Kérastase Homme Capital Force – energetyzujący szampon dla mężczyzn

Kérastase Homme Capital Force Vita-Energising to szampon dla mężczyzn do codziennej pielęgnacji włosów. Szampon rewitalizuje fryzurę, przywracając równowagę wrażliwej skórze głowy. Zadaniem Krzysztofa była obiektywna ocena walorów oraz wad recenzowanego produktu.

szampon dla mężczyzn

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Zgodnie z naszą formułą szampon dla mężczyzn Kérastase został oceniony w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

szampon dla mężczyznKrzysztof skończył 30 lat, ale w z związku z uprawianiem dużej ilości sportów udało mu się zachować młodzieńczy wygląd i jędrną skórę. Główne problemy skóry oraz włosów wynikają również z aktywności fizycznej. Ogromne ilości potu, wylewanego systematycznie na treningach, sprzyjają występowaniu potówek i drobnych wyprysków, pojawiających się na linii włosów i miejscu zetknięcia z ubraniem. Kosmetyki pielęgnacyjne muszą spełniać u niego dwa wymogi: być dostosowane do sportowego trybu życia i częstego przenoszenia oraz dobrze współpracować z dużą ilością potu na świeżo ogolonej twarzy. Krzysztof preferuje kosmetyki o dobrych składach, praktyczne, dostosowane do jego sportowego trybu życia. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: krótkie.
 • Farbowane: nie.
 • Rodzaj włosów: lekko falowane, delikatne.
 • Problemy z włosami: wrażliwa skóra głowy wymusza traktowanie jej odpowiednimi kosmetykami. Produkty do pielęgnacji nie mogą jej dodatkowo podrażniać. Prócz konieczności mycia głowy zwykle dwa razy dzienne, problematyczna bywa tendencja włosów do przetłuszczania.

szampon dla mężczyznKrzysztof testował dla Was kosmetyki do stylizacji męskich fryzur z serii Kérastase Homme Capital Force. W skład zestawu wchodzą:

 • szampon Kérastase Homme Capital Force Vita-Energising,
 • szampon Kérastase Homme Capital Force Densifying,
 • żel do włosów Kéerastase Homme Capital Force.

W tej recenzji Krzysztof opowie Wam co sądzi na temat kąpieli energetyzującej włosy mężczyzn Kérastase Homme Capital Force, do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Wygodne i szybkie. Średniej wielkości butelka, wygodnie leżąca w dłoni i duża zakrętka na „pół raza”; Przekręcam pół obrotu i zdejmuję kapsel. Pewnie, szybko i bez wysiłku. To wszystko jest dobrze pomyślane, bo po co walczyć z opakowaniem pod prysznicem, prawda?

szampon dla mężczyzn2. Zapach i konsystencja. Szampon dla mężczyzn Capital Force Vita-Energising ma konsystencję, no cóż – szamponu. Przeźroczysty kisiel, który wylewa się na rękę przy lekkim naciśnięciu butelki. Sam płyn nie wycieka przy zwykłym przechyleniu. Czyli znowu jest dobrze – łatwo, ale pewnie. Za to zapach jest świetny! Pierwsze, co wyczuwam, to guarana. Lubię takie energetyzujące zapachy, zwłaszcza przy porannym myciu głowy, działają pobudzająco. Mentol, jaki jest zawarty w składzie kosmetyku, bardziej czuć podczas masowania głowy, ale ten zapach chłodzi nie tylko skórę, również powonienie.

3. Wydajność. Tutaj nic specjalnego, jest dobrze.

Energetyzujący szampon dla mężczyzn Capital Force pieni się dobrze, dlatego nie trzeba nabierać dużych ilości do jednorazowego użycia.

Nigdy nie miałem potrzeby powtórnego mycia włosów, jeden raz zawsze wystarczał.

4. Działanie. Chłodzący i łagodzący wpływ szamponu Kérastase Homme czuję przy każdym myciu. Świetnie się to sprawdza, zwłaszcza po wyczerpujących treningach. Czy ten szampon faktycznie pobudza porost włosów, nie potrafię powiedzieć. Być może trzeba zużyć więcej niż jedno opakowanie.

5. Zalety. Pewne i wygodne opakowanie nad którym nie trzeba dumać, kojąco chłodzące działanie i przyjemne mycie. Bardzo dobry szampon – taki, którego nie wstydzisz się wyciągnąć w męskiej szatni. Pachnie męsko i nie wygląda na dresiarski kosmetyk, jeśli to dla kogoś ważne ;-).

szampon dla mężczyznszampon dla mężczyznszampon dla mężczyzn

6. Wady. Posiadam dwa szampony z serii Kérastase Homme i jedyną ich wspólną wadą jest to, że prócz konsystencji i koloru, ciężko powiedzieć czym różni się jeden od drugiego. Ale, to chyba znów zaleta, prawda?

7. Ocena ogólna. Kérastase Capital Force Vita-Energising jest świetny. Daję piątkę. Są szampony, które bardziej chłodzą, ale zapach tej kąpieli jest wyjątkowy. No i wygląda znacznie lepiej, niż kioskowo/marketowy szampon.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *