Męskie fryzury: odżywianie i stylizacja

Czy Wasi Panowie często korzystają z kosmetyków, które zakupicie, czy raczej sami dbają o swoje kosmetyczne zabawki? Moje doświadczenia w tym zakresie nauczyły mnie, by w porę uzupełniać zaistniałe braki kosmetyczne, bo mój mężczyzna pamięta jedynie o żelu do włosów i piance do golenia. Cała reszta, czyli kremy, szampony, czy odżywki do włosów to moja domena. Sprawia mi to dużą frajdę i mimo początkowego buntu, teraz z radością wybieram dla niego nowe kosmetyki pielęgnacyjne. Bo kto lepiej zadba o męskie fryzury niż my, kobiety?

męskie fryzury

fot. © Photl.com

Odżywki dla mężczyzn

męskie fryzuryDo tej pory pokutuje mit, jakoby używanie odżywek do włosów było niemęskie i uwłaczało męskiej dumie. Ten stereotyp powoli odchodzi w zapomnienie, a Panowie coraz mniej boją się stosowania wszelkiej maści kosmetyków. Owszem krótkie fryzury mężczyzn nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, jak o wiele delikatniejsze włosy kobiet. Uwaga Panów powinna raczej skoncentrować się na doborze takiej odżywki, która zadziała na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze zadba wizualnie o jakość włosów dodając im połysku i gęstości, ale jednocześnie zminimalizuje problemy skóry głowy. Nie muszą to być odżywki dedykowane specjalnie Panom, choć bez wątpienia typowe linie męskie działają bardziej odświeżająco i witalizująco na ich włosy.

męskie fryzurymęskie fryzurymęskie fryzury

Dla mężczyzn polecamy: funkcjonalną odżywkę i krem do golenia  w jednym Bamboo MEN Nourishing Conditioner & Shaving Cream, odżywkę nawilżającą włosy American Crew Classic Stimulating Conditioner.

Stylizacja męskich fryzur

męskie fryzuryKrótkie włosy mężczyzn wymagają podkreślenia ich faktury właściwymi kosmetykami do stylizacji. To taka kropka nad i, która zwykle wyraża osobowość każdego z Panów. Dany kosmetyk dobieramy pod kątem noszonej fryzury i rodzaju strzyżenia. Innego rodzaju stylizacji wymagają włosy, które są słabe i wypadają,  innego takie, które są gęste, cienkie, czy też normalne. Ze  względu na fakturę swoich włosów i problemy z włosami, Panowie mogą wybierać w takich środkach do stylizacji, jak pasty, żele, pianki, czy kremy. Środki te mogą mierzwić włosy, dodając im gęstości, nadawać męskim fryzurom połysku i gładkości lub wręcz odwrotnie, jeśli ktoś lubi matowy efekt na włosach. Kosmetyki do stylizacji męskich fryzur powinny posiadać w składzie wyciągi roślinne; substancje wzmacniające włosy, jak arginina; czy stymulujący i lubiany przez Panów mentol lub wyciąg z eukaliptusa.

męskie fryzurymęskie fryzurymęskie fryzury

Dla mężczyzn polecamy: bardzo mocny żel do stylizacji włosów Loreal Tecni.Art Fix Max, żel pogrubiający Kérastase Homme CF Ultra-fixing Gel oraz krem do włosów Wella Sp Man Defined Structure.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pompadour – jak ułożyć fryzurę?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *