Żel pod prysznic Rahua Body – Test i opinia

Dziś kilka słów o żelu pod prysznic Rahua Body, który miałam okazję przetestować. Chcę podzielić się z Wami moją opinią, bo jak wiadomo, nie zawsze to co piszą producenci na opakowaniach u nas się sprawdza.

żel pod prysznic Rahua Body

www.rahua.com

Żel pod prysznic Rahua Body oceniałam w 7 kategoriach:

1. Opakowanie
2. Zapach i konsystencja
3. Wydajność
4. Działanie
5. Zalety
6. Wady
7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

Moja skóra ma niestety skłonności do przesuszania (szczególnie zimą, kiedy narażona jest na chłód), duże zmiany temperatury, działanie klimatyzacji. Ciekawa byłam jak zadziała na nią żel Rahua Body.

1. Opakowanie
Opakowanie żelu pod prysznic Rahua Body to bardzo wygodna, zielona tubka o pojemności 260ml. Nakrętka jest otwierana, ale można ją też odkręcać. Na pewno trzeba to zrobić przed pierwszym użyciem, ponieważ żel jest zalakowany. Dzięki temu można mieć pewność, że jest to produkt nowy, nienaruszony. Na opakowaniu widnieje nadruk liści i bardzo charakterystyczne logo marki Rahua. Tubka jest bardzo wygodna, nie zajmuje wiele miejsca pod prysznicem.

2. Zapach i konsystencja
Zapach żelu pod prysznic Rahua Body, to dobrze znany z produktów do pielęgnacji do włosów zapach drzewa Palo Santo oraz lawendy, eukaliptusa i wanilii. Dla mnie bardzo przyjemny, nie irytujący. Na skórze nie utrzymuje się zbyt długo, a może szybko się do niego przyzwyczajam, ale w łazience jeszcze kilka godzin po prysznicu jest wyczuwalny. W konsystencji żel jest trochę gęstszy, niż inne tego typu produkty których używam. Co za tym idzie nie „ciągnie się”.

3. Wydajność
Kiedy myję się myjką lub gąbką wystarczy naprawdę niewielka ilość żelu, żeby dobrze się spienił i rozprowadził na całym ciele. Najczęściej jednak żele pod prysznic rozprowadzam na ciele dłonią. Niestety wydajność żelu Rahua Bodystosowanego w ten sposób nie jest jego zaletą. Trzeba wyciskać kolejne porcje produktu, aby uzyskać chociaż trochę piany. Spowodowane jest to tym, że żel jest w 100% naturalny, organiczny. Nie zawiera żadnych sztucznych detergentów, z tego powodu mniej się pieni. Błędne jest przekonanie, iż produkt który się nie pieni, nie jest w stanie dobrze oczyścić skóry. Wniosek jest prosty. Z tym żelem stosuje myjkę i mam i pianę i organiczny kosmetyk. Idealnie:) żel pod prysznic Rahua Body

4. Działanie
Żel pod prysznic Rahua Body delikatnie oczyszcza skórę i nawilża ją, niestety dla mnie w niewystarczającym stopniu. Skóra jest nawilżona, ale szczególnie w okresie zimowym nie jest możliwe dla mnie nie rezygnacja z balsamu do ciała. Wydaje mi się za to, że na wiosnę i lato będzie idealny  dla mojej skóry, ale dopiero to przetestuje. Przyjemność sprawia jego zapach, który przenosi mnie od razu do ciepłego, tropikalnego lasu – idealna odskocznia od szarości za oknem.

5. Zalety
Zaletą żelu pod prysznic Rahua Body jest 100% naturalności, pojemność, jego zapach i opakowanie. Zdecydowanie jest to kosmetyk dla fanów naturalnych, organicznych produktów.

6. Wady
Niestety jak dla mnie żel ma zbyt słabe działanie nawilżające. Jednak tak jak pisałam, moja skóra jest naprawdę przesuszona i wchłania w siebie wszystko w błyskawicznym tempie. Ponadto bierzmy pod uwagę to, że żel trzymam na ciele krótko i spłukujemy go, to nie jest balsam, który zostawiamy na skórze.

7. Ocena ogólna
Żel pod prysznic Rahua Body oceniam na 4. Jak na produkt w 100% naturalny b.dobrze się sprawdza. Prysznic z użyciem tego żelu jest bardzo przyjemnym doznaniem mieszaniny zdrowia i luksusu. Mógłby lepiej nawilżać skórę , ale po to sięgam do balsamów do ciała.

A Wy stosowałyście żel pod prysznic Rahua Body? Jakie macie wrażenia? Jak u Was się sprawdził?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *