Masło Cupuacu

Masło Cupuacu , co należy odczytywać jako masło kupasu, jest rodzajem egzotycznego tłuszczu, pozyskiwanego z owoców drzewa Theobroma grandiflorum. Roślina rośnie w Brazylii, w lasach Amazonii, a także Peru. Substancję cechuje duże powinowactwo z warstwą lipidową naskórka (ciało, włosy).

Masło Cupuacu powstaje w wyniku tłoczenia na zimno nasion amazońskiego drzewa Theobroma grandiflorum i dzięki swemu cennemu składowi nosi miano roślinnej lanoliny. Masło Cupuacu należy do rodziny emolientów i posiada lekko orzechowy, słodki aromat. Substancja zawiera w swym składzie dużą ilość odżywczej witaminy E oraz fitosterole roślinne.

masło cupuacu

Witamina E uelastycznia i odnawia skórę, fitosterole zaś wzmacniają barierę lipidową naskórka, zmniejszając skutecznie ucieczkę wody z tkanki podskórnej. Masło Cupuacu charakteryzuje się następującymi właściwościami:

  • Silnie nawilża skórę suchą i odwodnioną,
  • Działa przeciwzapalnie na skórę atopową, łuszczącą się i pękającą,
  • Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry,
  • Regeneruje suche i zniszczone włosy, odnawiając ich płaszcz hydrolipidowy,
  • Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym i może być używane zarówno do ciała, jak i włosów,
  • Opóźnia procesy starzenia skóry, dlatego polecane jest skórom potrzebującym odnowy,
  • Nie posiada działania alergizującego, stąd szeroki zakres jego stosowania,
  • Posiada świetną wchłanialność, nie pozostawiając uczucia lepkości.

Masło Cupuacu, ze względu na substancje aktywne o właściwościach silnie nawilżających, łagodzących i rewitalizujących, może być używane w wielu kosmetykach pielęgnacyjnych. Są to balsamy i kremy do ciała, preparaty ochronno-odżywcze do twarzy, kremy pod oczy, pomadki ochronne oraz odżywki do włosów.

masło cupuacumasło cupuacumasło cupuacu

Masło Cupuacu zawarte jest w kosmetykach organicznych John Masters Organics, takich jak mus do rąk i ciała John Masters Cacao & Cupuapu, silny rekonstruktor włosów John Masters Miód i Hibiskus lub wysoce nawilżające mydło John Masters Lawenda, Róża, Geranium & Ylang Ylang. Kosmetyki John Masters Organic cieszą się dużą popularnością na całym świecie- właśnie dzięki naturalnym, organicznym składnikom, specjalnie dobieranym przez zespół specjaliśtów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *