Joico Curl Activator spray do włosów kręconych

Prezentujemy recenzję jednego z kosmetyków do włosów kręconych. Tym razem czas na spray do włosów kręconych Joico Curl Activator. Edyta przetestowała go na swoich lokach. Przekonajcie się, czy jest zadowolona z efektów.

spray do włosów kręconych

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Kosmetyki zostały ocenione w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

spray do włosów kręconychEdyta ma 22 lata, pracuje i uczy się jednocześnie, dlatego jest dość zabiegana. Przeznacza na pielęgnację włosów minimum czasu; Codzienne mycie włosów plus środki do ich stylizacji to podstawa jej wizerunku. Lubi naprawdę mocno zaznaczone loki.

Jej długie blond loki są przesuszone na końcach, mają tendencję do wypadania – dlatego potrzebują wzmocnienia i nawilżenia. Do tej pory Edyta używała kosmetyków do włosów kręconych Nivea. Z kosmetyków profesjonalnych najbardziej lubi krem do loków Tigi Amplifier oraz odżywkę bez spłukiwania Tigi Curls Rock. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: długie
 • Farbowane: nie
 • Rodzaj włosów: kręcone, wrażliwe, kruche, ale duża objętość,
 • Problemy z włosami: włosy w dotyku są szorstkie, brak im połysku, są pozbawione elastyczności, łamliwe i zniszczone przy końcach, mają tendencję do puszenia i elektryzowania się.

spray do włosów kręconychEdyta dostała do przetestowania zestaw trzech kosmetyków przeznaczonych do włosów kręconych:

W tej recenzji opisze Wam co sądzi na temat spraya Joico Curl Activator do włosów kręconych, do kupienia w sklepie eStyl.pl:

1. Opakowanie. Spray do włosów kręconych Joico Curl Activator mieści się w plastikowej buteleczce o pojemności 150 ml. Butelka jest mała, poręczna i nieprzezroczysta, przez co nie widać pozostałej do wykorzystania ilości produktu. Opakowanie zakończone jest małym rozpylaczem, który zdecydowanie ułatwia nakładanie sprayu na włosy.

2. Zapach i konsystencja. Spray do loków Joico pachnie cukierkami i kwiatami, ale posiada też wyraźną chemiczna nutę, podobną do zapachu lakieru do włosów. Konsystencja płynu jest lekka, ale i dość lepka. Po użytkowaniu spraya ręce się kleją.

3. Wydajność: Spray do włosów kręconych Joico Curl Activator jest wydajny. Przy mojej długości włosów (do ramion) wystarczy zaledwie 3-5 pryśnięć na włosy w celu nadania lokom faktury. Po 2 miesięcznym używaniu nie czuć, że w butelce ubyło produktu.

4. Działanie: Spray Joico przeznaczony jest do włosów kręconych. Jego zadaniem jest podkreślenie skrętu loków, zapewnienie im sprężystości oraz ich rozdzielenia w celu zdefiniownia skrętu. Przy pierwszych próbach jego użytkowania nanosiłam go na różne sposoby, w celu uzyskania najlepszego efektu. Początkowo nakładałam sporą ilość produktu na swoje włosy, obficie je spryskując. Następnie włosy dokładnie rozczesywałam, aby rozprowadzić jego zawartość na całą powierzchnię włosów. Efekt był niezadowalający: moje włosy rzeczywiście były mocno skręcone, ale posklejane i nieprzyjemne w dotyku. Przy kolejnych próbach nanosiłam zdecydowanie mniejszą ilość produktu, spryskując włosy od 3 do 5 razy. Po nałożeniu sprayu włosy za każdym razem dobrze rozczesywałam, a na koniec układałam docelową fryzurę. Niestety nie udało mi się uzyskać oczekiwanego efektu.

spray do włosów kręconychspray do włosów kręconychspray do włosów kręconych

Moje włosy rzeczywiście były wygładzone, miękkie w dotyku, a ich rozczesywanie stało się przyjemnością, a nie udręką, ale forma loków nie zadowoliła mnie do końca. Loki zamieniły się w luźne fale, były trochę „napuszone” i za mało zbite, jakbym nic z nimi jeszcze nie robiła. Na dzień dzisiejszy spraya Joico używam wyłącznie w celu nadania moim włosom miękkości, ich wygładzeniu oraz ułatwieniu w ich rozczesywaniu. Spray nakładam po umyciu włosów, spryskując je dokładnie i rozczesując. Następnie dokładnie spłukuję włosy i nakładam inny produkt stylizujący.

Spray do włosów kręconych Joico Curl Activator polecam raczej paniom pragnącym uzyskać efekt fal, niż mocnych loków.

5. Zalety: dzięki dozownikowi spray z łatwością nanosi się na włosy. Dodatkowym atutem jest to, że włosy stają się miękkie i łatwe w rozczesywaniu.

6. Wady: efekt końcowy: zamiast loków otrzymałam luźne fale.

7. Ocena ogólna: 3,5Jedna odpowiedź do “Joico Curl Activator spray do włosów kręconych”

 1. Geneva pisze:

  Además en cuanto antes pagues, más costes ahorrarás.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *