Najmodniejsze fryzury Ombre Hair

Fryzury Ombre, choć przeżyły swój największy rozkwit, nadal cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego. Dobrze wykonane Ombre Hair doda Twojej fryzurze lekkości i objętości. Kluczem do sukcesu jest naturalność – liczy się dobre cięcie i kolor włosów dobrany do naszego typu urody.

Trendy w koloryzacji włosów

Wśród modnych fryzur dominować będą cztery podstawowe tendencje: wspomniane Ombre Hair i jego odmiany, naturalne brązy, piaskowe blondy oraz rdzawe wariacje rudego.

Przede wszystkim – naturalność

Zasada koloryzacji włosów według najnowszych trendów to jak najmniej sztuczności. Do lamusa przechodzą pretensjonalne i nienaturalne czernie oraz spalone blondy. Kobieta ma być znakiem zapytania, poprzez interesujący wygląd wzbudzać zaciekawienie. Wybierając kolor włosów i fryzurę,  unikajmy jednoznacznych odniesień i zaszufladkowania.

Fryzury Ombre Hair wciąż modne

Największym powodzeniem wśród trendów koloryzacyjnych cieszy się niezmiennie Ombre Hair. Moda na rozjaśnianie włosów tą techniką króluje już od wielu miesięcy. Fryzury Ombre to wbrew pozorom nie tylko efekt wypłowiałych od słońca kocówek włosów i daje o wiele ciekawsze rezultaty w rękach wytrawnego fryzjera. Techniką Ombre można tonować włosy, uzyskując coś pomiędzy refleksami (nie mylić z pasemkami!), a klasycznym Ombre.

Jak prawidłowo wykonać fryzurę Ombre?

Olśniewający rezultat można otrzymać tylko poprzez właściwą, wieloetapową koloryzację włosów, co raczej jest trudne do zrobienia w warunkach domowych. Jeśli nie umiesz żonglować kolorami, cieniując je subtelnie na głowie – radzę odwiedzić sprawdzonego fryzjera. Kolory w Ombre przechodzą jeden w drugi stopniowo, nigdy na zasadzie kontrastu.

Dobrze wykonana fryzura Ombre Hair zdecydowanie odmładza kobietę. Jaśniejsze kosmyki włosów, okalające twarz odejmują lat i łagodzą rysy twarzy. Jeśli tak wyglądasz w swoim Ombre – trafiłaś w punkt! Takie włosy noszą piękna Jessica Biel, czy ostatnio nasza rodzima gwiazda tańca Edyta Herbuś.

fryzura ombre hair fryzura ombre hair sarah jessica parker ombre hair fryzura ombre hair fryzura ombre hair fryzura ombre hair

Źle zrobione włosy Ombre dodają lat i zamiast zmiękczać rysy twarzy przerysowują kobietę. Takie Ombre wygląda na nieciekawie wyglądające odrosty, a nie zabawę kolorami. Tak, według mnie, wygląda Drew Barrymore. Ombre na jej głowie nie zachwycało, ale kolejna metamorfoza wyszła Drew zupełnie nieźle. Ombre Hair im subtelniejsze tym lepsze, bo czasem mniej, znaczy lepiej.

drew barrymore ombre hair fryzura ombre drew barrymore fryzura ombre hari drew barrymore

Włosy Ombre wymagają dobrego cięcia

Podstawą dla fryzury Ombre jest dobre cięcie. Jeśli masz włosy kręcone, falowane lub wycieniowane – ta technika koloryzacji z pewnością podkreśli Twoją urodę. Ombre nie wygląda dobrze na włosach równo obciętych. Z zasady bowiem ma być kojarzone z rozwianą wiatrem kobietą-zagadką,  nigdy z grzeczną i przewidywalną uczennicą. Decydując się na Ombre, pamiętaj, że ten sposób koloryzacji dobrze współgra z blondami i brązami.

Naturalne refleksy Ombre na brązowych włosach

Drugi trend w modzie fryzjerskiej to naturalne odmiany brązów. Bardzo modny jest orzechowo-miodowy kolor włosów. Jeśli jesteś naturalną szatynką wystarczy tonowanie włosów delikatnym preparatem, jak Wella Color Touch lub kremem koloryzującym Loreal Majirel. Jednolity kolor włosów możesz wzbogacić subtelnymi, karmelowymi refleksami a’la Ombre. Te odcienie pasują do większości Polek, podkreślając ich karnację.

brązowe ombre hair brązowe włosy z refleksami

Chłodne brązy dla brunetek

Brunetkom poleca się chłodne brązy. Niestety im ciemniejszy kolor włosów, tym mniej wariacji kolorystycznych na jego temat można poczynić. Schłodzony brąz nosimy w wersji saute – dbając jedynie o kondycję włosów. Fryzury Ombre w tym wypadku nie wygląda zbyt dobrze.

chłodny brąz chłodny brąz

Ciepłe blondynki polubią Ombre Hair

Blondynki porzucają platynę na rzecz ciepłych odcieni blondu. Wizerunek chłodnej Szwedki idzie w odstawkę. Ciepłe, miodowe i piaskowe blondy – czyli barwy natury, będą kreować wygląd jasnowłosych. Takie pszeniczne i bardzo polskie odmiany blondów doskonale pasują do fryzury Ombre i rozświetlonych refleksów we włosach.

jennifer aniston ombre hair julia roberts ombre hair

Jeśli decydujesz się na bardzo jasny blond, to koniecznie wybieraj jego zimny odcień. Kolor włosów nie może mieć w sobie nic z tandety. Jeśli chcesz być zimną blondyną to tylko jako perfekcyjna Królowa Lodu. Włosy blond w takiej tonacji podkreśli wyrazisty makijaż. Taki kolor włosów polecam Paniom pewnym siebie.

chłodny blond gwen stefani chłodny blond koloryzacja

Rudy z refleksami Ombre

Rudy kolor włosów nadal będzie modny, ale najnowsze trendy stawiają na przełamanie ognistej rudości, rdzawymi, spokojniejszymi nutami. Zamiast ostrej marchewki modny będzie stosowany i rdzawy kasztan. Z rudym dobrze komponują się  jaśniejsze pasma włosów – najlepiej w innym od bazowego koloru, odcieniem rdzy. Mogą to być refleksy lub fryzura Ombre Hair, które ciekawie wygląda, gdy zrobi je wytrawna ręka. Rude włosy modnie wyglądają tylko, gdy są dobrze obcięte. Ten kolor włosów, bardziej niż każdy inny koncentruje na sobie uwagę otoczenia. Dlatego tak istotne jest dobre cięcie i modna fryzura.

rude włosy rude włosy ombre hair

Jak widać, modne kolory włosów mają być przede wszystkim naturalne. Skrajności, kontrasty i zbyt ostre kolory zostają zastąpione przez stonowane barwy natury.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *