Tangle Teezer – jak rozpoznać oryginalną szczotkę?

Brytyjskie szczotki Tangle Teezer wywołały furorę na polskim rynku i stały się kultowe nie tylko wśród kobiet, lecz również wśród dzieci i mężczyzn. Ta sytuacja ukształtowała idealne pole dla nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują nieoryginalne szczotki Tangle Teezer, znacznie odbiegające jakościowo i po części wizualnie od oryginalnych szczotek tej firmy. Jak zatem nie dać się oszukać i kupić oryginalną, pełnowartościową szczotkę Tangle Teezer?
tangle teezer

Poznaj szczotki Tangle Teezer

Jeśli wciąż wahasz się przed zakupem szczotki Tangle Teezerpoznaj główne jej zalety:

 • bezboleśnie rozczesuje nawet najbardziej splątane włosy,
 • masuje skórę głowy, pobudzając cebulki włosów,
 • dodaje włosom objętości i połysku,
 • nie narusza struktury włosów.

Rodzaje Tanglee Teezer:

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=IQLUTIO5QNw&feature=emb_title

Tangle Teezer to szczotka wielokrotnie nagradzana na całym świecie zarówno przez stylistów, jak i prestiżowe magazyny urodowe typu Cosmopolitan.

Szczotki Tangle Teezer – jak rozpoznać oryginał?

Poniżej podpowiem Wam na co zwracać uwagę i jakimi detalami różnią się oryginały od podróbek. Kiedy mamy do czynienia z nieoryginalną szczotką Tangle Teezer?

 1.  Brak napisu „TANGLE TEEZER” na górnej części szczotki

Oryginalny Tangle Teezer posiada na górnej części szczotki napis “Tangle Teezer”. Napis jest wklęsły i zgodny z oryginałem. Tangle Teeezer podróbka nie posiada napisu na froncie szczotki.

szczotki tangle teezer

 1. Inny styl czcionki na opakowaniu i inne logo

Oryginalny Tangle Teezer jesteśmy w stanie rozpoznać nie otwierając jeszcze opakowania. Na opakowaniu szczotek widnieje bowiem logo i napis “Tangle Teezer”. Znajdują się one w górnej części frontu opakowania. Tangle Teezer podróbka również je posiada. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na czcionkę nazwy, która jest znacząco pogrubiona. Ta uwaga tyczy się również loga, który grubością odbiega od oryginału. Dodatkowo można zauważyć różnicę w kolorystyce pozostałych opisów na opakowaniu. Oryginalny Tangle Teezer posiada wszystkie opisy na froncie opakowania w kolorze białym (wyłączając napis “Tangle Teezer”).

COMPACT 2

 1. Ciemniejszy kontrast zdjęcia Shaun P. na pudełku

Największą Waszą uwagę powinno zwrócić również zdjęcie założyciela marki Shauna P. Tangle Teezer podróbka posiada zdjęcie bardzo złej jakości, zdjęcie jest znacznie ciemniejsze od tego zawartego na oryginale.

szczotki tangle teezer

 1. Brak ulotki i kodu kreskowego

Podstawowym elementem w sprzedaży oryginalnych Tangle Teezer jest zawarta wewnątrz opakowania ulotka informująca o produkcie oraz kod kreskowy umożliwiający sprzedaż produktu. Niestety Tangle Teezer podróbka najczęściej nie posiada ani ulotki, ani kodu kreskowego.

szczotki tangle teezer

 1. Odmienny sposób złożenia opakowania

Tangle Teezer podróbka różni się od oryginały nawet kolorem opakowania i jego złożeniem. Są to szczegóły, ale mówią więcej niż nam się wydaje.

szczotki tangle teezer

 1. Inny kształt wykończenia

Szczotki Tangle Teezer posiadają również wersję kompaktową. Jest to wersja zamykana, idealnie nadająca się do kobiecej torebki czy szkolnego plecaka. Oryginalny Tangle Teezer posiada opływowe kształty. Wszystkie krawędzie szczotki są bowiem zaokrąglone. Tangle Teezer podróbka to przeciwieństwo delikatnych kształtów oryginału.

COMPACT 7

Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi dowiedzieliście się wiele o najbardziej pożądanych szczotkach ostatnich lat. A więc, jak ktoś Was zapyta “Tangle Teezer – jak rozpoznać oryginał?” – poradzicie sobie bez problemu! Przedstawione przez nas  detale to najczęstsze różnice, lecz jeśli zauważycie, że szczotka wygląda na używaną (mimo, że sprzedawana jest jako nowa), pudełko jest porysowane bądź zniszczone, jest to sygnał, aby dokładniej przyjrzeć się szczotce pod kątem oryginalności. Wątpliwość może również wzbudzić zaskakująco niska cena. Bądźmy zatem świadomymi konsumentami i nie dajmy się nabić w przysłowiową butelkę!11 odpowiedzi na “Tangle Teezer – jak rozpoznać oryginalną szczotkę?”

 1. milka pisze:

  No artykuł się na pewno przyda ja się przejechałam i kupiłam najpierw podróbkę na allegro ;/ łatwo się jest przejechać…

 2. Sylwia pisze:

  Kupiłam szczotkę The Original w Rossmannie za ok 36 zł. Na pierwszy rzut oka wygląda na oryginalną, jednak kiedy ją otworzyłam w domu okazało się, że w środku nie ma napisów…Opakowanie było również zabezpieczone przed otwarciem naklejką z krótką informacją o szczotce oraz napis Dystrybutor: DLM sp z o.o ul. Wrocławska 1a, 52-200 Suchy Dwór. Czy to podróbka?

  • Karolina pisze:

   Co do szczotki: Brakuje napisu Tangle Teezer wytłoczonego na szczotce czy napisów na pudełku czy może karteczki z opisem produktu w środku? DLM to oficjalny dystrybutor szczotek Tangle Teezer w Polsce, ale kto wie co się działo z tą szczotką w różnych magazynach itp zanim trafiła na półkę Rossmana. Cóż, na przyszłość polecam kupować w Estylu:) Szczotki mamy oryginalne i w razie jakichkolwiek wątpliwości bez problemu wymienimy towar.

 3. Sylwia pisze:

  Nie ma napisu w środku szczotki. Czytałam na forach, że jak się rozłoży szczotkę na 2 połówki to w środku powinien też być napis. Poza tym wszystko inne się zgadza, ulotka, logo na szczotce, pudełko. Poniżej link na którym jesy ta oryginalna szczotka z napisem w środku:

  http://mamowisko.blogspot.com/2014/07/uwazajcie-na-podrobki-szczotki-tangle.html

 4. sylwia pisze:

  Brakuje napisu w środku szczotki, takiego jak w linku poniżej.
  http://mamowisko.blogspot.com/2014/07/uwazajcie-na-podrobki-szczotki-tangle.html
  Po rozłożeniu szczotki na 2 części u mnie tego nie ma. Poza tym wszystko sie zgadza.

  • Ewelina pisze:

   Na tych zdjęciach pokazywana jest szczotka starego typu. Na nowych oryginalnych nie ma nawet tego napisu: ShaunP , a szczotki te nie powinny w ogóle się rozkładać na części. Już ten fakt, że szczotka jest słabo spasowana i można ją rozłożyć na części może oznaczać, że jest to podróbka.

 5. sylwia pisze:

  Nie ma napisu w środku szczotki. Czytałam na forach, że jak się rozłoży szczotkę na 2 połówki to w środku powinien też być napis. Poza tym wszystko inne się zgadza, ulotka, logo na szczotce, pudełko.

 6. Alicja pisze:

  Ja również kupiłam szczotkę w rossmanie, lecz zapłaciłam za nią 50 zł i spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania poza jednym szczegółem, kolor czcionki na opakowaniu (obrazek nr2) jest czarny, więc chyba kolor nie ma tu większego znaczenia 😉

 7. Magda pisze:

  Czytałam, że szczotka powinna się rozkładać ponieważ pusta przestrzeń w środku jest przeznaczona na przechowywanie np. gumem czy spniek.

 8. aga pisze:

  ja też mam starą wrsję szczotki oryginal, ma na zewnątrz napis TANGLE TEEZER a pod spodem jeszcze napis „Shaun P”, po rozłożeniu na pół w środku nie mam żadnego napisu- czy to zatem podróbka? szczotka była w pudełku z napisami, z ulotkami co niby świadczy o autentyczności… ale już sama nie wiem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *