Fluid do włosów

Fluid do włosów to kosmetyk na pograniczu środka do stylizacji i odżywki do włosów. Kosmetyk ten ma zazwyczaj wysoko skoncentrowaną formułę i właściwości silnie nawilżające włosy. Fluid stosujemy na włosy lekko osuszone ręcznikiem lub suche – pożądana ilość zależy od struktury danych włosów. Włosy grube i nieposłuszne będą potrzebowały więcej środka do stylizacji, włosy cienkie – zdecydowanie mniej.

fluid do włosów

zdjęcie: http://jezebel.com

Fluid do włosów – jak go używać?

Daną ilość kosmetyku rozprowadzamy najpierw na dłoni, po czym ogrzany już żel wcieramy delikatnie we włosy. Ogrzanie kosmetyku w zagłębieniu ręki zdecydowanie ułatwia późniejsze rozprowadzenie go i wtopienie się w strukturę włosów.

Fluidu do włosów nie spłukujemy – jego zaletą jest opanowanie puszących się i niesfornych pasm naszych włosów oraz ich ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Fluid, nie tylko silnie nawilża włosy, zdecydowanie wygładzając ich suche pasma, ale też poprawia  ogólną strukturę porowatych i mało zdyscyplinowanych włosów. Takie zalety posiada fluid nawilżający włosy Chroma Riche Kérastase lub nawilżający fluid wygładzający Davines.

Na jakich włosach sprawdzi się fluid?

Fluidy do włosów najlepiej sprawdzą się na fryzurach półdługich oraz długich. Doskonale nadaje się do nadania kucykom, tak pożądanej w tym sezonie gładkości oraz wyrównania struktury puszących się koków i innego rodzaju upięć.

Czy fluid do włosów można używać na cienkich włosach?

Fluid do stylizacji włosów ma to do siebie, że użyty rozsądnie nie obciąża fryzury, dodając jej wymarzonej objętości. Polecam fluid Goldwell Keratin Treatment Rich Silk, który doskonale sprawdza się na włosach cienkich, poprawiając gęstość fryzury i nadając jej wymarzonej elastyczności i połysku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *