Joico Body Luxe Design Foam pianka zwiększająca objętość włosów

Twoje włosy są pozbawione objętości? Klara przetestowała kosmetyk, który może rozwiązać Twoje problemy. Pianka zwiększająca objętość włosów to cześć zestawu pielęgnacyjnego Joico Body Luxe Design. Przekonaj się, jak pianka podziałała na włosy trudne w pielęgnacji.

pianka zwiększająca objętość włosów

Kosmetyk został oceniony w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

pianka zwiększająca objętość włosówKlara (35 lat) jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki do włosów Matrix, Yes To Carrots oraz Tigi. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

Klara dostała do przetestowania zestaw kosmetyków Joico. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Klara opowie Wam co sądzi na temat pianki zwiększającej objętość włosów Joico Body Luxe.

1. Opakowanie. Kosmetyk posiada dość duże, jak na piankę do włosów opakowanie. Pudełko wyposażono w trochę inny, niż u większości pianek, dozownik. Ze względu na rodzaj ciśnienia, faktura pianki jest także odmienna, bardziej lekka i mniej sztywna, niż w innych kosmetykach do stylizacji. Piankę łatwo wydobyć, wystarczy przed użyciem dobrze wstrząsnąć pojemnik.

2. Zapach i konsystencja. Pianka zwiększająca objętość włosów Joico pachnie identycznie, jak elixir z serii Body Luxe. Jest to aromat świeży i raczej kwiatowy. Pianka posiada bardzo lekką konsystencję stwarzając wrażenie bardzo napompowanej powietrzem. Kosmetyk przypomina mi mus lub delikatną pianę z szamponu, dzięki czemu mam pewność, że włosy nie będą nieestetycznie sklejone.

3. Wydajność. Pianka Joico Body Luxe to średnio wydajny kosmetyk. Ze względu na bardziej płynną i lekką konsystencję, kosmetyk zużywa się w szybszym tempie niż tradycyjne pianki do włosów. Po dwóch miesiącach i używaniu pianki, co drugi, trzeci dzień, pozostała mi około 1/3 jej zawartości.

4. Działanie. Pianka Joico Body Luxe jest dla mnie nowością nie tylko z powodu nieznajomości marki, ale głównie ze względu na swoją ciekawą formę. Kosmetyk, jak wspomniałam ma odmienną, bardzo lekką konsystencję, jakby napompowaną od wewnątrz powietrzem. To sprawia, że włosy także nabierają podobnej struktury, jakby coś unosiło je od środka.

Piankę w ilości około 2 pompek, aplikuję zawsze na końcu stylizacji włosów, po czym kontynuuję układanie fryzury. Najbardziej koncentruję się na tylnej partii i na koronie włosów. Pianka pozwala mi nadać więcej objętości u nasady włosów, zaś elixir Body Luxe służy mi do ochrony i nadania objętości na całej długości fryzury.

pianka zwiększająca objętość włosówpianka zwiększająca objętość włosów

Pianka zwiększająca objętość włosów Joico Body Luxe nie zawiera w swym składzie alkoholu. Moja fryzjerka uczuliła mnie, bym starała się dobierać kosmetyki stylizujące pod tym kątem. Brak alkoholu zapewnia lepsze nawilżenie, nie wysuszając dodatkowo włosów. Od pewnego czasu staram się wybierać tylko takie kosmetyki do układania loków. Bezalkoholowa pianka Joico nie wysusza, a moje cienkie włosy, odkąd używam serii Body Luxe, stały się bardziej sprężyste i pełne. Kosmetyk zawiera wiele substancji odżywczych, jak keratynę, proteiny, czy olej rycynowy, znany ze swoich pogrubiających włosy właściwości.

O wiele lepszą objętość włosów osiągam stylizując fryzurę na ciepło. Przy użyciu pianki bez dodatku suszarki, nie osiągam tak spektakularnego efektu. Włosy suszone głową w dół nabierają maksymalnej objętości, zaś loki trzymają formę, ale nie sklejają się nieestetycznie.

Zwiększająca objętość włosów, pianka Body Luxe, jako jedna z niewielu, dodaje moim lokom blasku. Wadą kosmetyku jest fakt, że osypuje się pod koniec dnia, dlatego używając tej pianki Joico należy myć głowę codziennie.

5. Zalety: bez alkoholu, dodaje objętości i blasku, odżywia i uelastycznia włosy, dzięki lekkiej konsystencji nie skleja fryzury.

6. Wady: pianka czasami osypuje się po całym dniu, dlatego wymaga codziennego mycia włosów.

7. Ocena ogólna: 4Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *