Joico Daily Care odżywka do włosów normalnych

W ramach testów Klara sprawdza działanie kolejnego kosmetyku do włosów firmy Joico. Tym razem jest to odżywka do włosów normalnych Daily Care. Jeśli także masz włosy cienkie, przesuszone na końcach i osłabione, Joico Daily Care może być dla Ciebie idealny.

odżywka do włosów normalnych

Kosmetyk został oceniony w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

odżywka do włosów normalnychKlara (35 lat) jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki do włosów Matrix, Yes To Carrots oraz Tigi. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

odżywka do włosów normalnychKlara dostała do przetestowania zestaw kosmetyków Joico. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Klara opowie Wam o testowanym kosmetyku – odżywka do włosów normalnych Joico Daily Care.

1. Opakowanie. Odżywka do włosów normalnych Joico posiada 300 ml opakowanie z plastiku w kolorze sino-niebieskim. Odżywka otwierana jest od góry, dlatego konstrukcja opakowania nadwyręża jego zawias. Niestety uległ on złamaniu, przy codziennym otwieraniu butelki (włosy myję co dzień).

2. Zapach i konsystencja. Odżywka do włosów normalnych Joico nie jest zbyt gęsta. Przypomina mi zemulgowaną już, kremową odżywkę do włosów. To sprawia, że kosmetyk doskonale się rozprowadza na włosach i jest naprawdę ekonomiczny. Odżywka pachnie ostro, a nawet trochę chemicznie. Aromat ten przypomina mi kwiaty lub zapach proszku do prania, w połączeniu z zapachem tytoniu. Na początku zapach wydaje się dość dziwny, ale po wysuszeniu włosów, jest to naprawdę przyjemna i lekka woń.

3. Wydajność. Odżywka Joico Daily Care do włosów normalnych jest bardzo wydajna, podobnie jak szampon leczniczy z tej serii. Po około dwóch miesiącach zużyłam dopiero pół butelki kosmetyku. To dobry rezultat, bo kosmetyki do włosów zwykle schodzą mi szybko.

odżywka do włosów normalnych4. Działanie. Jak już wspominałam kosmetyki Joico są dla mnie nowością, bowiem nie miałam z nimi do tej pory styczności. Szampon zdał u mnie egzamin pozytywnie, dlatego z przyjemnością napiszę swoją recenzję odżywki codziennej Joico Daily Care.

Odżywka do włosów normalnych gości u mnie od prawie dwóch miesięcy i muszę powiedzieć, że moje cienkie i suche włosy bardzo polubiły duet szampon plus odżywka Daily Care. Oba kosmetyki uzupełniają się nawzajem i najlepiej działają używane w komplecie. Loki mniej mi się elektryzują i puszą, odkąd testuję kosmetyki Joico.

Odżywka Joico Daily Care ma specyficzną formę – mi przypomina mleczko do ciała lub odżywkę do włosów, wymieszaną z wodą i dobrze wstrząśniętą. Tak wyglądają gęste odżywki, które rozcieńcza się wodą, gdy zostaje ich trochę na dnie butelki. Taka postać odżywki sprawia, że kosmetyk bardzo dobrze pokrywa moje loki, ale z nich nie spływa. Stosując go zauważyłam poprawę w fakturze swoich loków. Włosy stały się bardziej sprężyste i grube, tym bardziej go lubię, bo moja fryzura ma tendencję do opadania w ciągu dnia. Jako, że odżywka przeznaczona jest do codziennego użytku, bez obaw mogę ją stosować każdego dnia. Moja fryzura nie jest obciążona, a włosy wcale nie przetłuszczają się bardziej.

odżywka do włosów normalnych

Chociaż rzadko to robię, tym razem przyjrzałam się bacznie składowi kosmetyku i znalazłam w nim olej rycynowy o właściwościach pogrubiających włosy, odbudowującą keratynę, czy nawilżający włosy olej z wiesiołka. Odżywka może okazać się za słaba przy bardzo zniszczonych i suchych włosach, jednak jako codzienny kosmetyk nawilżający jest doskonała.

Mimo, że teoretycznie nie jest to kosmetyk do włosów kręconych, uważam, że odżywka do włosów normalnych Joico Daily Care działa bardziej nawilżająco na moje loki, niż niejedna silna maska do włosów. Oczywiście warto mieć w zanadrzu też ulubioną maskę do włosów i stosować ją, gdy zajdzie potrzeba. Jeśli jednak myjecie włosy każdego dnia, odżywka Joico Daily Care powinna zdać egzamin, szczególne dotyczy to włosów cienkich i pozbawionych wilgoci, jak moje.

5. Zalety: dobrze nawilża loki, zwiększa objętość włosów, dodaje lokom połysku, zmniejsza elektryzowanie włosów, nie obciąża fryzury, wydajna.

6. Wady: może być niewystarczająca dla włosów zniszczonych, wysoka cena produktu.

7. Ocena ogólna: 5Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *