Warkocze w fryzurach – jesień 2012

Warkocze wplecione w fryzury to niekwestionowany hit poprzednich sezonów, a także nadchodzącej jesieni 2012. Wbrew pozorom do wykonania udanej „wplatanej” stylizacji nie trzeba wyrafinowanych umiejętności manualnych. Wystarczą długie włosy, dobry środek do stylizacji oraz odrobina chęci. Dziś dwie wersje łatwych splotów, inspirowane fryzurami gwiazd.

warkocze

fot. © photl.com

Kok z warkoczami

warkocze

Fryzura Nicole Richie z czerwonego dywanu, wydaje się być wyszukana, pracochłonna i nie do podrobienia. Oczywistym jest, że przy jej wykonaniu pracował sztab stylistów, co nie znaczy, że możesz mieć podobnej. Do wykonania koka z dobieranym warkoczem będziesz potrzebować pianki do włosów, lakieru oraz wsuwek. Umyj włosy i podsusz je głową w dół, następnie wetrzyj w nie piankę nadającą objętość i podziel włosy na dwie części. Teraz z każdego boku zrób warkocz wplatany zaczynając wysoko, w miejscu gdzie znajduje się grzywka. Zacznij od pierwszego z nich, a następnie skręć powstały warkocz w formie ślimaka z boku głowy. To samo zrób z drugą połówką fryzury. Włosy z powstałych z mini-koczków powinny lekko odstawać, sprawiając wrażenie fryzury od niechcenia. Im dłuższe masz włosy, tym koczki z tyłu głowy będą większe. Dla poprawy ich masy możesz rozluźnić splot warkocza na końcu i dopiero upinać włosy. Ważną rzeczą jest dobre umocowanie splotów za pomocą spinek, a następnie utrwalanie wplatanego koka porcją lakieru do włosów.

warkoczewarkocze

Polecamy piankę do włosów Alterna Bamboo Volume Weightless Whipped, która nadaje objętość, pogrubia i odbija włosy od nasady oraz elastyczny i odporny na wilogć lakier do włosów Alterna Bamboo Smooth Anti-Humidity.

Warkocz dobierany

warkocze

Dobierany warkocz a’la Amanda Bynes to propozycja fryzury dla Pań z włosami kręconymi, falowanymi i takimi, które trudno ujarzmić. Wykonana w ten sposób fryzura stwarza wrażenie romantycznej i bardzo kobiecej. Warkocz dobierany do długich włosów to także propozycja dla fryzur z syndromem „drugiego dnia”, czyli włosów powoli tracących swą puszystość i świeżość. Włosy do warkocza dobieranego powinny sięgać przynajmniej szyi – wtedy wygląda najefektowniej. We włosy wcieramy krem dyscyplinujący, który nabłyszczy i bardziej zdefiniuje pasma włosów. Kolejny krok to zrobienie widocznego przedziałka na środku głowy. Po obydwu stronach zaplatamy dobierane warkocze, pamiętając, by skończyć je na wysokości uszu. Dalszą część warkoczy splatamy w tradycyjny sposób, łącząc końcówki ze sobą za pomocą gumki. Pozostałą długość włosów ugniatamy za pomocą żelu lub olejku do włosów.

warkocze

Polecamy nawilżający krem do włosów Davines Momo oraz żel do stylizacji Alterna SeaSilk Caviar Oil Gel, który nawilża, nabłyszcza i regeneruje włosy.

Prawda jakie to proste?Jedna odpowiedź do “Warkocze w fryzurach – jesień 2012”

  1. Maryśka:);* pisze:

    Śliczne fryzuryyy:***
    Boskie,cudowne! ;D 😉 <333

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *