Odżywka bez spłukiwania

Odżywka bez spłukiwania to produkt pielęgnacyjny używany na włosach mokrych w celu odżywienia włosów lub na włosach suchych w roli reaktywatora fryzury.

O ile odżywki ze spłukiwaniem doskonale współgrają z włosami trudnymi w ułożeniu, przesuszonymi, zniszczonymi lub kręconymi, to odżywki bez spłukiwania sprawdzą się w przypadku wszystkich innych rodzajów fryzur, w tym włosów cienkich, delikatnych i pozbawionych objętości. Duża zaleta odżywek bez spłukiwania to szybkość aplikacji, wygładzenie suchych pasm oraz mała zdolność do obciążania fryzury. Odżywki bez spłukiwania mogą występować  w kilku formach, najczęstsze to: odżywki bez spłukiwania  w sprayu,  odżywki w kremie, odżywki w piance, odżywki typu serum.

Odżywka bez spłukiwania
Odżywki w sprayu nawilżają włoscy suche, puszące się i nie obciążają, dlatego dedykowane są włosom cienkim. W przypadku włosów zniszczonych, kręconych, normalnych i grubych powinny stanowić jedynie uzupełnienie pielęgnacji podstawowej. Odżywki w kremie wygładzają włosy suche na długości, mają silne właściwości ochronne, dodają włosom sprężystości i działają silnie antystatycznie.  Odżywki w piance to kolejny produkt dedykowany włosom cienkim, przyklapniętym oraz pozbawionym witalności. Odżywki w piance nawilżają oraz lekko usztywniają włosy, dodając fryzurze wymarzonej objętości. Charakteryzuje je także silne działanie antystatyczne. Odżywki typu serum nakładamy zawsze na końcówki fryzury, dlatego kosmetyk dedykowany jest każdemu rodzajowi włosów. Zwykle bazę serum stanowią odżywcze olejki (stąd umiar w stosowaniu), często także serum występuje w postaci nieobciążającego włosy żelu, emulsji lub mleczka.

odżywka bez spłukiwaniaodżywka bez spłukiwania

Polecamy serum nabłyszczające włosy Kérastase Cristalliste Lumiere Liquide oraz odżywkę w postaci emulsji bez spłukiwania Alterna SeaSilk Caviar Photo-Age Defense .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *