnia słabe i wypadające włosy. Pamiętaj: przy włosach bardzo jasnych, skoncentrowany sok z czereśni może tymczasowo lekko zabarwić włosy. Krótszy czas przetrzymywania wcierki na włosach, niweluje ten problem.

Maska odżywcza do włosów

działanie czereśniŚwieże czereśnie miksujemy na papkę, po czym mieszamy ją z ulubionym olejem do włosów. Nakładamy mieszankę na włosy, dokładnie masując skórę głowy. Zawiązujemy czepek foliowy i ręcznik, a po upływie 2-3 godzin myjemy dokładnie włosy. Maska z czereśni i oleju wzmacnia słabe cebulki, pobudzając je do wzrostu. Dodatek  wybranego oleju np.: arganowego dodatkowo odżywia suche i słabe włosy, łagodzi skórę głowy, likwidując świąd, czy łupież.

Maseczka do cery tłustej

Rozgniecioną garść czereśni mieszamy z ubitym białkiem jaja. Całość nakładamy na umytą i suchą buzię na około 20  minut. Następnie dokładnie myjemy twarz, kończąc strumieniem chłodnej wody (zamknięcie porów). Spryskujemy twarz wodą termalną lub tonikiem. Maseczka ściąga rozszerzone pory, oczyszcza skórę twarzy, minimalizując procesy wydzielania sebum.

Ocet czereśniowy

działanie czereśniOkoło 0,5 kg czereśni zalewamy octem winnym, tak, by płyn dokładnie pokrył wszystkie owoce. Odstawiamy na tydzień w chłodne i zaciemnione miejsce (np. lodówka). Odcedzamy owoce, a czerwony płyn przelewamy do słoiczka lub szklanej butelki i przechowujemy w lodówce (nawet kilka miesięcy). Ocet czereśniowy jest doskonałą płukaną zakwaszającą do włosów, która dodaje fryzurze połysku i mięsistości. Ocet z czereśni to także tonik do cery problematycznej – tłustej, trądzikowej lub z silnymi przebarwieniami. Tonik stosowany przynajmniej raz dziennie rozjaśnia plamy, wygładza, regulując procesy odnowy skóry.

Czy wiesz, że:

  • 100 g owoców to jedyne 60 kcal,
  • owoce czereśni są zasadotwórcze i odkwaszają organizm,
  • odtruwają i oczyszczają skórę,
  • sprzyjają wydalaniu zalegających toksyn,
  • odmładzają, opóźniając procesy starzenia,
  • ujędrniają i wygładzają skórę,
  • dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu są bezpieczne dla diabetyków,
  • pobudzają do wzrostu słabe cebulki włosowe,
  • wzmacniają włosy, dodając im połysku,
  • sok z czereśni przedłuża intensywność koloru włosów farbowanych,
  • pomagają przy niedoczynności tarczycy (duża zawartość jodu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *