John Masters Organics Pet Conditioner odżywka dla zwierząt

Odżywka dla zwierząt John Masters Pet Conditioner zwiększa połysk futra, przedłuża świeżość włosia, skutecznie odstrasza insekty i kleszcze, zmiękcza zwierzęcą sierść. Odżywkę można stosować także na sucho, co jest dużą zaletą, jeśli zwierzę nie lubi wody.

odżywka dla zwierząt

Zgodnie z naszą formułą odżywka dla zwierząt JMO została oceniona w 7 kluczowych kategoriach:

  1. Opakowanie
  2. Zapach i konsystencja
  3. Wydajność
  4. Działanie
  5. Zalety
  6. Wady
  7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

odżywka dla zwierzątZośka, zwana przez mnie pieszczotliwie Zofią, to 12-letnia kotka, o bardzo psim charakterze. Teoretycznie mieszka w domu – tam głównie śpi, zaczepia domowników i zajada się kocimi przysmakami. Noc to dla niej pora polowania, szczególnie, gdy dopisuje aura za oknem. Ulubionym zajęciem Zośki jest tarzanie się na żwirku przed domem, dzięki czemu jest białe futro dość szybko łapie kolor węgla.

Zofia to prawdziwy łowca, nie lubi się myć, bo czyste futro najwidoczniej przeszkadza w podchodach. Jednak wylegiwanie się na czystych kanapach i fotelach, zobowiązuje. Kot który spędza gro czasu w domu, musi dostosować się do wymogów cywilizacyjnych i powinien być czysty. W tym miejscu wkracza właściciel i kosmetyki JMO Pet.

odżywka dla zwierzątZofia na swojej sierści testowała dla Was odżywkę dla zwierząt John Masters Pet Conditioner. Odżywka zawiera w składzie tylko naturalne składniki, eliminujące ryzyko podrażnień. Jej zadaniem jest nawilżenie futra i nadanie sierści połysku. Odżywka JMO odstrasza insekty – pchły, kleszcze i owady. Szampon oraz odżywkę dla zwierząt John Masters Organics, możecie zakupić w sklepie Estyl.pl

1. Opakowanie. Miękka butla z przezroczystego plastiku. Zamknięcie typu press, skuteczne i łatwe w obsłudze. Produkt nie gromadzi się w ujściu, co uważam za duży plus.

2. Zapach i konsystencja. Odżywka dla zwierząt John Masters Organics Pet ma lekką i lejącą się konsystencję mleczka. Zapach produktu jest tożsamy z szamponem z serii Pet. Wyczuwam w nim zioła, trawę cytrynową i eukaliptus.

3. Wydajność. Mimo dość rzadkiej formuły Pet Conditioner jest wydajnym produktem. Niewielka ilość wystarcza, by odżywić i wygładzić sierść zwierzaka. Im jest ono mniejsze, tym zwiększa się wydajność odżywki.

odżywka dla zwierzątodżywka dla zwierzątodżywka dla zwierząt

4. Działanie. Zośka należy do kategorii łowców. Prawie każdą noc (z wyjątkiem tych zimnych) spędza na dworze i na polowaniach. Wraca z nich często „ubrana” w rzepy, patyczki i inne dary natury. Jej sierść jej splątana, a umiłowaniem do kociego mycia się Stwórca obdzielił chyba wszystkie okoliczne koty, bo na Zośkę łaski nie starczyło 🙂 Tak, czy siak Zofia myje się rzadko, ale coś trzeba zrobić z jej futrem, które wygląda mało estetycznie. Znalazłam na to sposób – szybki i konkretny. Biorę na rękę odrobinę odżywki i wcieram ją w kocią sierść, po czym przeczesuję delikatnie szczotką lub palcami. Zofia zawsze odbiera to jako pieszczotę, prężąc się i mrucząc słodko. Nie protestuje i nie fuka, a to oznacza, że kosmetyk nie działa na nią negatywnie, a jest to naprawdę humorzaste zwierzę. Niestety mycie Zośki to zawsze pewien problem (przeczytacie o tym w recenzji szamponu John Masters Pet), dlatego rzadko jestem w stanie stosować odżywkę w klasyczny sposób, czyli ze spłukiwaniem i po kąpieli. Kosmetyk ma tak dobry skład, że nie boję się jej używać w nietypowy, autorski sposób.

Muszę przyznać, że duet – odżywka dla zwierząt plus szampon JMO Pet sprawiły, że kocia sierść w tym sezonie wyglądała na naprawdę zadbaną. Jest to dość trudne, gdy mamy zwierzaka, który pół dnia spędza na fotelach, a drugie pół na dworze. Zośka przestała się drapać i nie przyniosła żadnych kleszczy. Jej  futerko nabrało niesamowitego połysku i miękkości, co skłoniło mnie do pewnych eksperymentów.

Butla z kosmetykiem jest naprawdę dużą, bo mamy tu aż 473 ml odżywki. Może dlatego Zofia nie protestowała, gdy postanawiałam przetestować produkt także na swoich włosach 🙂 Nie byłabym sobą gdybym tego nie spróbowała! Wiem, że kosmetyki dla zwierząt mogą mieć inne pH i dlatego unikałam kontaktu ze skórą. U mnie także włosy po zastosowaniu odżywki JMO Pet nabrały świetlistości oraz pogrubiły się wizualnie. Stosowałam odżywkę na końce – ze spłukiwaniem i bez spłukiwania. Myślę, że to zasługa lnu, który niesamowicie nabłyszcza włosy.

odżywka dla zwierzątodżywka dla zwierzątodżywka dla zwierząt

5. Zalety. John Masters Pet Conditioner zwiększa połysk futra, przedłuża świeżość włosia, skutecznie odstrasza insekty i kleszcze, zmiękcza zwierzęcą sierść.

6. Wady. Nie ma.

7. Ocena ogólna. Odżywka do sierści zwierząt jest dla mnie pewną nowinką. Nie jest nieodzowna, jak szampon, ale gdy Wasz zwierzak lubi się brudzić lub często wychodzi na łowy – polecam! Ode mnie ocena 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *