Szczotki i grzebienie do włosów

liczba produktów: 289
Szczotki i grzebienie do włosów

Jakie szczotki i grzebienie? czytaj

Rozczesywanie włosów to podstawa ich pielęgnacji i najprostszy sposób na doprowadzenie ich do ładu. Dzięki temu rozplątujemy je, wygładzamy, a także usuwamy z nich zanieczyszczenia. Do rozczesywania potrzebne nam są akcesoria, takie jak szczotki i grzebienie. Jak wybrać odpowiednie dla siebie? Przeczytaj nasz poradnik!

Rodzaje szczotek do włosów

Mamy wiele rodzajów szczotek – różnią się kształtem, zastosowaniem, a także materiałem, z jakiego są wykonane.

  • Okrągłe szczotki modelujące – dzięki nim możemy układać włosy już podczas suszenia. Poprzez odpowiednie nawijanie jej na pasma, możemy je prostować lub układać w fale, nadać objętości, unieść u nasady. Dostępne są również okrągłe szczotki termiczne, które nagrzewają się, dzięki czemu efekt jest jeszcze bardziej widoczny.

  • Owalne szczotki pneumatyczne – mogą być wykonane z drewna lub z plastiku. Stosuje się je do rozczesywania włosów prostych lub falowanych.

  • Szczotki płaskie – dzięki nim dokładnie rozczesujemy i wygładzamy włosy. Charakteryzuje je to, że zapobiegają ich elektryzowaniu się.

  • Szczotka z włosia dzika – działa bardzo korzystnie na nasze włosy, ponieważ jest wykonana z naturalnego włosia. Dokładnie rozplątuje kosmyki, dodając fryzurze objętości.

  • Szczotka Tangle Teezer – zyskała bardzo dużą popularność, ponieważ pozwala na dokładne rozczesanie włosów, nie wyrywa ich i delikatnie masuje skórę głowy. Doskonale radzi sobie z kołtunami.

Rodzaje grzebieni do włosów

Innym sposobem na rozczesanie i ułożenie włosów jest grzebień. Również możemy wyróżnić kilka ich rodzajów.

  • Grzebień z szeroko rozstawionymi zębami – dobrze rozczesuje włosy i nie szarpie ich, dlatego często się go stosuje do czesania na mokro.

  • Grzebień z rączką – umożliwia wygodne rozczesanie włosów. Czasem jego ząbki posiadają kulki, które masują skórę głowy.

  • Grzebień z blisko osadzonymi zębami – bardzo dokładnie rozczesuje włosy, jednak nie nadaje się do mocno splątanych, ponieważ może je wyrwać.

  • Grzebień z naprzemiennymi ząbkami – pomaga w oddzielaniu bardzo cienkich pasemek włosów, a także na tapirowanie fryzury.

  • Grzebień z trzonkiem – za jego pomocą oddzielimy i podniesiemy wybrane partie włosów.

Jak czesać włosy?

Przede wszystkim nie możemy szarpać włosów podczas czesania. W takim wypadku narazimy je na uszkodzenia i wypadanie. Rozczesujemy je delikatnie, a gdy są splątane zacznijmy od końcówek. Pamiętajmy o tym, aby czesać włosy tylko czystymi szczotkami i grzebieniami. Raz w tygodniu należy je dokładnie umyć, aby usunąć zanieczyszczenia.

Obecnie mamy bardzo duży wybór szczotek i grzebieni do włosów. Wybierz odpowiednie akcesoria dla siebie, w zależności od ich rodzaju i tego, jak chcesz je modelować. W naszym sklepie znajdziesz ich mnóstwo – zachęcamy do przejrzenia oferty!

 

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Szczotki i grzebienie (289)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: