Odżywka nabłyszczająca włosy Alterna Bamboo Shine

Cienkie, przesuszone i farbowane loki są dla kosmetyków do pielęgnacji włosów nie lada wyzwaniem. Klara przetestowała kolejny kosmetyk z serii Bamboo marki Alterna. Odżywka nabłyszczająca z agrestem indyjskim wywarła na niej całkiem niezłe wrażenie. Przedstawiamy opinię Testerki.

odżywka nabłyszczająca

fot. © Pajmon.com Krzysztof Rumowski

Zgodnie z naszą formułą odżywka nabłyszczająca Alterna została oceniona w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

odżywka nabłyszczającaKlara jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki silnie nawilżające, dedykowane włosom falowanym oraz lokom. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

odżywka nabłyszczającaKlara testowała dla Was kosmetyki marki Alterna. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Klara przedstawi Wam swoją opinię na temat odżywki do włosów Alterna Bamboo Luminous Shine Conditioner, do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Identyczne, jak w przypadku szamponu Bamboo Shine – ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Tuba odżywki Alterna przypomina kształtem łodygę bambusa, jest przezroczysta i ekologiczna w wymowie.

2. Zapach i konsystencja. Konsystencja odżywki Alterna Bamboo Luminous Shine Conditioner jest wyraźnie gęsta, zbliżona do kremu, wymagająca wytrząśnięcia i wyciśnięcia z butelki. Odżywka nabłyszczająca Bamboo Shine jest w kolorze mlecznobiałym. Różnica w kolorach i przejrzystości szamponu oraz odżywki pozwala na łatwe odróżnianie od siebie obu specyfików. Zapach podobnie jak w przypadku szamponu, jest naprawdę przyjemny – delikatny, kwiatowy, długo utrzymujący się na włosach.

3. Wydajność. Opakowanie mieści 250 ml odżywki. Ilość ta wystarczyła mi na ponad 2 miesiące codziennego używania kosmetyku. Rzadko się zdarza, by zużycie szamponu i odżywki następowało równomiernie. W tym przypadku oba specyfiki skończyły mi się praktycznie w tym samym czasie.

odżywka nabłyszczająca4. Działanie. Odżywka nabłyszczająca włosy Alterna Shine nie podrażnia skóry głowy, może więc być śmiało stosowana przez osoby o delikatnej i wrażliwej skórze głowy. Włosy po użyciu duetu: szampon i odżywka Bamboo Shine ładnie błyszczą, wyglądając na zdrowe, odżywione i dobrze nawilżone. Bardzo łatwo poddają się rozczesywaniu.

Odżywka nabłyszczająca nie obciążyła nadmiernie moich delikatnych loków, co często się zdarzało w przypadku zbyt treściwych produktów pielęgnacyjnych.

Z racji koloryzacji włosów na jasny blond, trochę bałam się agrestu indyjskiego w składzie kosmetyku. Agrest indyjski, czyli popularna amla mogłaby przyciemnić jasne włosy, jednak nic takiego się nie stało (używałam odżywki przez dwa miesiące). Moje blond włosy były rozświetlone, gładkie i wyglądały na zdrowsze.

5. Zalety. Podobnie jak w przypadku szamponu, zasadnicze zalety odżywki to: cudowny zapach, nabłyszczenie i poskromienie puszenia loków. Kosmetyk nie obciąża i jest dość wydajny.

6. Wady. Pod koniec użytkowania odżywki Bamboo Shine postanowiłam pozostawiać butelkę odstawioną do góry dnem, po to by nie musieć długo wytrząsać odżywki z dna opakowania. Jakże bardzo się zdziwiłam, gdy następnego dnia odkryłam, iż odżywka spłynęła co prawda na dół pojemnika, ale również szczelnie wypełniła nakrętkę. Wykorzystanie odżywki z wnętrza nakrętki nie było możliwe, ze względu na jej kształt i gęstą konsystencję kosmetyku.

7. Ocena ogólna. Oceniam odżywkę na mocną 4Jedna odpowiedź do “Odżywka nabłyszczająca włosy Alterna Bamboo Shine”

 1. Grodzice pisze:

  To miejsce, w którym zawsze czuję się mile widziany i doceniony jako czytelnik! Autorzy potrafią dotrzeć do moich zainteresowań i prezentować treści, które mnie inspirują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *