Zimny blond, a może ciepły blond? Sprawdź komu pasuje blond.
Włosy w kolorze blond wybiera wiele Polek. Słusznie, kolor blond podkreśla naszą słowiańską, delikatną urodę, dodając do typowo mysiego koloru włosów nieco światła i życia. Zanim zdecydujesz się na metamorfozę w kolorze blond sprawdź, czy będzie Ci do twarzy w nowej, jasnej odsłonie. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać ciepły blond lub zimny blond – doradzimy Ci, który odcień będzie Ci bardziej pasował.
Zimny blond czy ciepły blond? Sprawdźmy – komu pasuje blond?
Blond włosy pasują wielu typom kolorystycznym – mogą go nosić zarówno Panie o chłodnej, jak i typowo ciepłej urodzie. Kluczem do dobrego wyglądu jest właściwe dopasowany odcień blondu, który współgra z naszą karnacją i podkreśla urodę każdej z nas. Dlatego tak ważny jest odpowiednio dobrany odcień blondu. Na początek jednak przyjrzyjmy się, którym kobietom w blondzie będzie zdecydowanie najlepiej.
Kobietom o delikatnej urodzie
Jeśli posiadasz subtelny typ urody, a blond jest Twoim marzeniem, możesz podkreślić włosy jasnym odcieniem blondu. Taki zabieg w przypadku większości kobiet, dodaje klasy. Często, Panie o bardzo delikatnych rysach twarzy, wyglądają mysio i nijako w typowo polskich, burych kolorach włosów. Oczywiście, nie negujemy naturalnego blondu. Wpływ na ogólny wygląd ma również sposób ubierania się, czy wykonany makijaż. Niestety, często zdarza się tak, że wybieramy z palety kolorów szarości, czy kolory, które powodują, że w konsekwencji wyglądamy smutno. Panie, po udanej metamorfozie koloru, nabierają pewności siebie, a ich uroda bardziej zdecydowanego wyrazu. Kolor blond potrafi wydobyć piękno z niuansów, robiąc to w sposób finezyjny, ale zauważalny.
Kobietom z ciemną oprawą oczu
Mimo, że kolor blond pasuje do eterycznych typów urody, wymaga też pewnych dodatków, które składają się na pozytywny odbiór całości wizerunku. Ciemna oprawa oczu, to jeden z warunków dobrej kompozycji blondu z resztą wyglądu. Jeśli natura poskąpiła Ci ciemnych rzęs i brwi – wzmocnij ich barwę odpowiednimi kosmykami. Białe rzęsy nie wyglądają dobrze, pasując jedynie do ekscentrycznych osobowości typu Tildy Swinton. Brązowy lub czarny tusz do rzęs albo eyeliner na linii oka, doskonale współgrają z wizerunkiem eterycznej, zadbanej blondynki.
Kobietom ze złotą opalenizną
Złocisty kolor skóry i ciepły typ kolorystyczny dobrze współgrają z blondem w równie ciepłym odcieniu. Lekko opalona skóra dobrze współgra w zasadzie z każdym rodzajem blondu, od bardzo jasnego, po miodowy. Opalenizna komponuje się najlepiej z refleksami, dobrze zrobionymi pasemkami lub wielotonową koloryzacją. Kolory powinny się przenikać subtelnie, tworząc coś na kształt rozjaśnionej słońcem fryzury plażowej. Taką fryzurę nosi Jennifer Aniston, której blond włosy przeszły już do klasyki gatunku. Pamiętaj jednak, że zbyt sztuczna opalenizna plus nadmiernie rozjaśnione włosy dadzą opłakany skutek.
Kobietom o chłodnym typie urody
Jasna i chłodna karnacja nie wyklucza platynowego koloru włosów. Jeśli Twoja skóra ma jasny, mleczny kolor i rzadko się opalasz, zdecyduj się na blond w odcieniu jasnym lub platynowym. Zimny typ urody dobrze wygląda zarówno w beżowym lub popielatym blondzie, jak i platynowym kolorze włosów. Ważne, by unikać odcieni ciepłych, czyli słomianych, złotych lub karmelowych blondów, które przypisane są Pani Jesieni i Pani Wiośnie.
Kobietom z czerwonymi ustami
Kolor blond lubi czerwone pomadki do ust, szczególnie w wersji wieczorowej. Jeśli zdecydowałaś się na bardzo jasny kolor włosów zainwestuj w krwistoczerwoną szminkę, która doda smaczku całości Twego wyglądu. Na co dzień polecam bardziej stonowane kolory pomadek lub błyszczyki nude. Pamiętaj jednak, by zawsze podkreślać oczy, tym bardziej, jeśli natura obdarzyła Cię delikatną urodą. Blondynka, bez grama makijażu, może wydać się mdła i nijaka, a jej twarz jednopłaszczyznowa i płaska. Prawidłowo wykonany makijaż w przypadku kobiety o blond włosach pozwoli nie tylko podkreślić urodę, ale również wydobyć charakter. Warto zatem, podkreślać swoją urodę choćby odrobiną makijażu.
Zimny blond i ciepły blond – jaka jest różnica?
Zimne odcienie blondu są ostatnio niezwykle modne. Mowa tutaj o wszelkich platynowych, mroźnych, perłowych i siwych odcieniach. Jednak często mamy wrażenie, że kolor ten dobrany jest na siłę, że gasi naturalny blask kobiecej urody. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu – nie pasuje on kobietom o ciepłym typie urody, czyli o złotych refleksach we włosach, o brzoskwiniowej karnacji, piegowatym czy o piwnych oczach. Zimny blond zamiast podkreślać ich promienną urodę, przytłacza ją. Dla kobiet o takim typie urody idealnie będą pasować wszelkie ciepłe odcienie blondu – miodowe, rude, złote, karmelowe czy musztardowe.
Zimny blond – dla kogo?
Odcień ice blonde (zimny blond) robi furorę na wybiegach i ulicach. Jednak, pasuje on jedynie kobietom o równie chłodnym jak ten kolor typie urody. Jak rozpoznać, czy go posiadamy? Oto wyznaczniki chłodnego typu urody:
- jasna, porcelanowa, przezroczysta cera o różowawym zabarwieniu (nie żółtym!),
- zimne, błękitne oczy lub ciemnobrązowe – jednak bez piwnych czy złotych refleksów,
- naturalny kolor włosów jest chłodny – nie ma złotych refleksów.
Jeśli nie jesteśmy pewne, czy posiadamy ten typ urody, zainspirujmy się celebrytkami. Małgorzata Kożuchowska jest idealnym przykładem chłodnego typu urody, do której platynowy blond pasuje doskonale i stał się jej znakiem rozpoznawczym.
Jak pielęgnować chłodny blond?
Zimny blond, aby zachował swój chłodny odcień wymaga szczególnej pielęgnacji. Nawilżenie blond włosów to oczywiście podstawa. Włosy rozjaśniane wymagają szczególnej pielęgnacji, aby nie ulegały zniszczeniu i nadmiernemu wysuszeniu. Stosowanie systematycznie masek, czy kuracji wpływa pozytywnie na kondycję blond włosów.
Chłodne blondy wyglądają pięknie tylko na zdrowych włosach. Niestety, jedynym minusem chłodnych odcieni blond jest szybkie ocieplenie odcieniu i pojawienie się ciepłych, żółtych odcieni. Często pytacie – co zrobić, aby włosy nie „żółkły”? Chodzi oczywiście o żółty/ ciepły refleks na włosach, który pojawia się po kilku myciach. Rozwiązaniem jest szampon przeznaczony do włosów rozjaśnianych i blond, zawierający fioletowy pigment. To właśnie on stosowany przy każdym myciu, lub raz w tygodniu zniweluje żółte tony na włosach. A chłodny blond na naszych włosach będzie odświeżony.
Komu pasują ciepłe odcienie blondu?
Wszelkie odcienie, o których wspominałam wyżej – złote, miodowe itd. – pięknie podkreślą naturalny blask kobiet o ciepłym typie urody. Jesteśmy jego posiadaczkami, jeśli mamy:
- cerę o żółtawym odcieniu (może być jasna, ale musi mieć ciepłą tonację),
- piegi,
- piwne, zielone, niebieskie oczy w ciepłych odcieniach,
- naturalne złote refleksy we włosach.
Idealną przedstawicielką tego typu urody jest Jennifer Aniston. Jej wielotonowa koloryzacja w ciepłych odcieniach blondu, imitująca naturalne włosy muśnięte słońcem, stała się obiektem pożądania na całym świecie. To doskonały przykład umiejętnego dobrania odcienia blondu do urody kobiety i podkreślenia jej atutów.
Jak pielęgnować ciepły blond?
Ciepły blond nie przysparza nam już tak skomplikowanej pielęgnacji jak jego zimny odpowiednik. Chodzi o to, że ciepłe odcienie blondu raczej nie żółkną i nie musimy niwelować ciepłego odcienia. W pielęgnacji tego rodzaju odcienia blond ważne jest odżywienie i nawilżenie. Stosowanie kosmetyków przeznaczonych typowo do włosów blond sprawi, że włosy staną się miękkie, pełne blasku. Zawarte w kosmetykach do włosów blond składniki doskonale nawilżają włosy oraz regenerują uszkodzone rozjaśnianiem pasma włosów.
Pytacie – Jak rozjaśnić włosy?
Jedyna odpowiedzią na to pytanie jest – udać się do sprawdzonego stylisty/fryzjera. Mówię o tym, ponieważ wykonanie rozjaśniania samemu w domu może być dość problematyczne. Nie chodzi tylko o to, że kolor może nie wyjść od razu taki jak chcemy. Rozjaśnianie, szczególnie z ciemnych włosów jest procesem długotrwałym i o tym musimy pamiętać! Rozjaśnianie wykonanie szybko i nieprawidłowo może nie tylko nie dać nam oczekiwanego efektu, ale przede wszystkim może znacząco uszkodzić włosy. Staną się one suche, szorstkie i przede wszystkim zniszczone. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy Wam na szybkim rozjaśnieniu włosów jest więc udać się do fryzjera. On z pewnością wybierze najlepsze rozwiązanie dla włosów. Może na początek zadowoli Was wykonanie ombre, somre czy bronde? Z pewnością zróbcie to z pomocą osoby, która się na tym zna.
Mamy nadzieje, że choć trochę przybliżyliśmy Wam różnicę między zimnym blondem, a jego ciepłym odcieniem. Pamiętajcie jednak, że tylko w odpowiednio dobranym dla Was kolorze włosów będziecie się nie tylko dobrze czuć, lecz również świetnie wyglądać. W następnym artykule o tym, kiedy unikać blondu, czyli do kogo blond nie pasuje. Zapraszamy do lektury!
Dlaczego Pani nazywa naturalne odcienie włosów większości Polek „burymi” i „nijakimi”? Słowiański blond, potocznie nazywany mysim, jest bardzo pożądany za granicą, a u nas robi się z niego uosobienie nudy i przeciętności. Odpowiednio pielęgnowany naturalny mysi blond może być równie piękny, co farbowane blondy, a z pewnością zdrowszy. Naparami z rumianku lub bławatka można go ocieplać lub ochładzać. Pasuje do niego większość makijaży, można eksperymentować z kosmetykami i nie przytłacza delikatnej słowiańskiej urody. Pewnie, ma też wady, ale jest przy tym mnóstwo zalet, jak przy każdym kolorze włosów.
Od razu mówię, że to nie jest atak na nikogo. Jeśli kobieta chce sobie pofarbować włosy, to droga wolna. Ale już przejadło mi się czytanie artykułów o tym, jaki ten kolor jest brzydki, szary i nudny. To opinia subiektywna. Ja mogę powiedzieć, że czarne włosy są pospolite, bo ma je większość ludzi na świecie. Jak ktoś pisze artykuł o blondach, to nie musi „cisnąć” po mysim blondzie.
A ja myślę, że większości pasuje. Tylko chodzi o odcień. Mnie dobrały fryzjerki z inharmony w wwie piękny, głęboko złoty. Naprawdę polecam, bo nie każdy to potrafi! 🙂
Racja, to najlepszy kolor, a większość farb niestety ociepla odcień włosów, tandetnie „wyrudza”, jak niegdyś trwała ondulacja. Kobiety nienawidzą wyrudziałych po farbie włosów, dlatego często farbują je na zbyt ciemne kolory