Lakier do włosów

Lakier do włosów to kosmetyk na bazie wody, alkoholu lub żywicy, stosowany w celu utrwalenia ułożonej fryzury. Kosmetyk występuje zwykle w formie aerozolu i jest ostatnim krokiem układania włosów. Przedłuża on trwałość fryzury oraz chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi (wiatr, mróz, ocieranie się o ubrania). Lakier rozpylamy z odległości około 30 cm, szerokim, nigdy wąskim strumieniem, tak by pokryć jak największą część fryzury. Kosmetyk stosujemy zawsze na suche włosy.

Lakiery do włosów występują w różnej formie i mają różny stopień utrwalenia – od niskiego, po bardzo mocny. Lakiery lekkie dają najbardziej Lakier do włosównaturalny efekt, utrwalając włosy bardzo delikatnie. Po jego użyciu nie występuje efekt nienaturalnego hełmu, dlatego lakiery lekkie i średnie poleca się fryzurom z włosów długich. Lakiery mocne utrwalają włosy dużo intensywniej, dlatego poleca się je włosom krótkim, fryzurom typu bo lub misternie ułożonym kokom, upięciom i splotom.

Lakiery do włosów różnią się nie tylko stopniem utrwalenia, ale też dostosowane są do rodzaju włosów. Włosy matowe polubią lakiery lekko nabłyszczające, włosy cienkie – lakiery dodające objętości, włosy suche – lakiery dodające sprężystości, włosy tłuste – lakiery nieobciążające, osoby z wrażliwą skórą głowy –  lakiery pozbawione zapachu.

Dobrej jakości lakier nie skleja włosów i nie powoduje podrażnień skóry głowy, o ile użyty jest rozsądnie. Zbyt duża jego ilość powoduje nieestetyczny efekt matowych, przetłuszczonych włosów, klapnięcie fryzury, a także kruszenie się kosmetyku na włosach.

Lakier do włosówLakier do włosówLakier do włosów

Polecamy: mocny lakier do włosów Alterna Bamboo Style Ultra Hold Hairspray, który chroni włosy przed wilgocią, lakier do włosów Alterna Bamboo Smooth Anti-Humidity Hair Spray, dający efekt sprężystych włosów oraz lakier nadający włosom objętość Matrix Total Results Amplify Hairspray.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *