Zadbaj o siebie! – Dzień Kobiet już dzisiaj.

Dzień Kobiet – pewnie wiele z Was powie, że to dzień jak co dzień. Rano, bądź wieczorem otrzymamy kwiatki i czekoladki od naszej drugiej połówki, ojca, brata, teścia i pozostałej części męskiej drużyny znajdującej się w naszym otoczeniu. I tak siedząc i rozmyślając nad tym co Wam dzisiaj napisać, a po głowie chodziły mi na przykład standardowe życzenia stwierdziłam, że… to jest przecież dzień kiedy bez zahamowania możemy zadbać o siebie! Co Wy na to? Chcecie zobaczyć mój plan na Dzień Kobiet bez skrupułów?

Zadbaj o siebie w Dzień Kobiet!

Ciągle zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz odkryłam, że ten dzień wcale nie musi być uzależniony od męskiej populacji. Przecież same możemy zrobić coś dla siebie, coś co sprawi nam radość, o czym marzyłyśmy od dłuższego czasu. Dla niektórych może to być wyjście do kosmetyczki, kina, pogaduchy z koleżanką, a dla innych np. zjedzone w spokoju śniadanie czy długa kąpiel w wannie po ciężkim dniu. Nie ważne co dla Ciebie oznacza moje hasło przewodnie – Zadbaj o siebie! Zrób tak jak czujesz, o czym marzysz i czego Ci brakuje w momencie wykonywania codziennych obowiązków.

Zadbaj o siebie w Dzień Kobietźródło: yaneznal.ru

Małe przyjemności na które nie masz czasu

Wiele kobiet po ciężkim dniu nie ma już siły na nic. Nadmiar obowiązków może przytłaczać więc w tym dniu podejdź do tematu egoistycznie i nie myśl o obowiązkach (nie mówię o obowiązkach zawodowych i przygotowaniu posiłków dla pozostałych domowników jeśli jesteś jedynym „kucharzem” w domu) tylko myśl o sobie i zadbaj o siebie. Bądź egoistką i nie patrz na innych. Rób to na co nie masz czasu każdego dnia i zawsze to przekładasz na „później”, „innym razem” czy „potem”.

Zadbana kobieta

źródło: onmoy.com

Mój plan na Dzień Kobiet

Zdecydowanie w tym dniu leniuchuję. Mąż musi to zrozumieć! Marzy mi się śniadanie wyjęte z instagramowych zdjęć blogerów kulinarnych – skonsumowane bez pośpiechu przy dźwięku ulubionej muzyki. Kolejne moje plany będę realizować zdecydowanie wieczorem. Może i są dość skromne, aczkolwiek naprawdę marzy mi się zadbanie o siebie w 100% – zastosowanie peelingu, którego moje ciało nie widziało już od dłuższego czasu, nałożenie na całe ciało masła lub balsamu, zrobienie pedicure i manicure. Zastosowanie maski na włosy również znajdzie się na liście moich przyjemności tego dnia.

Wiem, że dla niektórych z Was może to być codzienność, lecz w moim przypadku zdecydowanie w Dzień Kobiet chce wykonać te wszystkie czynności bez pośpiechu. Bo właśnie spokoju i czasu dla siebie mi potrzeba. Czasu na spędzenie go tylko ze sobą.

Jak widzicie Dzień Kobiet to nasze święto, którego nie powinnyśmy zmarnować. Nie czekajmy więc na krok mężczyzny tylko same zadbajmy o siebie. Poczujmy się w ten dzień wyjątkowo i zadbajmy, aby przez cały dzień gościł na naszej twarzy uśmiech.

Podzielcie się swoimi pomysłami na to w jaki sposób spędzicie tegoroczny Dzień Kobiet!

I wiecie co – stwierdzam, że powinnyśmy robić sobie częściej Dzień Kobiet !

Dzień Kobiet w satyrycznym wydaniu

źródło: rysuneksatyryczny.com7 odpowiedzi na “Zadbaj o siebie! – Dzień Kobiet już dzisiaj.”

 1. Stonava pisze:

  Pamiętajmy również aby dbać o siebie dobrze się odżywiając, dużo ruszając i robiąc regularnie badania 🙂

 2. aborcja.cz pisze:

  W dzień kobiet bardzo lubię się z przyjaciółkami wybrać do jakiegoś salonu urody, zrelaksować i zadbać o siebie.

 3. Aborcja Czechy pisze:

  Super! Nie zapominajmy i dbajmy o siebie, jak tylko potrafimy.

 4. Aborcja Czechy pisze:

  Przydatne, pamiętajmy również o badaniach 🙂

 5. Aborcja Czechy pisze:

  Bardzo przydatne, jednak dbać trzeba cały rok 😉

 6. Klinika Stonava pisze:

  Regularne badania i aktywność fizyczna jest również ważna 🙂

 7. Klinika Stonava pisze:

  Ja od dłuższego czasu ćwiczę aktywnie oraz regularnie się badam, czuje się lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *