Czy Twoje włosy są grube? Sprawdź sama!

Co druga kobieta wolałaby mieć dwa razy więcej włosów na głowie. Nie ma w tym niczego dziwnego. Bujna fryzura to dzisiaj synonim zdrowia, lepszego samopoczucia, a dla wielu Pań droga do sukcesu zawodowego. Niestety włosy grube, które dają wrażenie bardziej pełnej fryzury, także przysparzają wielu codziennych kłopotów. Dziś omówimy włosy grube: sposoby ich pielęgnacji i układania, dzięki którym będą wyglądały witalnie.


wlosygrube2

źródło: pinterest.com

Jak rozpoznać włosy grube?

włosy grubePojedynczy gruby włos ma dość twardą i dużą średnicę. Dlatego mimo nawet stosunkowo małej  ilości włosów, fryzura z włosów grubych może stwarzać wrażenie obfitej. Największym problemem włosów grubych jest ich nadmierna ciężkość i opadanie włosa w dół, co sprawia, że fryzura wygląda bez życia. Idealnym rozwiązaniem jest dobre cieniowane, które zdecydowanie poprawia układanie się włosów grubych, a fryzura zyskuje na witalności. Mała plastyczność włosów grubych wynika także z ich suchej i „szczeciniastej” faktury. Włosy grube są często przesuszone, kręcone lub falowane i łatwo ulegają zniszczeniom. Skóra głowy wydziela mniej sebum, co sprawia, że włos jest mało nawilżony i mało elastyczny na długości.  Włosy grube mogą też przetłuszczać się u nasady, a na długości zachowywać się jak włosy normalne lub suche.

włosy grubewłosy grubewłosy grube

Do mycia włosów grubych polecamy: szampon nawilżający Alterna SeaSilk Caviar Moisture, szampon wygładzający Alterna Bamboo Smooth, szampon regenerujący John Masters Organics Honey & Hibiscus oraz szampon dodający grubym włosom blasku Kérastase Cristalliste Bain Cristal.

wlosygrube3

źródło: pinterest.com

Główne zasady pielęgnacji włosów grubych

włosy grube

Włosy grube i suche nie lubią dodatkowego wysuszania, chyba że wykazują cechy włosów mieszanych (czyli tłustych u nasady, suchych na końcach). W przypadku pierwszych, czyli suchych, zniszczonych i sztywnych stosujemy szampony nawilżające lub wygładzające, dedykowane włosom suchym. Włosy grube i mieszane polubią szampony normalizujące i szampony organiczne, które oprócz ziół zawierają też cenne oleje.

Włosy grube wymagają nawilżenia i wygładzenia oraz kosmetyków dodających włosom suchym blasku.  Maski oraz odżywki do włosów grubych powinny zawierać oleje, ceramidy, proteiny, keratynę, kwasy Omega, woski i humektanty w równych proporcjach. To gwarantuje idealne zespolenie łuski włosów i odbicie światła z ich powierzchni.

Grube, ciężkie włosy opadają pod wpływem swego ciężaru już od nasady. By odbić je od skóry głowy i zyskać dużą objętość włosów, należy używać w tym miejscu specjalistycznych wcierek do włosów lub kosmetyków typu push up, jak pianki, spraye, czy pasty. Omijamy długość włosów, które zwykle są suche, pozbawione blasku i potrzebują wygładzenia. Na te partie polecam dyscyplinujące olejki, sera ochronne lub kremy do stylizacji włosów suchych. Włosy grube dobrze tolerują silikony zawarte w kosmetykach, dlatego jeśli nasze włosy dobrze po nich wyglądają, należy je wdrożyć do codziennej pielęgnacji włosów.

włosy grubewłosy grubewłosy grube

Do pielęgnacji włosów grubych polecamy: olejek w żelu dyscyplinujący włosy Alterna SeaSilk Caviar Oil Gel, organiczny krem do stylizacji włosów Moroccanoil Hydrating Styling Cream, maskę odżywczą do włosów grubych Kérastase Masquintense oraz odżywkę regenerująco-nawilżającą włosy zniszczone Moroccanoil Moisture Repair.

Jak układać włosy grube?

Podstawą musi być dobre cięcie. Grubych włosów lepiej nie ścinać na bardzo krótko, ponieważ wtedy łatwo uzyskać efekt hełmu. Najlepszym rozwiązaniem jest półdługie strzyżenie o wyraźnej formie. Warto również postawić na staranne cieniowanie.Takie włosy najlepiej jest układać na szczotkę. Niestety są one ciężkie do modelowania. Nie jest łatwo je pofalować, gdy są proste i na odwrót. Gęste włosy to duży atut, dlatego najlepiej jest wybrać cięcie, które pozwoli nam je nosić rozpuszczone. Będą dobrze wyglądały z przedziałkiem na środku.

wlosygrube4

źródło: pinterest.com

Zapamiętaj, włosy grube:

  • to często włosy suche lub kręcone,
  • mogą się przetłuszczać u nasady,
  • są zwykle ciężkie i sztywne,
  • brak im połysku,
  • powinny być dobrze ostrzyżone,
  • lubią nawilżanie i wygładzanie.

Przeczytaj również – jak rozpoznać rodzaj włosów?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *