Joico Body Luxe elixir nadający objętość

Przedsyawiamy kolejny kosmetyk marki Joico – tym razem Klara przetestowała elixir nadający objętość. Czy jej cienkie włosy zwiększyły objętość? A może to także kosmetyk do loków? Przeczytajcie recenzję.

elixir nadający objętość

Kosmetyk został oceniony w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

elixir nadający objętośćKlara (35 lat) jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki do włosów Matrix, Yes To Carrots oraz Tigi. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

elixir nadający objętośćKlara dostała do przetestowania zestaw kosmetyków Joico. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Klara opowie Wam co sądzi na temat eliksiru pogrubiającego włosy Joico Body Luxe.

1. Opakowanie. Elixir nadający objętość Joico posiada plastikowe opakowanie  w kolorze pistacjowym. Kosmetyk stoi na tubie, co jest dość poręczne. Krem łatwo wydobyć, mimo wąskiego ujścia. Elixir mimo swego 200 ml opakowania,  czasem noszę w torebce, by poprawić fakturę loków w ciągu dnia.

2. Zapach i konsystencja. Elixir Joico pachnie bardzo przyjemnie. Według mnie jest to aromat kwiatowy i słodki, o bardzo świeżej nucie. Zapach trwa cały dzień, nie przytłacza. Krem posiada perłowo-mleczną konsystencję, która nie jest ani za rzadka, ani za gęsta.

elixir nadający objętośćelixir nadający objętość

3. Wydajność. Elixir nadający objętość Joico to kosmetyk bardo wydajny. Wystarczy naprawdę mała ilość, by włosy nabrały ciała oraz życia. Przez okres dwóch miesięcy i przy używaniu kemu codziennie lub co drugi dzień, udało mi się zużyć dopiero pół opakowania kremu.

4. Działanie. Krem do układania włosów jest kosmetykiem nieodzownym w mojej szafce. Moje suche loki, by nabrały sprężystej faktury, potrzebują po każdym myciu włosów, porcji kosmetyku stylizującego. Krem do włosów Joico posiada tą zaletę, że działa najpełniej aktywowany ciepłem suszarki, prostownicy, lub lokówki. Moje kręcone włosy, gdybym nie ułożyła ich suszarką z dyfuzorem, wyglądałyby jak przysłowiowa szopa. Dlatego suszenie dyfuzorem, to w moim przypadku zabieg nieodzowny. Bardzo ucieszyło mnie, że krem nie tylko chroni włosy przed ciepłem, ale i pogrubia je. W przypadku moich cienkich włosów, było to bardzo kuszące.

Elixir pogrubiający Joico aplikuję na wilgotne włosy, przeczesuje je grzebieniem, po czym przystępuję do układania fryzury. Używam w tym celu około cm kosmetyku. Muszę przyznać, że Elixir Joico Body Luxe naprawdę dodaje włosom więcej ciała i objętości.

Cienkie, kręcone i suche włosy nie wyglądają zbyt dobrze – krem Joico dobrze sobie radzi nie tylko z ich fakturą, ale i wyraźnie poprawia nawilżenie włosów.

Fryzura po wysuszeniu jest pełniejsza, zaś włosy nie są w żadnym stopniu usztywnione, czy nienaturalne.

elixir nadający objętośćelixir nadający objętość

Mimo, ze krem Joico nie jest przeznaczony de facto do stylizacji loków, włosy po jego użyciu mniej mi się puszą, a fryzura wytrzymuje do wieczora. Czasem noszę ze sobą krem, by poprawić na sucho skręt loków. Włosy w zimie elektryzują mi się bardziej, szybciej też tracą formę, przez zmianę temperatur. Krem stosowany na sucho, w małej ilości nie obciąża, za to reanimuje włosy elektryzujące się, i puszące. Loki nabierają elastyczności i dużo więcej połysku.

To jeden z nielicznych kosmetyków do stylizacji, który daje tak fajną grę światła na lokach. Gdyby nie to, że krem, jak większość kosmetyków do stylizacji, osypuje się na drugi dzień – elixir byłby dla moich cienkich włosów  ideałem oraz numerem jeden. Jeśli ktoś myje włosy codziennie, nie powinno to stanowić problemu.

5. Zalety: nadaje fryzurze objętości, pogrubia cienkie włosy, zapobiega puszeniu loków, nadaje połysku, chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi

6. Wady: gdy nie umyję głowy na drugi dzień, pozostawia nieestetyczną warstwę pyłku na włosach

7. Ocena ogólna: 4Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *