Makijaż naturalny – czy naprawdę tak trudno go wykonać?

WIOSENNY MAKIJAŻ – TREND 2016

Powraca i znika, powraca i znika… o kim mowa? Make up no make up czyli makijaż naturalny bądź jak kto woli makijaż bez makijażu. Niby takie banalne, a jednak większości nam sprawia zawód. Jak wykonać go idealnie, ale uzyskać efekt rozświetlonej, naturalnej, nie przerysowanej makijażem twarzy?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego do wykonania niż makijaż naturalny. Nałożenie podkładu, bronzera, różu, rozświetlacza i fik… gotowe. Wykonanie takiego makijażu wymaga precyzji. Trzeba go wykonać tak, aby każdy miał wrażenie, że to właśnie makijażu w makijażu brak.

Makijaż – ESTYL.PL

Jedną z podstawowych i żelaznych zasad tego typu makijażu jest precyzyjne wymodelowanie twarzy. Poniżej przedstawiamy grafikę, która doskonale ukazuje na których miejscach twarzy powinien się znaleźć bronzer (BR), róż (BL) oraz rozświetlacz (HL). Pamiętajcie natomiast, że jest to rysunek poglądowy, a Wasz makijaż ma być bardzo subtelny. Należy więc nakładać kosmetyki w sposób bardzo delikatny i dokładnie je rozcierać.

cutediyprojects

źródło: blog.lulus.com

Jeszcze raz dla przypomnienia skróty:  bronzer (BR), róż (BL) oraz rozświetlacz (HL)

Kolejna grafika, która przedstawia konturowanie twarzy. Pamiętajcie o dokładnym rozmyciu nałożonych produktów.

 

enhanced-buzz-22187-1387300816-9

źródło: www.oncewed.com

Na nałożony wcześniej podkład nakładamy rozświetlacz. Zaczynamy od rozjaśnienia okolicy pod oczami, a następnie przechodzimy do centralnej części czoła, grzbietu nosa, łuku kupidyna oraz brody. Następnie nakładamy bronzer poniżej kości policzkowych, rozcierając go w kierunku czoła. Aby optycznie zmniejszyć czoło należy nałożyć bronzer na linii włosów. Wszystko dokładnie rozcieramy za pomocą gąbeczki. Na koniec dla podkreślenia policzków nakładamy róż tuż nad bronzerem.

Piękno tkwi  w szczegółach! A to właśnie w nich zawarta jest cała metoda na wykonanie idealnego makijażu naturalnego.

źródło: www.youtube.com/watch?v=1Utlbf_VfVQ

Jeśli mowa o makijażu naturalnym, nie możemy ominąć tematu konturowania twarzy rozświetlaczem. Zastosuj metodę strobing’u, aby Twoja cera od razu wyglądała pięknie i zdrowo.

źródło: www.youtube.com/watch?v=mK8CQKEzbLA

ZOBACZ ROWNIEŻTrendy w makijażu 2020 – czy znasz je wszystkie?

O czym należy pamiętać przy wykonywaniu makijażu no make up?

  • Podkład powinien być jak najlepiej dobrany do karnacji. Nie stosuj podkładu mocno kryjącego gdyż może okazać się zbyt ciężki. Jeśli nie masz innego wymieszaj go z kremem nawilżającym.
  • Róż wybierz jak najbardziej zbliżony do kolorystyki Twoich ust. Uzyskasz efekt naturalnego zarumienienia policzków.
  • Powieki pozostaw delikatne. Wykorzystaj do tego cieliste, perłowe odcienie.
  • Rzęsy przemaluj tylko tuszem. Jeśli to możliwe nie wykonuj kreski eyelinerem na górnej powiece.
  • Usta również zachowaj delikatne. Powinny być dobrze nawilżone, ale nie błyszczeć. Zastosuj delikatną pomadkę, a następnie nałóż na nią krem bądź pomadkę ochronną.
  • Dla efektu powiększenia i rozświetlenia ust możesz nałożyć na łuk Kupidyna odrobinę rozświetlacza bądź perłowego cienia.

W tym makijażu rządzi minimalizm w każdej postaci. Im mniej tym lepiej. Im mniej tym bezpieczniej. Im mniej tym piękniej. Wypróbuj, poćwicz i ciesz się promienną cerą na co dzień!

Makijaż – ESTYL.PLDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *