Disodium EDTA

Disodium EDTA, czyli sól dwusodowa kwasu wersenowego lub etylenodiaminotetraoctowego to związek chemiczny o działaniu chelatującym. Chelacja i chelatowanie włosów polega na wiązaniu zanieczyszczeń oraz jonów metali przez słabe kwasy organiczne. Dzięki chelacji wszelkie nadmiary pierwiastków metalicznych  zostają związane i usunięte z organizmu, w tym wypadku z włosów (po umyciu szamponem chelatującym, lub spłukaniu wodą odżywki z zawartością Disodium EDTA).

Kwas wersenowy, będący podstawą Disodium EDTA, wykazuje dość silne właściwości chelatujące, czyli oczyszczające włosy ze szkodliwych substancji. Kwaśne sole kwasu wersenowego wiążą metale ciężkie i tworzą z nimi kompleksy, dobrze rozpuszczalne w wodzie. Należą do nich jony metali, jDisodium EDTAak żelazo, jony wapnia, tworzące na włosach i skórze głowy nieprzepuszczalną warstwę, czy chlor.

Kosmetyki z zawartością Disodium EDTA zmiękczają twardą wodę, nadając włosom wymarzoną miękkość i połysk, a także wygładzając suche końce fryzury. Usuwają z ich powierzchni osady, które nie pozwalają prawidłowo oddychać skórze i włosom oraz resztki środków do stylizacji. Disodium EDTA występuje zarówno w formie oczyszczających szamponów, jak i wygładzających odżywek, czy masek do włosów. Kosmetyki z Disodium EDTA polecamy włosom, które nie chcą się układać, włosom puszącym się, suchym, z rozdwajającymi się końcami, szorstkim oraz pozbawionym blasku.

Disodium EDTADisodium EDTADisodium EDTA

Polecamy następujące kosmetyki z Disodium EDTA: szampon zwiększający objętość włosów Joico Body Luxe Volumizing, kąpiel wzmacniającą włosy Kérastase Resistance Bain de Force oraz odżywkę bez spłukiwania, zwiększającą objętość włosów Alterna Volume Plumping Strand Expand Lotion.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *