Jak wybrać fotografa na ślub? Poradnik Panny Młodej cz.3

Ślub to moment w naszym życiu o którym chcemy pamiętać cały czas. Dzisiaj w Poradniku Nieperfekcyjnej Panny Młodej zastanowimy się co pomoże nam zatrzymać te chwile, czyli jak wybrać fotografa na ślub.

zdjęcia plenerowe ślub

Fotograf, który zrobi zdjęcia o jakich marzymy to podstawa każdego wesela! Nie wyobrażam sobie tego dnia bez wspaniałych chwil zatrzymanych na zdjęciach, które możemy obejrzeć w każdej chwili. My trafiliśmy na wspaniałą parę Marzenkę i Tomka, którzy na samym początku nas wysłuchali i poznali, dzięki czemu doskonale zrozumieli czego oczekujemy. Zdjęcia wyszły wspaniale zarówno te ze ślubu jak i z pleneru.

Zatem jak wybrać fotografa na ślub ?

Najważniejsze przy wyborze fotografa według mnie jest to, aby nie tylko znał się na tym co robi, ale również aby ta praca sprawiała mu radość. Ważne jest to aby Was wysłuchał i w 100% spełnił Wasze oczekiwania.

jak wybrac fotografa na ślub

Kamerzysta i filmik z wesela? No właśnie tutaj wielu z Was jest za tym, żeby kręcić cały ślub i wesele. Mnie niestety perspektywa siedzenia później 5 godzin i oglądania, a raczej szukania siebie nie satysfakcjonuje. Nasz fotograf zaproponował nakręcenie kilku minutowych filmików z najważniejszych momentów tego dnia. Super materiał, do tego dobra muzyka i mamy filmik, który zawsze chce się oglądać. Może warto o tym pomyśleć?

Wybieramy plener do zdjęć ślubnych

Plener – wielu z Was pewnie zastanawia się co tutaj wymyślić. My też długo myśleliśmy. Nie zdecydowaliśmy się na sesję w plenerze w dniu ślubu bo:
1. szkoda nam było całej imprezy na której nie było by nas z 2-3 h
2. każdy nam to odradzał
3. musielibyśmy być strasznie uważni co do naszego wyglądu (czyt. nie możemy się zbrudzić)
4. zdjęcia były by pozowane, sztywne, klasyczne, a takich nie chcieliśmy

Chcieliśmy coś innego. Wpadliśmy na pomysł, żeby przede wszystkim zdjęcia były na „luzaka” dlatego zarówno ja jak i mąż mieliśmy założone trampki. Bardzo chcieliśmy, żeby ten dzień też sprawiał nam frajdę. Wiadomo znaliśmy już Marzenkę i Tomka więc było nam łatwiej się zrozumieć. Zdecydowaliśmy się na rowery, miejsce oświadczyn, zamek niedaleko naszej miejscowości, a raczej park przy zamku, no i rzekę. I wiecie co nie żałuję, że na niektórych zdjęciach mam włosy nie tak ułożone jak chciałam, że trampki były tak brudne od trawy i ciężko było je wyprać, że suknia ślubna wywołała na Paniach w pralni już nie tylko zdziwienie, ale również przerażenie. Ten dzień był wspaniały, te zdjęcia są wspaniałe i ta radość wszystkich wokoło też była wspaniała. Plener sprawił nam tyle radości co sam ślub!

Popatrzcie co udało się stworzyć Tomkowi z tego szalonego dnia:

zdjęcie w plenerze

jak wybrać fotografa na ślub.jpg

 

Naprawdę plener nie musi być nudny! Pamiętajcie o tym, że to jest Wasza pamiątka, a im bardziej szalona tym bardziej będziecie o tym pamiętać i to wspominać.

Goście weselni – nie zapomnij o nich!

Księga gości – kiedyś mniej modne, teraz coraz bardziej. Księga, która doczekała się już wielu odsłon i każda z nich jest ciekawa. Może być w formie klasycznej książki, gdzie każdy z gości wpisze się, albo po prostu się podpisze. My wybraliśmy mniej zobowiązującą wersję i zakupiliśmy drzewko, a raczej obraz, na którym każdy z gości odcisnął swojego kciuka i go podpisał.

Drzewko wisi teraz na naszej ścianie w pokoju i przypomina nam o tym dniu i o rodzinie, która była z nami w tym ważnym momencie naszego życia.ksiega gości na weselu

Inna opcja to fotobudka – coraz modniejsza na wszystkich weselach. My nie zdecydowaliśmy się na nią, ale to bardzo fajna sprawa. Każdy z gości w asyście zabawnych gadżetów może zrobić sobie serię zdjęć. Świetna pamiątka, a do tego od razu każdy ma zdjęcia.
Aparaty na stołach – tego też u nas nie było, ale słyszałam , że też się to sprawdza i sprawia dużo radości. Chodzi o to, że każdy stół ma swój aparat i zdjęcia są robione z perspektywy gości. Później wszystkie aparaty zgarnia Młoda Para i też ma pamiątkę. Przynajmniej młodzi wiedzą czy się wszystko podobało no i czy smakowało jedzenie 😛

To chyba tyle w tej chwili. Jeśli wpadnę na jakieś jeszcze pomysły to stworzę kolejny wpis na ten temat. Chciałam pokazać Wam, że są chwile i momenty, które warto zatrzymać i po jakimś czasie do nich wracać, a im one będą radośniejsze i zabawniejsze tym lepiej będziecie o nich myśleć. Pamiętajcie, że to jest Wasz dzień (wiem mówię to nie pierwszy raz) i musicie być w 100% zadowoleni. Wybierajcie takich fotografów, kamerzystów i takie gadżety, które sprawią, że będziecie chcieli te chwile w postaci pamiątek pokazywać, chwalić się nimi i do nich wracać.

A jak Wy zatrzymaliście chwilę w tym dniu?

Jedna odpowiedź do “Jak wybrać fotografa na ślub? Poradnik Panny Młodej cz.3”

  1. Klaudia pisze:

    Bardzo szybko znalazłam odpowiedniego fotografa, ponieważ umieściłam w Internecie ogłoszenie, w którym dokładnie opisałam, czego potrzebuję. Osoby zajmujące się profesjonalnie lub amatorsko fotografią, same się do mnie zgłaszały po więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *