Guma do włosów

Guma do stylizacji włosów jest kosmetykiem, który bardzo dobrze utrwala ułożoną wcześniej fryzurę. Guma do włosów zawiera  w swym składzie o wiele mniejszą ilość wody, niż żel do stylizacji, co zapewnia szybkie układanie oraz dłuższą trwałość fryzury.

Guma do włosów ma sztywniejszą od żelu konsystencję, dzięki czemu nie pozostawia na włosach tłustego efektu, dając lepszy efekt strukturyzujący. Wystarczy odrobina kosmetyku, by osiągnąć dobry efekt stylizacyjny. Gumę do włosów poleca się głównie fryzurom z włosów krótkich oraz półdługich.

Włosy długie i proste mogą źle znosić ten środek do stylizacji, gdyż włosy pod jego wpływem robią się bardziej sztywne i zbite. Rozróżniamy dwa rodzaje gumy do włosów: gumę matową oraz gumę nadającą włosom połyk.

guma do włosówguma do włosów

Gumy stylizującej używamy na wysuszonych i ułożonych wcześniej włosach, jako ostatni etap stylizacji. Niewielką ilość preparatu rozgrzewamy w dłoniach, po czym aplikujemy na na całej długości włosów lub na kilku pasmach, gdy zależy nam jedynie na zaakcentowaniu pewnych części fryzury.2 odpowiedzi na “Guma do włosów”

  1. Jacek Cieśla pisze:

    Przydało by się zwiększyć szybkość ładowania strony bo czekałem 5 minut na załadowanie…

  2. Wiktor pisze:

    Od lat stosuje niezmiennie włóknistą gumę Kosswell Fibre Web nadaje włosom tekstury z bardzo delikatnym połyskiem 😀 Dodatkowo ławą ją wyczesać 🙂 Kupuje w salonie barberskim, do którego uczęszczam 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *