Propozycje książkowe na zimowe wieczory

Zimowe wieczory charakteryzują się tym, że raczej spędzamy je w domu. Gdy jest zimno za oknem ciepło domowego ogniska sprawia, że ta zimowa aura jakoś nam nie przeszkadza. Przygotowałam dla Was propozycje książkowe na zimowe wieczory. Nie wypada przecież całej zimy spędzić przed telewizorem

Siedzisz na kanapie otulona/y kocem. Obok na stoliku w kubku czeka kakao, albo ciepła herbata po którą możesz zawsze sięgnąć, a w dłoni trzymasz… no właśnie którą książkę wybrać?zimowe wieczory

Aktualnie coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn dba o swoją sylwetkę. Niektórzy chodzą na siłownię, inni ćwiczą w domu ze znanymi trenerkami. Jedna z nich wydała książkę. Tym samym jest to moja pierwsza propozycja książkowa: „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”. Książka ta to zbiór porad i motywacji do rozpoczęcia nie tylko aktywnego, ale również zdrowego stylu życia. Znajdziecie w niej nie tylko same ćwiczenia, ale opisy najważniejszych składników żywieniowych, a nawet przepisy. Muszę Wam powiedzieć, że część przepisów sama zrobiłam i naprawdę są wyśmienite. Książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie.

zimowe wieczory

w-zielonej-kuchni.blogspot.com

Kolejną propozycję przygotowałam z myślą o tych z Was, którym dobrze czyta się pozycje biograficzne czy historyczne. Piękna książka opowiadająca o Wielkich Polakach, którzy zmienili świat. Książka „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat” autorstwa Marka Boruckiego przedstawia, aż 39-ciu wybitnych osobistości, którzy osiągnęli sławę i uznanie. O wielu z nich pewnie słyszeliście nie raz, o niektórych dopiero usłyszycie. Cała książka wzbogacona jest o archiwalne fotografie, które doskonale ukazują potęgę ich działania.

zimowe wieczory

http://www.muza.com.pl/

Każdy kto lubi kryminały czy sensację zna pewnie ta pozycję, a jak nie to najwyższa pora poznać. Książka, która zapoczątkowała jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Mówiąca o władzy i sile człowieka. O świecie polityki i mechanizmach władzy. O tym jak wiele człowiek może zrobić, aby osiągnąć swój cel. Książka Michael’a Debbs „House of Cards. Bezwzględna gra o władzę” ukaże Wam do czego może się posunąć człowiek, aby stanąć na szczeblu władzy.

zimowe wieczory

www.kobietymedia.pl

Oczywiście na mojej liście nie mogło zabraknąć książki kucharskiej. Jeśli ktoś z Was czyta blogi to zna autorkę kolejnej mojej propozycji. Zosia Cudny autorka „Make Cooking Easier. Przepisy na cztery pory roku” pokazała, że gotowanie i przygotowanie posiłków dla najbliższych nie musi być wcale takie trudne. W książce znajdziemy proste przepisy, które każda nawet nieperfekcyjna pani domu wykona. Dodatkowo załączone wewnątrz ilustracje to prawdziwy miód dla naszych oczu.

zimowe wieczory

http://karolinamalinowska.pl/

Powieść, którą chcę Wam zaproponować należy do tych smutnych, ale nie da się o niej zapomnieć. Opowieść ukazuje heroiczną walkę o swoją godność. O zatrzymanie wspomnień, które znikają w obliczu ciężkiej, nieuleczalnej choroby. Lisa Genova stworzyła piękną historię „Motyl”, w której ukazuje postać Alice. Kobietę, bizneswomen, którą małymi kroczkami pokonuje Alzheimer. Historia, która jest niby tak daleko od nas, ale jednocześnie bardzo blisko.

zimowe wieczory naukawpolsce.pap.pl

Na koniec nie mogę coć o Waszych pociechach. Wiem, że ferie pewnie większość z nich spędzi na dworze, gdyż zimowa aura dopisuje, ale może znajdą się i tacy, którzy zerkną jednak do książki. Ta pozycja doskonale sprawdzi się u dzieci, które same zaczynają czytać. Mowa o serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Jest to swego rodzaju książka detektywistyczna, która wciągnie nawet najbardziej leniwego małego czytelnika. Dwoje głównych bohaterów zakłada małe biuro detektywistyczne, a ich perypetie zaciekawią nie tylko dzieci, ale również rodziców. Książeczki czyta się szybko, miło i przyjemnie.

zimowe wieczory bibliotekanr2.blogspot.com

Zima to piękny czas, kiedy więcej czasu spędzamy w domu. Propozycje książkowe na zimowe wieczory to świetny sposób na odpoczynek. Może ten wpis zmobilizuje Was do spędzenia w ten sposób zimowego wieczoru. Książek dostępnych na rynku jest wiele, a tytuły mogą wprowadzić w lekki zawrót głowy. Ten mały poradnik ma Was zachęcić do spędzenia wolnego czasu właśnie w ten sposób. Uwierzcie mi, że przeniesienie się czasem w świat wyobraźni pozwala na doskonały odpoczynek i ucieczkę od codziennych obowiązków.

Może są wśród Was osoby, które nie potrafią oderwać się od książek? Zapraszam do pisania w komentarzach Waszych propozycji po które nasza ekipa chętnie wyciągnie ręce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *