Gorące nożyczki

Zapewne każda z Pań słyszała to określenie, jednak nie każda wie co tak naprawdę ono oznacza. Gorące nożyczki, czyli ThermoCut System, w skrócie nazwany TC, to zabieg fryzjerski polegający na strzyżeniu włosów, ale i jednoczesnej pielęgnacji ich końcówek. Nożyczki termiczne doskonale współpracują z włosami rozdwajającymi się i mającymi tendencję do częstych uszkodzeń. Zabiegu jednak nie powinno się przyprowadzać zbyt często (wystarczy dwa razy do roku) i wymaga on wprawnej ręki fryzjera.

gorące nożyczki

Gorące nożyczki, podczas cięcia uszczelniają każdy włos. Jest to wynikiem procesu topienia się warstwy rogowej włosów, pod wpływem wysokiej temperatury przyrządu. Strzyżenie ThermoCut wykonuje się w taki sam sposób, jak strzyżenie klasyczne. Zabieg dopuszcza stosowanie różnych technik cięcia włosów i wyklucza możliwość poparzenia tak klienta, jak i fryzjera.

Temperatura gorących nożyczek dobierana jest indywidualnie do jakości i rodzaju włosów klienta. Ostrza przyrządu mogą osiągnąć temperaturę od 90 do 150 stopni Celsjusza. Włosy cienkie wymagają niższej temperatury, włosy grube można ciąć przy osiągnięciu maksymalnej temperatury TC. Oto główne zalety strzyżenie gorącymi nożyczkami:

  • uszczelnia końcówki zniszczonych włosów,
  • likwiduje rozdwajanie się końcówek włosów,
  • dodaje włosom sprężystości i elastyczności,
  • zabiega ucieczce z włosów wilgoci,
  • dodaje włosom lekkości i połysku,
  • pobudza włosy do samoregeneracji.

Gorące nożyczki nie zwalniają z procesu dbania o włosy. Między zabiegami ThermoCut powinno się używać szamponów i odżywek dopasowanych do rodzaju fryzury oraz kosmetyków ochronnych i odżywiających końce włosów.

Gorące nożyczki

Polecam kurację wygładzającą włosy Bain de Force Architecte [3-4] – Kąpiel odbudowująca Kérastase.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *