Szampon Redken Time Reset

Z wiekiem włosy stają się osłabione i potrzebują specjalnej pielęgnacji. Jednym z kosmetyków, który jest dostępny na rynku, jest szampon do włosów starzejących się Redken Time Reset. Nasza Testerka Klara wypróbowała go dla Was. Szampon zawiera m.in. łagodzącą zieloną herbatę, odbudowujące ceramidy i pielęgnujące olejki.

szampon do włosów starzejących się

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Kosmetyki zostały ocenione w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

szampon do włosów starzejących sięKlara (35 lat) jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki do włosów Matrix, Yes To Carrots oraz Tigi. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

szampon do włosów starzejących sięKlara dostała do przetestowania zestaw kosmetyków Redken. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Klara opowie Wam co sądzi na temat szamponu do włosów osłabionych wiekiem Redken Time Reset, do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Szampon do włosów starzejących się Redken Time Reset posiada fioletowe, półprzezroczyste i lekko opalizujące opakowanie z plastiku. Szampon ma zatrzaskową, klasyczną zakrętkę, która mocno i pewnie trzyma.

2. Zapach i konsystencja. Zapach szamponu Redken to mieszanka aromatu miodu z delikatnymi kwiatami. Zapach długo trwa na włosach, jest przyjemny i odprężający. Konsystencja szamponu to przezroczysty, miodowy żel.

3. Wydajność. Przy niemal codziennym myciu moich loków, szampon o pojemności 300 starczył mi na ponad 2,5 miesiąca, co uważam za dobry rezultat.

szampon do włosów starzejących się4. Działanie. Moje wymagania co do szamponu do włosów są zawsze związane z delikatnym oczyszczaniem, nawilżeniem oraz rozplątaniem moich loków. Jako alergiczka zwracam też baczną uwagę na stan skóry głowy, po użyciu nowego kosmetyku. Bywa, że moja skóra reaguje łupieżem lub nadwrażliwością (świąd, pieczenie) na nowy szampon. Tutaj nie zaobserwowałam żadnego z tych objawów. Szampon do włosów starzejących się Redken Time Reset łagodnie oczyszcza, pozostawiając loki naprawdę nawilżone i gładkie. Wystarczy niewielka jego ilość, by umyć włosy, co jest dużą zaletą produktu. Szampon Redken Time Reset dobrze się pieni i ma żelową konsystencję, dzięki czemu moje włosy nie przetłuszczają się szybciej i nie są obciążone.

Szampon do włosów starzejących się marki Redken posiada też dodatkową zaletę, której raczej się nie spodziewałam. Moje delikatne włosy zyskują wyraźnie na objętości, gdy umyję szamponem swoje loki. Fryzura jest odbita od skóry głowy i bardziej pełna. Szczególnie wyczuwam różnicę, gdy korzystam z innego produktu do mycia.

Najważniejszą zaletą szamponu Redken Time Reset jest fakt, że kosmetyk dobrze nawilża moje suche loki – włosy stają się sprężyste i bardziej elastyczne. Szampon mimo, że żelowy jest bardzo „śliski”, dzięki czemu włosy łatwo rozczesać, nie puszą się i nie elektryzują.

szampon do włosów starzejących sięszampon do włosów starzejących sięszampon do włosów starzejących się

Szampon Redken do włosów osłabionych czasem zaskoczył mnie pozytywnie swoim składem. Znalazłam w nim zieloną herbatę, ceramidy, olejki, a nawet filtry UV. Kosmetyk bardzo mi się podoba, bo dba o moje loki i skórę głowy w sposób optymalny. Znaczącą wadą produktu jest jego wysoka cena, czemu daję wyraz w ocenie końcowej.

5. Zalety: eliminuje puszenie włosów, dodaje objętości, nawilża, odprężająco pachnie, posiada filtry UV, wydajny.

6. Wady: cena.

7. Ocena ogólna: 4,5 (ze względu na cenę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *