Kiedy blond nie pasuje?

Blond potrafi mieć wiele twarzy, wystarczy eksperymentować z różnymi jego odmianami. Blond platynowy, blond beżowy, popielaty, czy perłowy, blond miodowy, karmelowy lub złocisty, to tylko niektóre z odcieni tego popularnego koloru włosów. By wymarzony blond dobrze wpasował się w naszą urodę, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy jasny kolor włosów jest dla nas twarzowy.

Pewne defekty urody są w stanie skutecznie przyćmić naszą rozjaśnioną fryzurę, sprawiając, że blond kolor kojarzyć się będzie z tandetą, zamiast z blondynką z klasą. Sprawdź kiedy uniknąć rozjaśniania włosów i na co zwracać uwagę, przy zmianie koloru włosów.

Blond nie pasuje do :

Cery naczynkowej

Jeśli Twoja twarz ma tendencję do nadmiernego rumienia, jest reaktywna i często się czerwieni, zbyt sztuczny blond podkreśli te wady skóry. Pękające naczynka mają to do siebie, że w towarzystwie bardzo jasnego blondu stają się zbyt widoczne. Panie o cerze naczyniowej, z widocznymi na skórze zaczerwienieniami powinny stawiać na ciepłe odcienie blondu, rozjaśniając włosy jedynie o 1 lub 2 tony. Miodowy, słoneczny blond oraz refleksy we włosach odwrócą uwagę od wad skóry, niwelując poziom widoczności naczynek, zaczerwienień i defektów skórnych. Pamiętaj, by rezygnować z odcieni mocno rudych, czerwonych i ognistych, które uwydatnią problemy z cerą naczyniową.

Ziemistej skóry

Szara, pozbawiona blasku skóra gryzie się z włosami w kolorze blond. Ziemista cera i jasne blond włosy to duet gwarantujący Ci niezdrowy i anemiczny wizerunek. Jeśli chcesz rozjaśnić włosy najpierw zadbaj o skórę twarzy, wprowadzając zdrową dietę i używając kremów z witaminą C lub kosmetyków opartych na kwasach owocowych. Zadaniem tych produktów będzie rozświetlenie cery i dodanie jej porcji świeżości. Jasny blond pasuje do gładkiej, pozbawionej defektów skóry. Może być jasno mleczna, jak i złocista – grunt, by stwarzała wrażenie promiennej od środka.

Wyrazistej urody

blond nie pasujeSugestywny i mało eteryczny typ urody może gryźć się z włosami w kolorze blond. Panie o naturalnie wyrazistej urodzie, po rozjaśnieniu włosów mogą wyglądać zbyt sztucznie. Składa się na to zbyt ciemna oprawa oczu, pełne, kruczoczarne brwi, czy rodzaj karnacji. Przerysowywana blondynka to postać z dowcipów, która nieciekawie wygląda mijana na ulicy. Jedynie naturalne blondynki i jasne szatynki mogą sobie pozwolić na jasny, niemal platynowy blond. W przypadku brunetek, rudowłosych i ciemnych szatynek przez warstwę blondu zawsze będzie przebijać złotawy pigment, przez co blond będzie wyglądał na żółty. Jeśli nie lubisz żółtawej poświaty na włosach, zrezygnuj z radykalnego zabiegu rozjaśniania włosów lub zainwestuj w kosmetyki neutralizujące żółte odcienie blondu.

Wysuszonych włosów

blond nie pasuje Nie każde włosy dobrze współgrają z kolorem blond. Włosy naturalnie suche, czy zbyt delikatne poddane zabiegowi rozjaśniania mogą pogorszyć swą kondycję. Jeśli decydujesz się na blond, weź pod uwagę fakt, że jasny kolor uwydatni każdą wadę Twojej nowej fryzury. Zbyt sianowata faktura włosów, zaniedbane odrosty lub mało nawilżone włosy wyglądają wulgarnie i mało elegancko. Kolor blond, niezmiennie kojarzony jest z klasą dlatego tylko zadbane i dobrze nawilżone blond włosy wyglądają dobrze. W innym wypadku kojarzone są z pretensjonalną, tlenioną blondyną i złym gustem ich właścicielki. Zmieniając kolor włosów na jaśniejszy, licz się też ze ze zmianą garderoby. W dobrym guście są mało krzykliwe i dobrej jakości ubrania. Rasowa blondynka to kobieta z klasą – nie zapominaj o tym nigdy.

One Response to “Kiedy blond nie pasuje?”

  1. aneta pisze:

    dziekuje

Dodaj komentarz