Kosmetyki KEMON – włoskie cudowne produkty już w Polsce!

Jeśli szukam kosmetyków innowacyjnych, ale opartych na sprawdzonych składnikach, to idealnie trafiłaś. Dzisiejszy artykuł będzie ukazywał połączenie rodzinnej tradycji z wizjonerskim spojrzeniem na fryzjerstwo. Łącząc naukę i naturę stworzone zostały kosmetyki Kemon do pielęgnacji i stylizacji włosów. Przekonaj się o ich działaniu i poznaj markę, która zawojowała rynek fryzjerski na całym świecie.

Kosmetyki KEMON – włoska tradycja i nowatorska technologia

Stworzenie brandu, który będzie brał na siebie dużą odpowiedzialność za ulepszanie świata nie jest łatwe. Ale z takim założeniem wyszli założyciele marki Kemon. Kosmetyki Kemon to nie są zwykłe produkty do włosów. To specyfiki, które mają mieć ogromny wpływ na budowanie świadomości społeczeństwa w ulepszaniu świata. 

Rodzinne tradycje, autentyczność, badania naukowe i styl zarządzania pozwalają na zamknięcie filozofii marki Kemon w trzech słowach – Prawda, Wizja, Piękno. Stworzenie produktów, które pozwolą każdemu poprawić swoje samopoczucie poprzez podkreślenie swoich wartości, dbanie o siebie samych. Bez szablonowych kanonów, bez sztuczności, bo przecież każda z nas jest piękna. 

Kosmetyki Kemon

Źródło: facebook/KemonPolska

“Nastanie zrównoważona przyszłość. Lub nie nastanie w ogóle.”

Giuliano Nocentini

 

Marka Kemon znana od pokoleń?

Nie boimy się stwierdzić, że tak. Rodzina Nocentini od roku 1959 zarządza firmą, która dzisiaj stała się zdecydowanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych brandów fryzjerskich na całym świecie. Od ponad 60 lat raczą nas swoimi kosmetykami, które nie tylko pozwalają na wydobywanie z nas piękna, ale przede wszystkim pielęgnują nasze włosy w zgodzie z naturą i otaczającym nas środowiskiem. 

Na początku swojej działalności firma nosiła nazwę Cramer, a jej pierwszy produkt to Urens. Było to remedium na bazie pokrzywy na wypadanie włosów. Kolejno, po paru latach, powstał produkt Tea – proteinowy krem regenerujący. W roku 1978 powstają pierwsze produkty sztandarowej dziś linii marki Kemon Actyva. Linia zawierająca produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów na bazie olejków eterycznych miała za zadanie rozwiązywać najbardziej powszechne problemy klientów w salonach fryzjerskich. Ekspansja na rynek zagraniczny wymusiła na założycielach zmianę nazwy firmy. I tak oto w roku 1980 powstała nazwa Kemon, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. 

Co wyróżnia kosmetyki Kemon?

Firma Kemon to przedsiębiorstwo wyposażone w nowoczesne systemy kontroli jakości i zarządzania. Ale najważniejsze jest to, że posiadają oni swoje gospodarstwo rolne, dzięki czemu mogą sami eksperymentować z roślinami leczniczymi. Twórcy marki Kemon nie zapominają również o tym, aby wspierać lokalnych przedsiębiorców. Co ważne! Rozwój i otwartość w sektorze “zielonych kosmetyków” pozwoliło i pozwala nadal na opracowywanie produktów zgodnych z wymogami produktów biologicznych Cosmos Organic. Linia Kemon Actyva Bio uzyskała w roku 2019 nagrodę dla najlepszej linii bio. 

Firma wywodzi się z regionu Umbria, który większości kojarzy się z poszanowaniem natury i ochroną środowiska. To stamtąd właśnie płynie piękno, które jest jednym z filarów marki Kemon. Piękno to nie tylko kultura, tradycja i wartości odnoszące się do każdej dziedziny życia. Wartości do drugiej osoby, fryzury, ubrania, a przede wszystkim przyrody, która nas otacza. Bo czym byłby świat bez czystego powietrza, przejrzystej wody i równowagi ekosystemów.  20 hektarowy kawałek ziemi pod uprawy ekologiczne pozwolił na wieloletnie badania roślin pod względem ich właściwości. I tak oto dziewanna, kocanka, len i rumian żółty to rośliny trwałe, odporne i niepotrzebujące dużej ilości wody, które jednocześnie doskonale zmiękczają i łagodzą pasma i skórę głowy. Ta opatentowana mieszanka jest dziś dodawana jako ekstrakt roślinny do produktów marki Kemon. 

Kosmetyki Kemon

Poznajmy zatem kosmetyki Kemon!

Produkty marki Kemon są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych specyfików do pielęgnacji i stylizacji włosów. To właśnie włoska tradycja i poszanowanie dla środowiska pozwalają na to, by od 1959 roku włoskie produkty zawładnęły rynkiem fryzjerskim. Kosmetyki Kemon podzielić można na 3 główne grupy:

Produkty techniczne

Grupa produktów technicznych zawiera w sobie kosmetyki, które swoje zastosowanie mają w salonie fryzjerskim. To one pozwalają fryzjerem i stylistom wykonywać zabiegi takie jak farbowanie włosów, poprawa struktury włosa czy pielęgnacja pukli między koloryzacjami. 

Kosmetyki Kemon

Pielęgnacja Kemon

Kosmetyki Kemon przeznaczone do pielęgnacji włosów oparte zostały na naturalnych składnikach. Ich biodegradowalne opakowania stworzono z myślą o poszanowaniu natury. Pielęgnacja Kemon składa się z kilku linii:

LIDING

To linia produktów do pielęgnacji włosów, która charakteryzuje się prostym i skutecznym działaniem. Kosmetyki Kemon Liding gwarantują natychmiastowe rezultaty i pomagają w codziennej pielęgnacji włosów zarówno w salonie, jak i w domowym zaciszu. Proste opakowania i nazwy pozwalają na szybki i precyzyjny wybór kosmetyków zgodnie z potrzebami włosów. 

86,99
48,99
47,99

ACTYVA 

Ekologiczne i certyfikowane kosmetyki do pielęgnacji włosów, skóry głowy i ciała. Linia ta składa się z wielu produktów odpowiednio dostosowanych do rodzaju włosów. Tak więc mamy linię Kemon Actyva przeznaczoną do włosów suchych (Nutrizione), włosów kręconych i puszących się (Discipline), do włosów farbowanych (Colore Brillante) czy do włosów cienkich (Volume e corposite). Te oraz pozostałe linie Kemon Actyva podzielono na proste 4 kroki, dzięki którym pielęgnacja kosmyków staje się prosta, ale bardzo skuteczna.  

35,99
33,99
56,99
37,99

ACTYVA BIO

To pierwsza linia marki Kemon, która posiada certyfikat Cosmos Organic. Są to kosmetyki organiczne wzbogacone o opatentowaną formułę fitokompleksów. Zawierają one do 97% składników pochodzenia naturalnego i do 86% składników ekologicznych (certyfikowanych).

Stylizacja włosów

Produkty do stylizacji włosów pozwalają na wymodelowanie i stworzenie każdej fryzury. Zarówno tej klasycznej, jak i awangardowej. Wyróżnić możemy dwie linie:

Hair Manya

Kosmetyki Kemon Hair Manya to produkty dla “koneserów stylizacji” jak wspominają osoby związane z brandem. Ich zadaniem jest pozwolenie na pobudzenie kreatywności stylistów, a tym samym tworzenie nieograniczonych niczym fryzur. Żywe kolory opakowań i orzeźwiające zapachy substancji pozwalają na kreowanie nawet najbardziej szalonych wizerunków. 

77,99
43,99

AND

Linia produktów do  włosów, która pozwala na swobodną stylizację podczas układania. Receptury zawarte w produktach są innowacyjne i posiadają certyfikaty LOVE NATURE oraz ICEA VEGAN. Kosmetyki Kemon AND posiadają filtry UV oraz aktywne składniki przeciwutleniające. A wpływ na to mają kluczowe składniki zawarte w linii – procyjanidyny z pestek winogron oraz kwas ferulowy. Te kosmetyki posiadają prostą, ujednoliconą szatę graficzną.

64,99
36,99
19,99

Marka Kemon od wielu lat pracuje nad tworzeniem produktów, które będą spełniać wymagania nie tylko stylistów, ale przede wszystkich klientów na całym świecie. A wszystko to w nurcie ochrony środowiska, poszanowania pracy i rodzinnych tradycji. Włoskie produkty pokochały osoby na całym świecie – będziesz jedną z nich?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *