Fudge Dry Shampoo suchy szampon odświeżający włosy

Każda z nas zapewne znalazła się w sytuacji ekstremalnej, kiedy „tradycyjne” oczyszczenie włosów nie było możliwe. Dobrym wyjściem z takiej sytuacji jest suchy szampon. Małgorzata przetestowała działanie Fudge Dry Shampoo. Przeczytajcie recenzję. Ten suchy szampon nie tylko oczyszcza…

suchy szampon

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Kosmetyk Fudge został oceniony w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

suchy szampon

Małgorzata (30l.), na co dzień pracuje w firmie reklamowej i często spotyka się z klientami, dlatego o włosy dba wyjątkowo starannie.

Włosy Małgosi są problematyczne – suche od połowy długości i delikatne. Skóra głowy przetłuszcza się, reszta włosów lubi się puszyć, dlatego ciężko je ujarzmić. Jej włosy nie są do końca zdefiniowane, mają tendencję do lekkiego falowania. Włosy Małgosi potrzebują solidnego nawilżenia, odbicia od nasady i ujarzmienia puszenia. Jej ulubione marki kosmetyczne to Joico, Kérastase i ostatnio ekologiczne kosmetyki John Masters Organics.
O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: długie
 • Farbowane: tak (Wella Color Touch)
 • Rodzaj włosów: uwrażliwione i cienkie, ale jest ich dużo, proste, z tendencją do lekkiego falowania,
 • Problemy z włosami: lubią się puszyć, skalp się przetłuszcza, reszta włosów przesusza się, okresowo wypadają, wrażliwa skóra głowy.

suchy szampon

Małgosia dostała do przetestowania suchy szampon odświeżający włosy firmy Fudge. Kosmetyk działa przy pomocy pudru absorbującego cząsteczki brudu. Dziś opowie Wam o wrażeniach z testowania szamponu suchego, dostępnego w sklepie eStyl.pl:

1. Opakowanie. Opakowanie suchego szamponu Fudge to blaszany pojemnik w formie areozolu. Butelka jest praktyczna i doskonale pasuje do małej, kobiecej dłoni. Szata graficzna opakowania jest nowoczesna w w swej wymowie estetycznej. Jedyne zastrzeżenie odnośne opakowania, mam do zbyt dużego ciśnienia aerozolu, co sprawia, że trzeba uważać z aplikacją kosmetyku. Pamiętajmy, by nie robić tego np. w czarnych rzeczach.

2. Zapach i konsystencja. Suchy szampon Fudge posiada dwie warstwy zapachu. Pierwsza, dość ostra, która wyczuwamy na samym początku aplikacji, to woń spirytusu, druga, to aromat moreli i pudru dla dzieci. Drażniący nozdrza zapach, subtelnieje wraz z upływem czasu i staje się naprawdę przyjemny. Konsystencja kosmetyku jest pudrowa.

3. Wydajność. Fudge Dry Shampoo to naprawdę ekonomiczny produkt. Używamy go wraz z mężem od kilku miesięcy i nadal nie czuję, by dużo go ubyło. Co prawda szampon suchy nie jest produktem codziennego użytku, jednak mimo to jego wydajność oceniam na dobrą.

4. Działanie. Rolą szamponu suchego jest jedynie odświeżenie włosów w sytuacjach krytycznych. Według mnie są dwie takie sytuacje: pierwsza,  gdy nie mamy możności umyć włosów z różnych względów lub chcemy przedłużyć świeżość fryzury o jeden dzień. Dry Shampoo Fudge to mój pierwszy kosmetyk w tej formie, dlatego mogę obiektywnie ocenić jedynie właściwości tego danego produktu, ale nie mam możności porównać go do innych, podobnych kosmetyków do włosów.

suchy szamponSzamponu Fudge używamy na włosach suchych i nieumytych, spryskując z odległości około 20 cm koronę włosów. Przed użyciem pamiętajmy, by dobrze wstrząsnąć pojemnikiem z szamponem, po to, by fazy produktu mogły dobrze się połączyć. Ilość jakiej użyjemy jest zwykle sprawą indywidualną. Według mojej oceny szampon suchy Fudge należy do ekonomicznych i moim włosom wystarcza mała ilość spraya. Po upływie około 5 minut kosmetyk należy wmasować we włosy, a następnie wyczesać. Jeśli zdarzy się Wam, tak jak mi, zbyt obfita aplikacja, polecam sprawdzony przez mnie sposób z ręcznikiem. Po spryskaniu głowy i masażu włosów, polecam dodatkowe wycieranie ich na sucho ręcznikiem. To sprawia, że pozbywam się nadmiaru produktu z fryzury, a cały biały osad pozostaje na ręczniku.

Jako osoba z wrażliwą skórą głowy obawiałam się nieprzyjemnych niespodzianek, łupieżu lub podrażnień skóry, ale ku mojej uciesze nic takiego nie zanotowałam. Drugą obawa związana była z kolorem moich włosów. Jestem szatynką i biały, niewyczesany osad na ciemnych włosach widoczny byłby od razu, a ja czułabym się niekomfortowo. Szampon Fudge na szczęście oszczędził mi tego typu atrakcji. Nie wiem czy to zasługa tej marki, czy też wszystkie szampony suche są tak przyjazne w obsłudze.

Kosmetyku używał ze mną mój mąż, który co prawda ma krótkie włosy, ale także lubi wyglądać estetycznie. Dry Shampoo Fudge sprawdził się w kryzysowej sytuacji, gdy mąż miał kłopoty z kręgosłupem i nie był w stanie umyć włosów w sposób klasyczny. Szampon doskonale odświeżył jego krótkie włosy, zaś całość aplikacji kosmetyku trwała o połowę krócej niż u mnie. To mąż opracował typowo męski i szybki sposób pozbycia się nadmiaru pudru z włosów przy pomocy ręcznika. Dopiero potem natknęłam się na tą metodę gdzieś w internecie, bo sama raczej nie wpadłabym na to.

suchy szamponPodsumowując – suchy szampon Fudge z pewnością nie zastąpi mycia włosów, ale gdy jesteśmy zmuszeni myć ją co dzień, może być reanimatorem naszej fryzury, przedłużając jej trwałość o dzień kolejny.

Pamiętajmy, że szampony suche aplikujemy u nasady włosów, co chroni przed wysuszeniem długość włosów. Szampon doskonale sprawdził się późną zimą, gdy nosiłam jeszcze czapkę. Włosy były mniej ulizane, zyskały na objętości u nasady, a fryzura nie elektryzowała się jak zwykle. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o działaniu szampon suchego zapraszam do artykułu, o tajemnicach mycia włosów na sucho. Szampon lubię za to, że pozostawia moje włosy sypkie i nie posklejane. Są naprawę naturalne, ale o zdecydowanie lepszej objętości. Polecam, gdy potrzebujemy zrobić fryzurę, wymagającą efektu push up na głowie (koki, kucyki, czy upięcia).

5. Zalety: odświeża i dodaje włosom dużej objętości, unosi włosy u nasady, zapobiega elektryzowaniu, nie podrażnia wrażliwej skóry głowy, sprawdza się doskonale w sytuacjach krytycznych

6. Wady: duże ciśnienie aerozolu, co sprawia, że czasem można przesadzić z aplikacją szamponu. Myślę, że ciśnienie kosmetyku spowodowane jest ciężkością cząstek pudru.

7. Ocena ogólna: 4 (gdyż nie mam porównania do innych kosmetyków tego typu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *