Jak pielęgnować włosy blond?

Odpowiednia pielęgnacja włosów to podstawa zachowania ich świeżości i zdrowia. Włosy blond są o tyle trudne w utrzymaniu, że ich kolor dość szybko matowieje lub żółknie. Drugim dość istotnym elementem wpływającym na kondycję włosów blond, jest fakt, że pod wpływem czynników zewnętrznych i farb chemicznych, włosy rozjaśniane kruszą się i przesuszają, zaś ich końcówki przypominają „siano”. Dziś o tym, jak pielęgnować włosy blond i rozjaśniane, by wydobyć z nich światło i zdrowy, lustrzany blask.

jak pielęgnować włosy blond

fot. Photl

Mycie włosów blond

jak pielęgnować włosy blondO włosy blond możemy zadbać już na etapie mycia włosów. Wiele Pań obawia się tego codziennego rytuału, by nie wypłukiwać jasnego pigmentu z łuski włosów. Tymczasem tłuste i nieświeże jasne włosy, które kojarzą się z luksusem i elegancją, nie wyglądają estetycznie. Profesjonalne firmy fryzjerskie mają w swej ofercie specjalistyczne szampony dedykowane blondynkom. Ich formuła nie tylko chroni włosy, ale też neutralizuje żółte refleksy, zapobiega matowieniu blondu, rozświetla go i zabezpiecza kolor.  Warto mieć w zanadrzu dwa rodzaje szamponów: jeden rozświetlający i pielęgnujący kolor jasnych włosów, drugi neutralizujący żółte odcienie, z dodatkiem fioletowych lub niebieskich pigmentów. Pierwszy z nich zadba o kondycję i połysk włosów, drugi odświeży i wyeliminuje żółte refleksy.

Pamiętaj, by stosując szampony do włosów blond, nie nadużywać kosmetyków z pigmentami. Zbyt częste stosowanie szamponu z fioletem, może skutkować szarzeniem koloru włosów i zmianą jego nasycenia. Mimo, że barwnik w nim zawarty wygląda dość dziwnie, nie należy się go obawiać, nie pozostanie on na włosach. Jeśli jesteś posiadaczką jasnego lub chłodnego blondu ten duet kosmetyków powinien zagościć w Twojej łazience na stałe. Panie z odcieniami miodowymi, ciemniejszym blondem lub pasemkami mogą pozwolić sobie na jeden szampon pielęgnujący do włosów blond lub dedykowany włosom farbowanym, który także zapobiegnie wypłukiwaniu się barwnika.

jak pielęgnować włosy blondjak pielęgnować włosy blondjak pielęgnować włosy blond

Polecamy szampon rozświetlający włosy blond L’Oreal Shine Blonde, szampon z pigmentem eliminujący żółte refleksy L’Oreal Silver, szampon pielęgnujący włosy blond i farbowane Goldwell Blonde and Highlights oraz szampon do włosów z pasemkami L’Oreal Lumino Contrast.

Jak wydobyć blask włosów?

jak pielęgnować włosy blondRozjaśnianie włosów i farbowanie ich na blond to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów, niszczących strukturę włosa. Bardziej niszczy fryzurę tylko trwała ondulacja. Pamiętajmy, że ciemne włosy posiadają w sobie więcej barwnika ochronnego, czyli melaniny, zaś włosy blond mają tego pigmentu o wiele mniej. Z tego powodu naturalne jasne włosy są bardziej narażone na zniszczenia, a włosy rozjaśniane z racji głębokiej ingerencji w ich strukturę, podlegają podobnemu zjawisku. Włosy tlenione i farbowane na blond szybko stają się kruche, matowe, ich końce przesuszają się i rozdwajają. Odżywianie i nawilżanie włosów po ich umyciu to obowiązek każdej blondynki, bez względu na to, czy jej włosy są naturalne, czy tlenione. Główna bolączka włosów jasnych to nie tylko brak nawilżenia, ale i utrata połysku, dlatego warto inwestować w odżywki do włosów jasnych. Zawierają one rozświetlające włosy pigmenty, dzięki czemu można rzadziej farbować włosy, wydłużając okres między jednym rozjaśnianiem, a drugim. Zapamiętaj, odżywki codzienne do włosów blond powinny nie tylko nawilżać, ale i dodawać włosom połysku.

jak pielęgnować włosy blondjak pielęgnować włosy blondjak pielęgnować włosy blond

Polecamy odżywkę codzienną do włosów blond Alterna SeaSilk Caviar Blonde, która eliminuje  nieprzyjemną szorstkość włosów, odżywkę z pantenolem i rumiankiem Matrix Total Results Blonde Care, odżywkę zwalczającą żółte refleksy L’Oreal Shine Blonde oraz odżywkę głęboko nawilżającą włosy suche John Masters Organics Lawenda i Awokado.

O tym, jak regenerować i stylizować włosy blond, w następnym artykule!2 odpowiedzi na “Jak pielęgnować włosy blond?”

  1. Karolina pisze:

    Najprostrzy sposób to dobranie odpowiednich kosmetyków. Moim włosom bardzo przypasowały kosmetyki , które oprócz pielęgnacji chronią je. Dziewczyny polecam apteczne kosmetyki Wax Pilomax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *