Komu pasuje blond?

Włosy w kolorze blond wybiera wiele Polek. Słusznie, kolor blond podkreśla naszą słowiańską, delikatną urodę, dodając do typowo mysiego koloru włosów nieco światła i życia. Zanim zdecydujesz się na metamorfozę w kolorze blond sprawdź, czy będzie Ci do twarzy w nowej, jasnej odsłonie. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać ciepły blond lub zimny blond – doradzimy Ci, który odcień będzie Ci bardziej pasował.

Do kogo pasuje blond

Komu pasuje blond?

Blond włosy pasują wielu typom kolorystycznym – mogą go nosić zarówno Panie o chłodnej, jak i typowo ciepłej urodzie. Kluczem do dobrego wyglądu jest właściwe dopasowany odcień blondu, który współgra z naszą karnacją i podkreśla urodę każdej z nas.

Kobietom o delikatnej urodzie

Jeśli posiadasz subtelny typ urody, a blond jest Twoim marzeniem, możesz podkreślić włosy jasnym odcieniem. Taki zabieg większości kobiet dodaje klasy. Często Panie o bardzo delikatnych rysach twarzy, wyglądają mysio i nijako w typowo polskich, burych kolorach włosów. Po udanej metamorfozie koloru, nabierają pewności siebie, a ich uroda bardziej zdecydowanego wyrazu. Kolor blond potrafi wydobyć piękno z niuansów, robiąc to w sposób finezyjny, ale zauważalny.

Kobietom z ciemną oprawą oczu

Mimo, że kolor blond pasuje do eterycznych typów urody, wymaga też pewnych dodatków, które składają się na pozytywny odbiór całości wizerunku. Ciemna oprawa oczu, to jeden z warunków dobrej kompozycji blondu z resztą wyglądu. Jeśli natura poskąpiła Ci ciemnych rzęs i brwi – wzmocnij ich barwę odpowiednimi kosmykami. Białe rzęsy nie wyglądają dobrze, pasując jedynie do ekscentrycznych osobowości typu Tildy Swinton. Brązowy lub czarny tusz do rzęs albo eyeliner na linii oka, doskonale współgrają z wizerunkiem eterycznej, zadbanej blondynki.

Kobietom ze złotą opalenizną

Do kogo pasuje blondZłocisty kolor skóry i ciepły typ kolorystyczny dobrze współgrają z blondem w równie ciepłym odcieniu. Lekko opalona skóra dobrze współgra w zasadzie z każdym rodzajem blondu, od bardzo jasnego, po miodowy. Opalenizna komponuje się najlepiej z refleksami, dobrze zrobionymi pasemkami lub wielotonową koloryzacją. Kolory powinny się przenikać subtelnie, tworząc coś na kształt rozjaśnionej słońcem fryzury plażowej. Taką fryzurę nosi Jennifer Aniston, której blond włosy przeszły już do klasyki gatunku. Pamiętaj jednak, że zbyt sztuczna opalenizna plus nadmiernie rozjaśnione włosy dadzą opłakany skutek.

Kobietom o chłodnym typie urody

Do kogo pasuje blondJasna i chłodna karnacja nie wyklucza plantowego koloru włosów. Jeśli Twoja skóra ma jasny, mleczny kolor i rzadko się opalasz, zdecyduj się na blond w odcieniu jasnym lub platynowym. Zimny typ urody dobrze wygląda zarówno w beżowym lub popielatym blondzie, jak i platynowym kolorze włosów. Ważne, by unikać odcieni ciepłych, czyli słomianych, złotych lub karmelowych blondów, które przypisane są Pani Jesieni i Pani Wiośnie.

Kobietom z czerwonymi ustami

Kolor blond lubi czerwone pomadki do ust, szczególnie w wersji wieczorowej. Jeśli zdecydowałaś się na bardzo jasny kolor włosów zainwestuj w krwistoczerwoną szminkę, która doda smaczku całości Twego wyglądu. Na co dzień polecam bardziej stosowane kolory pomadek lub błyszczyki nude. Pamiętaj jednak, by zawsze podkreślać oczy, tym bardziej, jeśli natura obdarzyła Cię delikatną urodą. Blondynka, bez grama makijażu, może wydać się mdła i nijaka, a jej twarz jednopłaszczyznowa i płaska.

Zimny blond i ciepły blond – jaka jest różnica?

Zimne odcienie blondu są ostatnio niezwykle modne. Mowa tutaj o wszelkich platynowych, mroźnych, perłowych i siwych odcieniach. Jednak często mamy wrażenie, że kolor ten dobrany jest na siłę, że gasi naturalny blask kobiecej urody. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu – nie pasuje on kobietom o ciepłym typie urody, czyli o złotych refleksach we włosach, o brzoskwiniowej karnacji, piegowatym czy o piwnych oczach. Zimny odcień blondu zamiast podkreślać ich promienną urodę, przytłacza ją. Dla kobiet o takim typie urody idealnie będą pasować wszelkie ciepłe odcienie blondu – miodowe, rude, złote, karmelowe czy musztardowe.

Zimny blond – dla kogo?

Odcięń ice blonde robi furorę na wybiegach i ulicach. Jednak pasuje on jedynie kobietom o równie chłodnym jak ten kolor typie urody. Jak rozpoznać, czy go posiadamy? Oto wyznaczniki chłodnego typu urody:

  • jasna, porcelanowa, przezroczysta cera o różowawym zabarwieniu (nie żółtym!),
  • zimne, błękitne oczy lub ciemnobrązowe – jednak bez piwnych czy złotych refleksów,
  • naturalny kolor włosów jest chłodny – nie ma złotych refleksów.

Jeśli nie jesteśmy pewne, czy posiadamy ten typ urody, zainspirujmy się celebrytkami. Małgorzata Kożuchowska jest idealnym przykładem chłodnego typu urody, do której platynowy blond pasuje doskonale i stał się jej znakiem rozpoznawczym.

Komu pasują ciepłe odcienie blondu?

Wszelkie odcienie, o których wspominałam wyżej – złote, miodowe itd. – pięknie podkreślą naturalny blask kobiet o ciepłym typie urody. Jesteśmy jego posiadaczkami, jeśli mamy:

  • cerę o żółtawym odcieniu (może być jasna, ale musi mieć ciepłą tonację),
  • piegi,
  • piwne, zielone, niebieskie oczy w ciepłych odcieniach,
  • naturalne złote refleksy we włosach.

Idealną przedstawicielką tego typu urody jest Jennifer Aniston. Jej wielotonowa koloryzacja w ciepłych odcieniach blondu, imitująca naturalne włosy muśnięte słońcem, stała się obiektem pożądania na całym świecie. To doskonały przykład umiejętnego dobrania odcienia blondu do urody kobiety.

W następnym artykule o tym, kiedy unikać blondu, czyli do kogo blond nie pasuje. Zapraszamy do lektury!

Dodaj komentarz