Pianka do włosów. Czym są i jak stosować pianki do włosów.

Pianki do włosów to kosmetyki służące do układania każdego rodzaju włosów, od długich, po krótkie. Zaletą pianki stylizującej jest podkreślenie faktury danych włosów, dodanie fryzurze wymarzonej objętości oraz elastyczności.

Pianka do stylizacji włosów szczególnie polecana jest  włosom kręconym, bowiem doskonale definiuje loki i podkreśla skręt włosów. Dobrej jakości pianki do loków posiadają składniki nawilżające oraz wygładzające puszące się fale. Włosy kręcone są często suche dlatego łatwo się elektryzują i tracą skręt. Pianka do loków nie powinna ich zbytnio usztywniać, a raczej  wygładzać  i dodawać sprężystości. Jakie więc, mamy rodzaje pianek do włosów?>

pianki do włosów

Rodzaje pianek do włosów

Rynek kosmetyczny oferuje szeroki wybór pianek do włosów. Możemy wybierać spośród pianek przeznaczonych do danego rodzaju włosów, bądź takich, które spełniają nasze oczekiwania np. nabłyszczenie włosów. Oto najczęstsze rodzaje pianek do włosów:

 • pianka podkreślająca skręt włosów – przeznaczona dla włosów naturalnie kręconych, lub poddanych zabiegowi trwałej. Dzięki niej włosy skręt włosów jest bardziej wyrazisty, zaś same włosy nie puszą się.
 • pianka wygładzająca – stosowana przez osoby, które posiadają włosy niesforne, trudne do ułożenia. Pozwala ona na ujarzmienie włosów i swobodne ułożenie.
 • pianka nabłyszczająca – wybierana przez osoby posiadające matowe włosy, ale również suche czy zniszczone. Dzięki naturalnemu efektowi nabłyszczenia włosów sprawia, że włosy są pełne blasku.
 • pianka do włosów farbowanych – zawiera w swoim składzie filtry UV oraz składniki chroniące włosy przed blaknięciem. Doskonale przeciwdziała matowieniu włosów dzięki czemu włosy farbowane na dłużej zachowując swoją świeżość. Dodatkowo zawiera składniki nawilżające.
 • pianka teksturyzująca – pianka przeznaczona do stylizacji włosów męskich oraz trudnych do ujarzmienia – grubych, sztywnych. Dzięki niej łatwiej ułożyć włosy na co dzień.

Pianki, jako elementu stylizacji włosów, używamy na samym końcu zabiegów pielęgnacyjnych, czyli po ich wcześniejszym umyciu oraz odżywieniu. Wyjątkiem są odżywki w formie pianki, będące połączeniem środka odżywiającego z produktem do stylizacji.

Pianka do włosów – sposób aplikacji

Bardzo ważnym elementem stylizacji włosów jest aplikacja pianki. Piankę do loków nakładamy na wilgotne jeszcze włosy ruchem wgniatającym od końca włosów, do nasady. Starajmy się omijać samą skórę głowy, co może obciążać i wzmagać przetłuszczanie włosów.

Kilka rad jak aplikować pianki do włosów

 • W przypadku włosów prostych, piankę nakładamy grzebieniem przy pochylonej do przodu głowie.
 • Jeśli Twoje włosy są cienkie, dodatkową, ale małą porcję pianki nałóż u nasady włosów. Ten prosty zabieg doda włosom objętości, blasku oraz wyrówna fakturę włosów prostych.
 • Jeśli chcesz nadać włosom objętości, nałóż piankę na włosy, a następnie susz je za pomocą suszarki głową w dół.
 • W przypadku włosów bardzo cienkich można zastosować dodatkowo na suche włosy niewielką ilość pianki do włosów. Musisz pamiętać jednak, aby jeszcze raz wysuszyć włosy.
 • Jeśli jesteś posiadaczką włosów krótkich i zależy Ci na rozwichrzonej fryzurze, wybierz mocną i usztywniającą piankę, będącą połączeniem utrwalającej pianki z lakierem do włosów. Piankę na włosach krótkich aplikujemy na całej długości fryzury.
 • Pamiętaj, aby piankę rozczesać po aplikacji na włosy.
pianki do włosówPianka do włosów

Włosom kręconym polecamy piankę elastycznie utrwalającą włosy Schwarzkopf Silhouette Flexible Hold, włosom prostym i cienkim polecamy piankę nadającą objętość Kérastase Volumifique zaś włosom krótkim bardzo mocną utrwalającą piankę Schwarzkopf Silhouette Color Brilliance.

Duży wybór pianek do włosów, pozwoli stworzyć taką fryzurę jaką oczekujemy. Z pewnością stosowanie ich na co dzień w odpowiedniej ilości, nie wpłynie niekorzystnie na kondycję włosów. Wybierz zatem odpowiednią piankę dla potrzeb swoich włosów spośród dostępnych w naszym sklepie -> Estyl.pl. A Wy jakie macie sprawdzone sposoby na stosowanie pianki do włosów? Podzielcie się z nami doświadczeniami w komentarzu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *