Lakier do włosów

Lakier do włosów to kosmetyk na bazie wody, alkoholu lub żywicy, stosowany w celu utrwalenia ułożonej fryzury. Kosmetyk występuje zwykle w formie aerozolu i jest ostatnim krokiem układania włosów. Przedłuża on trwałość fryzury oraz chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi (wiatr, mróz, ocieranie się o ubrania). Lakier rozpylamy z odległości około 30 cm, szerokim, nigdy wąskim strumieniem, tak by pokryć jak największą część fryzury. Kosmetyk stosujemy zawsze na suche włosy.

Lakiery do włosów występują w różnej formie i mają różny stopień utrwalenia – od niskiego, po bardzo mocny. Lakiery lekkie dają najbardziej Lakier do włosównaturalny efekt, utrwalając włosy bardzo delikatnie. Po jego użyciu nie występuje efekt nienaturalnego hełmu, dlatego lakiery lekkie i średnie poleca się fryzurom z włosów długich. Lakiery mocne utrwalają włosy dużo intensywniej, dlatego poleca się je włosom krótkim, fryzurom typu bo lub misternie ułożonym kokom, upięciom i splotom.

Lakiery do włosów różnią się nie tylko stopniem utrwalenia, ale też dostosowane są do rodzaju włosów. Włosy matowe polubią lakiery lekko nabłyszczające, włosy cienkie – lakiery dodające objętości, włosy suche – lakiery dodające sprężystości, włosy tłuste – lakiery nieobciążające, osoby z wrażliwą skórą głowy –  lakiery pozbawione zapachu.

Dobrej jakości lakier nie skleja włosów i nie powoduje podrażnień skóry głowy, o ile użyty jest rozsądnie. Zbyt duża jego ilość powoduje nieestetyczny efekt matowych, przetłuszczonych włosów, klapnięcie fryzury, a także kruszenie się kosmetyku na włosach.

Lakier do włosówLakier do włosówLakier do włosów

Polecamy: mocny lakier do włosów Alterna Bamboo Style Ultra Hold Hairspray, który chroni włosy przed wilgocią, lakier do włosów Alterna Bamboo Smooth Anti-Humidity Hair Spray, dający efekt sprężystych włosów oraz lakier nadający włosom objętość Matrix Total Results Amplify Hairspray.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *