Jak szczotkować włosy? Przeczytaj dobre rady!

Dla wielu z Was może wydawać się dziwne, że zajmujemy się takim tematem. Jak szczotkować włosy? Przecież jest to czynność, którą każdy z nas wykonuje nie raz w ciągu dnia, a przeliczając na lata życia wynika, że powinniśmy już być mistrzami w tej dziedzinie. Jednak rzeczywistość jest inna i większość z nas nie wie jak szczotkować włosy.

jak szczotkować włosy?

Poprawne czesanie włosów prowadzi do ich wzmocnienia, lepszego ukrwienia skóry głowy i dotlenienia samych kosmyków. Staranna pielęgnacja jak i odpowiedni dobór akcesoriów gwarantuje zdrowe i lśniące włosy.

Przy prawidłowym szczotkowaniu naszych kosmyków rozprowadzamy również po włosach ich naturalna odżywkę jaką jest sebum, który tworzy barierę ochronną na naszych włosach. Chroni włosy przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi i środowiskowymi.

Najlepiej, aby zaraz po umyciu nie szczotkować mokrych włosów. Pozwólmy wchłonąć ręcznikowi nadmiar wody bądź delikatnie wyciśnijmy włosy w ręcznik bez ich pocierania, szorowania.

mokreZdjęcie: martusiowykuferek.pl

Wilgotne włosy najlepiej przeczesać szerokim grzebieniem, zaś do suchych używajmy odpowiednich grzebieni lub szczotek. Szczotkowanie należy zacząć od końcówek, aby usunąć wszelkie powstałe kołtuny czy sploty naszych kosmyków. Następnie fundamentalna zasadą dla zachowania zdrowych włosów jest szczotkowanie włosów od szyi do czoła na całej ich długości. Zapewnia to wzmocnienie włosów poprzez ukrwienie skóry głowy.

Pamiętacie jak na starych fotografiach czy filmach kobiety mogły pochwalić się burzą włosów na głowie. Podobno według naszych babć czy prababć powinno się przeczesać włosy minimum 50 razy co zapewnia zdrowy wygląd i blask naszym kosmykom. Fakt ten wywodzi się z tego, iż na rynku nie istniały odżywki czy maski, które odpowiednio pielęgnowały włosy. To właśnie długie czesanie włosów prowadziło do wydzielania i rozprowadzania sebum, które jak wspomniałam wcześniej było naturalną odżywką dla włosów.

Jak szczotkować włosy poradyZdjęcie: anwen.pl

Szczotkowanie włosów to naprawdę ważna czynność, która powinna być wykonywana minimum dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Nie zapominajcie o tym jak szczotkować włosy, aby zapewnić im zdrowy wygląd. Nie ważne jest jaką szczotkę wybierzecie bo każda spełni swoją funkcję przy odpowiedniej technice. Warto natomiast abyście pamiętali podstawowe zasady:

• nigdy nie szczotkuj włosów mokrych
• lekko wilgotne włosy przeczesz szerokim grzebieniem
• najpierw zacznij od końcówek, które mogą być splątane, a następnie przechyl głowę do przodu i czesz włosy od szyi po czoło
• szczotkę czyść systematycznie (minimum raz w tygodniu)

Powodzenia w prawidłowym szczotkowaniu włosów 😉2 odpowiedzi na “Jak szczotkować włosy? Przeczytaj dobre rady!”

  1. Róża pisze:

    Świetny wpis. Wprawdzie zawsze gdzieś słyszałam, że włosy powinno się szczotkować, nawet nie wiem czy nie 100 razy 🙂 Ale tak naprawdę nigdy nie słyszałam żadnego argumentu dlaczego trzeba to robić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *