Krem do loków Alterna Bamboo Style Super Natural Curl Shaping & Defining Cream

Wypróbowałaś już wiele kosmetyków stylizacyjnych do włosów kręconych, ale z żadnego nie byłaś w pełni zadowolona? Być może Twoje wymagania spełni krem do loków Bamboo Style Super Natural Curl. Nasza Testerka wypróbowała jego działanie i oceniła kosmetyk na 5.

krem do loków

fot. © Pajmon.com Krzysztof Rumowski

Zgodnie z naszą formułą krem do loków Alterna został  oceniony w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

krem do lokówKlara jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki silnie nawilżające, dedykowane włosom falowanym oraz lokom. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

krem do lokówKlara testowała dla Was kosmetyki marki Alterna. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Klara przedstawi Wam swoją opinię na temat kremu do stylizacji włosów Alterna Bamboo Style Super Natural Curl , do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Krem do stylizacji loków Alterna Bamboo Style Super Natural Curl  umieszczony został w pojemniku o klasycznie prostej i walcowatej formie, zwieńczonej czarno-białym dozownikiem z pompką. Dozownik osłonięty został zamknięciem z półprzezroczystego, matowego tworzywa, przypominającego nieco piaskowane szkło. Konia z rzędem temu, kto znajdzie na opakowaniu jakiekolwiek ostre krawędzie albo inne przypadkowe nierówności powierzchni. Opakowanie dobrze leży w dłoni, jest poręczne, chociaż czasem lubi wyślizgnąć się. Głównie za sprawą dość mocnego zamknięcia. Przy manipulowaniu suchymi rękami nie nastręcza ono żadnych kłopotów, ale jest nieco za mocne, kiedy chcemy je otworzyć mokrymi dłońmi. Zwarty kształt opakowania sprawia, że z łatwością zmieści się w każdej kosmetyczce.

krem do loków2. Zapach i konsystencja. Krem Alterna Bamboo jest przyjemnie lekki, w żadnym razie nie gęsty, delikatnie ciągnący się, z dużą łatwością rozprowadza się po włosach.

Krem do loków ma przyjemny i nie natarczywy, delikatny, rześki zapach. Aromat przypomina mi świeże ogórki przełamane delikatną wonią zielonej herbaty i cytrusów. Aromaterapeutyczny zapach kremu Alterna do zdecydowany plus tego kosmetyku.

3. Wydajność. Opakowanie zawiera 125 ml wydajnego kremu. Cztero-pieciokrotne naciśnięcie dozownika zapewnia wystarczającą ilość kremu potrzebnego do ułożenia moich półdługich włosów. Równocześnie z kremem Alterna Bamboo Style Super Natural Curl testowałam szampon i odżywkę z tej samej linii – Bamboo Style (w opakowaniach 250 ml). W chwili, gdy szampon i odżywka skończyły się, pozostało mi jeszcze pół opakowania kremu do układania włosów.

krem do loków4. Działanie. Krem do loków Alterna Bamboo Curl ładnie podkreśla skręt włosów, pozostawia ich wygląd naturalnym, bez efektu sklejania albo nadmiernego usztywniania. Dość często spotykałam preparaty do stylizacji fal, czy loków, które dawały nienaturalny efekt. Włosy pozostawały po nich sklejone i wyglądały na tłuste. Krem do stylizacji loków Alterna Bamboo Style jest dokładnym przeciwieństwem takich kosmetyków. Kosmetyk nakładałam zawsze  na wilgotne włosy, stąd też w pierwszych minutach po aplikacji loki wyglądały na zbyt mocno wymodelowane. Efekt ten mijał z chwilą wyschnięcia włosów lub podsuszenia ich suszarką. Fryzura zyskiwała niezwykle naturalny wygląd. Czasem, w ciągu dnia aplikowałam ponownie porcję kremu, by zdefiniować bardziej skręt loków.

5. Zalety. Bardzo dobra wydajność, naturalne, elastyczne loki, dyskretny efekt działania, dość poręczne opakowanie, przyjemny zapach. Nie wysusza włosów.

6. Wady. Stosunkowo krótka trwałość fryzury, choć osobiście nie poczytuję tego za zbyt istotną niedogodność. Naturalny i elegancki wygląd mojej fryzury rekompensował mi tą niedogodność.

7. Ocena ogólna. Ocena ogólna: 5Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *