Peeling trychologiczny – czym jest i jakie są jego rodzaje

Peelingi w wielu przypadkach spełniają rolę pielęgnacyjną. Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami, np. do ciała i do twarzy. Warto jednak pamiętać, że pielęgnacja skóry głowy jest tak samo ważna jak skóra twarzy. Wiele osób o tym zapomina, dlatego często zapominają o używaniu peelingów trychologicznych.


Czym właściwie jest peeling trychologiczny?

Peeling trychologiczny to zabieg, którego celem jest oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń oraz złuszczenie martwego naskórka. Jest to niezwykle ważne w pielęgnacji, ponieważ skóra głowy jest podstawą zdrowych włosów. Regularne oczyszczanie skóry głowy poprzez peeling trychologiczny pozwala na:

  • Zmniejszenie łojotoku – nadmierne wydzielanie sebum może prowadzić do wypadania włosów, a regularne usuwanie sebum poprzez peeling trychologiczny pomaga utrzymać skórę w zdrowym stanie.
  • Zwiększenie ukrwienia skóry głowy – poprzez stymulowanie krążenia krwi w skórze głowy, peeling trychologiczny pomaga w dostarczaniu składników odżywczych do mieszków włosowych, co przyczynia się do poprawy kondycji włosów.
  • Zmniejszenie problemów skórnych – skóra głowy jest narażona na różnego rodzaju problemy skórne, takie jak łupież, egzema czy trądzik. Peeling trychologiczny pomaga w redukcji tych problemów, poprzez oczyszczenie skóry głowy i usunięcie martwego naskórka.
  • Poprawa ogólnej kondycji włosów – regularne stosowanie peelingu trychologicznego przyczynia się do poprawy ogólnego stanu włosów, poprzez utrzymanie skóry głowy w zdrowym stanie i dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych.
  • Wspomaganie procesu pielęgnacji – peeling sprawi, że włosy dzięki swojej lekkości zaczną odbijać się od nasady przez co dostaną objętości.

Warto pamiętać, że peeling trychologiczny powinien być stosowany regularnie, ale niezbyt często, aby nie podrażniać skóry głowy. Zazwyczaj zaleca się stosowanie peelingu raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, w zależności od potrzeb skóry. Dzięki temu zabiegowi skóra głowy pozostanie zdrowa, a włosy będą wyglądać pięknie i zdrowo.

Rodzaje peelingów trychologicznych

  • enzymatyczny

Enzymatyczny peeling w swoim składzie zawiera aktywne składniki m.in. kwasy i enzymy, które samoistnie rozpuszczają zanieczyszczenia. W porównaniu do enzymatycznego –  peeling mechaniczny (scrub) posiada w sobie różnego rodzaju drobinki ścierające i to one odpowiadają za naskórek.

  • mechaniczny

Peeling mechaniczny jest jedną z metod stosowanych w zabiegach pielęgnacyjnych skóry, w tym również skóry głowy. Polega on na fizycznym usunięciu martwego naskórka i zanieczyszczeń za pomocą specjalnych narzędzi lub substancji zawierających mikrogranulki lub drobinki złuszczające. To rodzaj peelingu, który silnie oczyszcza skórę głowy, dlatego nie jest polecany do wrażliwego skalpu.

123,99

Zalety peelingu trychologicznego

Pomaga w walce z nadmiernym wydzielaniem sebum
Peeling trychologiczny usuwa nagromadzone zanieczyszczenia, resztki produktów do stylizacji, sebum i inne substancje, które mogą blokować pory skóry głowy. To oczyszczanie pomaga w zapobieganiu problemom

Usuwa zanieczyszczenia skóry głowy
Peeling trychologiczny usuwa nagromadzone zanieczyszczenia, resztki produktów do stylizacji, sebum i inne substancje, które mogą blokować pory skóry głowy. To oczyszczanie pomaga w zapobieganiu problemom skórnym, takim jak łojotok, łupież czy podrażnienia.

Walka z martwym naskórkiem
Peeling trychologiczny pomaga usunąć martwy naskórek z powierzchni skóry głowy. Pozwala to na odkrycie zdrowszej skóry, sprzyjając lepszemu wchłanianiu składników odżywczych i produktów pielęgnacyjnych.

Walka z łojotokowym zapaleniem skóry głowy oraz łupieżem
Regularne stosowanie peelingu trychologicznego może pomóc w redukcji nadmiernego łojotoku i łupieżu. Usuwanie nadmiaru sebum i martwego naskórka sprzyja utrzymaniu równowagi skóry i redukcji problemów związanych z produkcją sebum.

Pobudza mikrokrążenie
Masujący efekt peelingu trychologicznego pobudza mikrokrążenie w skórze głowy. To zwiększa dostarczanie składników odżywczych i tlenu do mieszków włosowych, co może sprzyjać zdrowemu wzrostowi włosów.

Poprawa kondycji włosów
Poprzez oczyszczanie skóry głowy i pobudzanie krążenia krwi, peeling trychologiczny może przyczynić się do poprawy ogólnej kondycji włosów. Skóra głowy staje się zdrowsza, a mieszki włosowe otrzymują lepsze odżywienie, co może wpływać na jakość i wygląd włosów. O tym jak prawidłowo myć i suszyć włosy przeczytasz tutaj.

Przygotowanie skóry do innych zabiegów
Peeling trychologiczny może również służyć jako przygotowanie skóry głowy do innych zabiegów lub terapii, takich jak nakładanie serum, maski czy specjalistycznych preparatów. Usunięcie martwego naskórka ułatwia wchłanianie tych substancji i może zwiększać ich skuteczność.

Wskazówki naszego fryzjera

Staraj się używać peelingu raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie w celu mocniejszego oczyszczenia skóry głowy.

Nie stosuj peelingu na podrażnioną, piekącą i swędzącą skórę głowy – może to jeszcze bardziej podrażnić skalp.

Wybieraj peelingi, które są dostosowane do twojego typu i stanu skóry głowy.

Jeżeli Twoja skóra głowy się przetłuszcza włącz peeling do swojej stałej rutyny pielęgnacyjnej.
Po zastosowaniu peelingu użyj odżywczej maski np. Davines Oi Butter albo Moroccanoil Intense Hydrating. Peeling sprawia, że łuski włosów się rozchylają, dzięki czemu składniki aktywne zawarte w masce głęboko wnikną w strukturę włosa.

Profesjonalne peelingi znajdziesz tutaj.

123,99
80,99

Podsumowanie

Peelingi trychologiczne powinny stać się częścią naszej włosowej rutyny tak samo jak dbanie o twarz czy ciało. To jeden z zabiegów, który z pewnością przyczyni się do zdrowego funkcjonowania naszych włosów i skóry. Niemniej jednak musimy pamiętać, by używać ich delikatnie i uniknąć podrażnień.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy ma inny rodzaj skóry głowy, dlatego przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii trychologicznej zaleca się skonsultowanie się z profesjonalistą, takim jak trycholog lub dermatolog. Specjalista może ocenić stan skóry głowy i doradzić odpowiednią metodę peelingu trychologicznego oraz odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Przeczytaj także: Jak zrobić domowy peeling skóry głowy?

Podziel się  z nami wskazówkami odnośnie Twojej pielęgnacji za pomocą peelingów. Zapraszamy do aktywnego komentowania! 🙂2 odpowiedzi na “Peeling trychologiczny – czym jest i jakie są jego rodzaje”

  1. Karola pisze:

    Nie wyobrażam sobie pielęgnacji włosów bez mojego ulubionego peelingu Wax Pilomax.. Każdy powinien go robić raz w tygodniu. Efekty są widoczne od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *